9.2 C
Skopje
четврток, април 2, 2020

ВИДЕО: Филипче со детали за 31-годишниот маж кој почина од коронавирусот

Откако министерот за здравство Венко Филипче, откри дека рано утрово на Инфективната клиника од коронавирусот починал пациент на 31-годишна возраст, следуваа повеќе новинарски прашања...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Медицинска сестра тврди дека сите пациенти заразени со коронавирус кои ги примала имале еден симптом – може да се види во огледало

  Една од медицинските сестри во болницата „Life Care Center“ во Киркланд, кој важи за жариште на епидемијата коронавирус во Вашинготн, Челси Ернест открила еден...

  Ова нема да им се допадне на мажите: Еве како КОВИД-19 влијае на нивното сексуално здравје доколку се заразат!

  Една студија открива кои се можните ефекти од коронавирусот врз машките хормони кои би можеле да доведат до сексуални проблеми кај мажите, пренесува британскиот...

  Од една работа зависи дали ќе развиете потежок облик на Ковид-19: Откриено што на тоа најмногу влијае

  Помалку коронавируси во организмот на почетокот на инфекцијата – полесен тек на болеста! Имено, како што одминува времето, така и научниците имаат сè повеќе информации...

  Господ е најголемиот лекар, а верата најдобриот лек!

  „А Тој беше изнаранет за нашите гревови и мачен заради нашите беззаконија; казната за нашиот мир падна врз Него, а преку Неговите рани ние...

  Ако не можете да најдете работа, изговарајте ја оваа молитва

  Ако сте во потрага по работа, би можеле да ја кажете оваа кратка молитва:
  Господе Исусе Христе, Спасителу мој Ти ги разбираш тешкотиите и проблемите кои ги имам затоа што сум невработен.

  Помогни ми да најдам работа која ќе ми одговара за да можам достоинствено да живеам. Подготвен сум да прифатам било каква работа, која Ти ќе ја пронајдеш за мене.

  Ослободи ме од гордост, мрзеливост и страв, дај ми храброст, сила и добра волја, да ја работам работата која ти ќе ја подготвиш за мене. Ти благодарам Исусе, Сине Божји Темата врзана за финансиите и работата, честопати ни задава грижи, па затоа ова прашање зазема многу важно место во нашиот секојдневен живот.

  Стресот околу тоа дека нема да заработиме доволно пари колку што ни се потребни, страв од губиток на работата, завист кога ќе видиме туѓи успеси (а знаеме дека од нив работиме многу повеќе), не’ исцрпува и физички и психички.

  Понекогаш едноставно посакуваме да се откажеме и да работиме нешто друго. Без разлика на тоа колку мизерно се чувствувате во тој момент на своето работно место или сте невработени и барате работа, секогаш треба да се земат работите во свои раце.

  Кога ќе бидете вознемирени и ќе се чувствувате депресивно, помислете на Бог и побарајте благослов од него.

  МОЛИТВА ЗА ВРАБОТУВАЊЕ

  Мил Боже,

  Ти ги знаеш моите потреби. Знаеш дека би сакал да имам работа во која би уживал работејќи. Ја знаеш мојата желба за идниот чекор во мојата кариера. Те молам да ме водиш во мојата потрага по работа. Те молам дај ми сили Твоите планови да ги ставам пред моите.

  Отвори ја вратата на новите можности кои ги имаш за мене и оплемени ме со нови вештини, знаења и мудрости кои ќе ми бидат потребни додека чекорам напред и одам на разговори за работа, дај ми ги првите зборови и храброст за да ги објаснам своите способности.

  Дај ми самодоверба која само Ти можеш да ми ја дадеш. Верувам во Тебе Боже, мојот живот е во Твоите раце. Ќе ми помогнеш. Ти благодарам што секогаш се грижиш за мене. Слава ти Боже!

  Амин.

  Извор: Galama.website

  Latest Posts

  Медицинска сестра тврди дека сите пациенти заразени со коронавирус кои ги примала имале еден симптом – може да се види во огледало

  Една од медицинските сестри во болницата „Life Care Center“ во Киркланд, кој важи за жариште на епидемијата коронавирус во Вашинготн, Челси Ернест открила еден...

  Ова нема да им се допадне на мажите: Еве како КОВИД-19 влијае на нивното сексуално здравје доколку се заразат!

  Една студија открива кои се можните ефекти од коронавирусот врз машките хормони кои би можеле да доведат до сексуални проблеми кај мажите, пренесува британскиот...

  Од една работа зависи дали ќе развиете потежок облик на Ковид-19: Откриено што на тоа најмногу влијае

  Помалку коронавируси во организмот на почетокот на инфекцијата – полесен тек на болеста! Имено, како што одминува времето, така и научниците имаат сè повеќе информации...

  Господ е најголемиот лекар, а верата најдобриот лек!

  „А Тој беше изнаранет за нашите гревови и мачен заради нашите беззаконија; казната за нашиот мир падна врз Него, а преку Неговите рани ние...

  АКТУЕЛНО

  „Како да сум голтнала стакло, а телото ми гореше“ – самохрана мајка ги опиша морничавите симптоми на коронавирусот

  Мајка на три деца се бори со коронавирусот, а во нејзината исповед опишала какви симптоми имала. Фотографката Менди Чарлтон (46) рекла дека “имала чувство како...

  Зошто во Италија масовно се шири смртта? Коронавирусот е само една од причините…

  Кога пред околу два и пол месеци од Кина почнаа да пристигнуваат информации и податоци за првите смртни случаи предизвикани од досега непознат коронавирус,...

  Медицинска сестра со денови била настината, па решила да се тестира: Починала дома, чекајќи ги резултатите

  Медициска сестра Наташа От (39) од Њу Орлеанс починала чекајќи резултати од тестот за коронавирусот. Првите симптоми ги почуствувала на 10 март. Имала благо покачена...

  Потврдено од министерот: Тројца вработени во МВР заразени со коронавирус

  Тројца припадници на Министерството за внатрешни работи се заболени од коронавирусот. Едниот е полициски службеник во ПС – Бит пазар, вториот е од крим...

  ВМРО Народна предлага затворање на сите државни и приватни работни места со исклучок на оние кои се витални

  Со оглед на новонастаната ситуација која станува се покомплицирана и од аспект на ширење на вирусот но и од аспект на падот на економијата,...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.

  error: Содржината е заклучена!