30 C
Skopje
среда, јули 15, 2020

Кина го регистрираше првиот случај на бубонска чума

Град во Монголија воведе контролни мерки по еден потврден случај на болеста што ја предизвика „црната смрт“ во средниот век. Потврдено е дека еден овчар...
More

  Ќе се испитува случајот со 24-годишната тетовка која почина од коронавирус, немала претходни заболувања ниту прекумерна тежина

  Смртта на 24-годишната тетовка вчера од коронавирус ја разбранува јавноста и здравствените власти во нашата земја. Лекарите се шокирани, со оглед дека девојката немала...

  ВМРО Народна партија со повик до своите членови и симпатизери

  ВМРО-Народна партија упатува целосна поддршка на коалицијата „Можеме“ и генералниот секретар Љупчо Балкоски кој е кандидат за пратеник во изборната единица број 3. Клучните елементи...

  Шпански лекари предупредуваат на чуден нов симптом кај заразените од коронавирус – се јавува најчесто кај тинејџери и деца

  Шпанските лекари откриле уште еден симптом што го забележале во најраната фаза на болеста кај пациенти заразени со коронавирус. Иако несаканите ефекти на болеста Ковид-19...

  Чај за прочистување на лимфните садови: По 1 примена се исфрлаат до 16 литри токсини од телото

  Прочистувањето на лимфниот систем се спроведува два пати годишно: наесен и напролет Лимфниот систем е важен дел од имунолошкиот систем. Неговата функција е да го...

  АКТУЕЛНО

  Кина го регистрираше првиот случај на бубонска чума

  Град во Монголија воведе контролни мерки по еден потврден случај на болеста што ја предизвика „црната смрт“ во средниот век. Потврдено е дека еден овчар...

  Младата 24 годишна жена која почина од Ковид немала претходни заболувања

  Дваесет и четиригодишната пациентка од Тетово која почина од Ковид, немала никакво претходно заболување. Tака стои во медицинското досие на Клиникатата за инфективни болести...

  Ова е режим: Десетина полицајци брутално претепаа демонстрант кој немоќно лежеше на асфалтот

  Два дена по ред во Белград протестите против најавениот полициски час и претседателот Александар Вучиќ излегуваат од контрола и на улиците буквално се води...

  Приказна поради која плаче целиот свет: Ја однел неговата мајка на вечера, но не знаел дека е последна…

  Сеќавањето на непознатиот автор за последната средба со неговата покојна мајка на Фејсбук со наслов "Love What Matters" за повеќе од 24 часа собра...

  Неверојатно: Ни мајстор ни работници- куќа готова за два дена

  Сакате да изградите куќа, а работите за изведба траат долго? Погледнете како работи оваа супер машина … Неверојатната роботска машина го воодушеви целиот свет, затоа...

  Кога не можеш повеќе да се бориш, почни да се молиш на Бог и Тој ќе се избори за тебе!

  Секој ден е борба. Бог за секој ден ти дава нова сила и нова надеж. Но има денови кога чувствуваш како да немаш повеќе...

  Коронавирусот не ги напаѓа само белите дробови: Ја загрозува и работата на срцето, дури и да се излечи инфекцијата остава трајни последици

  Новиот коронавирус најсилно влијае на срцето и белите дробови, особено ако пациентите имаат тешка форма на симптоми на ковид-19, изјави денеска рускиот министер за...

  За оние кои НЕ знаат што значи да се биде на РЕСПИРАТОР

  За почеток, респираторот не е кислородна маска ставена преку устата на пациентот, додека тој лежерно одмара и чита весник на болничкиот кревет. Респираторната цевка се...

  Одговор кој нè интересира сите: Колкава е веројатноста да се заразите со Ковид-19 доколку носите маска?

  Во последните неколку денови во земјите од регионот, вклучувајќи ја и Македонија, сè поголем е бројот на заразени луѓе од Ковид-19. Се појавија нови жаришта,...

  ПРЕПОРАЧАНО

  Короната музички ги спои Дац и Александар – Направија одлична забава со ”КОРОНА ЧАО” (ВИДЕО)

  Во ова време на невреме, покрај социјалното дистанцирање многу музички имиња покажаа дека креативноста сепак не изостанува. Додека трае домашната изолација и полицискиот час,...

