9.2 C
Skopje
недела, мај 31, 2020

Филипче: Можно е враќање на забраните во одредени општини во Скопје

Процентот на заразени лица во последните 14 дена изнесува 5,5 отсто од бројот на тестирани лица заедно со тестовите од скринингот. Зголемениот број случаи доаѓаат...
More

    ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

    Најдобар природен лек против воспаление на синусите – Делува веднаш

    Воспаленијата на синусите се особено чести во текот на зимскиот период. Тие предизвикуваат отежнато дишење и спиење, силна главоболка, а понекогаш и тахикардија. Иако вообичаено...

    Умирал од тумор на мозокот:Секој ден одел на прошетка и му се случило чудо – после три години болеста исчезнала (видео)

    Докторите на семејството Грег Томас им рекле да се подготват за неговиот погреб, бидејќи туморот го зафатил неговиот мозок и врат. После вакави вести Грег...

    ФОТО: Во понеделникот купиле машина за алишта, а во вторникот не моежеле да си го најдат детето – затекнале морничава глетка

    Американката Линдзи Меклевер на асвојот Фејсбук профил објавила статус со кој сакала да ги предупреди сите на опасностите кои демнат кај машините за перење...

    Филипче: Можно е враќање на забраните во одредени општини во Скопје

    Процентот на заразени лица во последните 14 дена изнесува 5,5 отсто од бројот на тестирани лица заедно со тестовите од скринингот. Зголемениот број случаи доаѓаат...

    Ако не можете да најдете работа, изговарајте ја оваа молитва

    Ако сте во потрага по работа, би можеле да ја кажете оваа кратка молитва:
    Господе Исусе Христе, Спасителу мој Ти ги разбираш тешкотиите и проблемите кои ги имам затоа што сум невработен.

    Помогни ми да најдам работа која ќе ми одговара за да можам достоинствено да живеам. Подготвен сум да прифатам било каква работа, која Ти ќе ја пронајдеш за мене.

    Ослободи ме од гордост, мрзеливост и страв, дај ми храброст, сила и добра волја, да ја работам работата која ти ќе ја подготвиш за мене. Ти благодарам Исусе, Сине Божји Темата врзана за финансиите и работата, честопати ни задава грижи, па затоа ова прашање зазема многу важно место во нашиот секојдневен живот.

    Стресот околу тоа дека нема да заработиме доволно пари колку што ни се потребни, страв од губиток на работата, завист кога ќе видиме туѓи успеси (а знаеме дека од нив работиме многу повеќе), не’ исцрпува и физички и психички.

    Понекогаш едноставно посакуваме да се откажеме и да работиме нешто друго. Без разлика на тоа колку мизерно се чувствувате во тој момент на своето работно место или сте невработени и барате работа, секогаш треба да се земат работите во свои раце.

    Кога ќе бидете вознемирени и ќе се чувствувате депресивно, помислете на Бог и побарајте благослов од него.

    МОЛИТВА ЗА ВРАБОТУВАЊЕ

    Мил Боже,

    Ти ги знаеш моите потреби. Знаеш дека би сакал да имам работа во која би уживал работејќи. Ја знаеш мојата желба за идниот чекор во мојата кариера. Те молам да ме водиш во мојата потрага по работа. Те молам дај ми сили Твоите планови да ги ставам пред моите.

    Отвори ја вратата на новите можности кои ги имаш за мене и оплемени ме со нови вештини, знаења и мудрости кои ќе ми бидат потребни додека чекорам напред и одам на разговори за работа, дај ми ги првите зборови и храброст за да ги објаснам своите способности.

    Дај ми самодоверба која само Ти можеш да ми ја дадеш. Верувам во Тебе Боже, мојот живот е во Твоите раце. Ќе ми помогнеш. Ти благодарам што секогаш се грижиш за мене. Слава ти Боже!

    Амин.

    Извор: Galama.website

    Latest Posts

    Најдобар природен лек против воспаление на синусите – Делува веднаш

    Воспаленијата на синусите се особено чести во текот на зимскиот период. Тие предизвикуваат отежнато дишење и спиење, силна главоболка, а понекогаш и тахикардија. Иако вообичаено...

    Умирал од тумор на мозокот:Секој ден одел на прошетка и му се случило чудо – после три години болеста исчезнала (видео)

    Докторите на семејството Грег Томас им рекле да се подготват за неговиот погреб, бидејќи туморот го зафатил неговиот мозок и врат. После вакави вести Грег...

    ФОТО: Во понеделникот купиле машина за алишта, а во вторникот не моежеле да си го најдат детето – затекнале морничава глетка

    Американката Линдзи Меклевер на асвојот Фејсбук профил објавила статус со кој сакала да ги предупреди сите на опасностите кои демнат кај машините за перење...

    Филипче: Можно е враќање на забраните во одредени општини во Скопје

    Процентот на заразени лица во последните 14 дена изнесува 5,5 отсто од бројот на тестирани лица заедно со тестовите од скринингот. Зголемениот број случаи доаѓаат...

    АКТУЕЛНО

    Атиџе разочарана од луѓето: Ми скршија 20 трмки, две полни со пчели ми украдоа

    Не се плашам од корона, се плашам од лоши луѓе, вели Атиџе Муратова, ѕвездата од оскаровскиот македонски документарен филм „Медена земја“. Жената која пред само...

    Мака мачите со ситни влакненца на лицето? – Решете го проблемот природно

    За сите жени кои мака мачат со влакненцата на лицето, решението е во кујната. 2 лажички брашно 1/4 лажички куркума во прав 3-4 лажици...

    Му испратила на сопругот разголени фотографии, а поради еден детаљ тој веднаш побарал развод

    Извесна Челси од Австралија одлучила на сопругот да му испрати разголена фотографија, но заборавила еден детаљ. Имено таа направила неколку фотографии во долна облека, но...

    Доктор од Босна: Три дена пред смртта ме прашуваат како да живеат здраво, посипи се со песок и навикнувај се на земја

    како и секаде така и во Босна и Херцеговина медиумите се обидуваат на граѓаните да им ја доближат здравата исхрана.Но,одговорот на еден доктор по...

    Фото: Среде ноќ ќерката барала помош од својот татко – ова го затекнал во нејзината соба

    Семејството Петегру од Австралија отишло на кампување на островот Моретон. Се делувало совршено, се додека таткото во 5 часот утрината не слушнал како неговата...

    Stay in touch

    To be updated with all the latest news, offers and special announcements.

    error: Содржината е заклучена!