  Алсат-М: Четири нови смртни случаи од Ковид-19 во земјава

  Починаа четири нови пациенти заболени од коронавирусот, дознава телевизија Алсат. Според нашите информации станува збор за пациенти од Куманово, Лабуништа (струшко), Челопек (тетовско) и еден...

  Забрана за движење во групи поголеми од две лица

  На денешната владина седница на која беше донесена одлука за продолжување на полицискиот час кој во работни денови ќе почнува од 16 часот на цела...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.

  ЗДРАВЈЕ

  УБАВИНА

  ЉУБОВ И СЕКС

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Шпански лекари предупредуваат на чуден нов симптом кај заразените од коронавирус – се јавува најчесто кај тинејџери и деца

  Шпанските лекари откриле уште еден симптом што го забележале во најраната фаза на болеста кај пациенти заразени со коронавирус. Иако несаканите ефекти на болеста Ковид-19...

  Чај за прочистување на лимфните садови: По 1 примена се исфрлаат до 16 литри токсини од телото

  Прочистувањето на лимфниот систем се спроведува два пати годишно: наесен и напролет Лимфниот систем е важен дел од имунолошкиот систем. Неговата функција е да го...

  Руски доктор тврди дека ова е најопасната намирница – ги уништува цревата, го нарушува имунитетот, а ја конзумираме секој ден

  Рускиот доктор Виктор Хрушчов, автор на книгата за подмладување преку исхрана, смета дека еден од поголемите проблеми на денешницава е лебот. Сите знаеме дека лебот...

  Само два дена после свадбата побарал развод: Дознал дека невестата е машко (ВИДЕО)

  Индонезиските медиуми објавија бизарен случај на 31-годишен маж кој се оженил со жена што ја запознал на интернет, но само два дена по свадбата,...

  Коронавирусот не ги напаѓа само белите дробови: Ја загрозува и работата на срцето, дури и да се излечи инфекцијата остава трајни последици

  Новиот коронавирус најсилно влијае на срцето и белите дробови, особено ако пациентите имаат тешка форма на симптоми на ковид-19, изјави денеска рускиот министер за...

  Приказна поради која плаче целиот свет: Ја однел неговата мајка на вечера, но не знаел дека е последна…

  Сеќавањето на непознатиот автор за последната средба со неговата покојна мајка на Фејсбук со наслов "Love What Matters" за повеќе од 24 часа собра...

  Неверојатно: Ни мајстор ни работници- куќа готова за два дена

  Сакате да изградите куќа, а работите за изведба траат долго? Погледнете како работи оваа супер машина … Неверојатната роботска машина го воодушеви целиот свет, затоа...

  Кога не можеш повеќе да се бориш, почни да се молиш на Бог и Тој ќе се избори за тебе!

  Секој ден е борба. Бог за секој ден ти дава нова сила и нова надеж. Но има денови кога чувствуваш како да немаш повеќе...

  Добри вести од Италија: Во овој регион за првпат од почетокот на пандемијата нема регистриран нови случаи со Ковид 19

  Регионот Лигурија на северот на Италија, во близина на Ломбардија, кој беше најтешко погоден од вирусот „ковид-19“, за прв пат од почетокот на кризата...

  За оние кои НЕ знаат што значи да се биде на РЕСПИРАТОР

  За почеток, респираторот не е кислородна маска ставена преку устата на пациентот, додека тој лежерно одмара и чита весник на болничкиот кревет. Респираторната цевка се...

  Дали е можно да се заразиме со коронавирус двапати?

  Загрижувачка е приказната од Јапонија, каде еден пациент, наводно, развил симптоми по втор пат и бил тестиран позитивен за коронавирус. Веројатно има илјадници неодговорени прашања,...

  Ќе се испитува случајот со 24-годишната тетовка која почина од коронавирус, немала претходни заболувања ниту прекумерна тежина

  Смртта на 24-годишната тетовка вчера од коронавирус ја разбранува јавноста и здравствените власти во нашата земја. Лекарите се шокирани, со оглед дека девојката немала...