14 C
Skopje
четврток, март 4, 2021

Таравари: Ќе им ги дадеме сите пратеници на ДУИ ако дозволат да го направиме ОВА

Генералниот секретар на Алијансата за Албанците, Арбен Таравари, и порача на ДУИ дека АА и Алтернaтива ќе и ги стават на располагање сите 12...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Георгиевски: Еве ви кукавици отворена понуда за дуел

  Чудна работа плукачи колку сакаш! А досега ниту еден патриотски новинар или тандем на новинари не ме покани да ме распарчи во јавна дебата. А со...

  Љубчо Георгиевски нуди решение за спорот со Бугарија, еве како ќе се реши македонско – бугарскиот спор

  Гледам дека македонско-бугарските односи се движат кон нов ќорсокак а понатаму и кон нова ескалација на сите нивоа која може да доведе до долгодишна...

  Половина час чекале Брза помош на 100 метри од болница, им рекле: Мириснете го дали е пијан!

  Половина час се чекала Брзата помош да пристигне во Жена парк и да му помогне на човек кој без свест и со крваво лице...

  Груевски: Пописот може да е предмет на злоупотреба преку целосно попишување на дијаспората

  Непризнавањето на пописот од страна на опозицијата нема да им пречи на европската статистичка агенција, на ЕУ, на ООН и на целата меѓународна заедница...

  Булеварко: Љубчо Георгиевски бил и ќе биде еден од најголемите визионери и македонски патриоти

  Македонија денес го плаќа цехот на популизмот и лажната слика на политикантите

  Договор со Бугарија 1999 склучи Љубчо Ѓеоргиевски со Иван Костов. Необрувачки нон пејпер договор без комисии и фолиранти. Тогаш со камења го гаѓаа истите овие кои направија 10 пати полош кој е услов за наша евроинтеграција.

  Тогаш Македонија беше земја лидер во евроинтеграција пред Хрватска и Бугарија. Денес преговараме за Гоце и Самоил и кмичиме пред сите граници чекајќи милостина од соседите во вид на вакцина.

  Ќе потврдам. Љубчо бил и ќе биде еден од најголемите визионери и македонски патриоти. Нашиот Џорџ Орвел. Сега е касно. Презирајте го јавно но длабоко во себе учете од него пратете ги сите негови проекции за во иднина. Љубчо Ѓеоргиевски е мој пријател со кој прекинав комуникација заради поддршката кон СДСМ. Но стојам зад тоа дека е најголем! Татко на нацијата во вистинска смисла на зборот. Човек кој инсталираше македонси фолк наместо турбофолк, Човек кој го дигна Миленумскиот крст како капитален објект кој ќе тежи како и Кеопсовата пирамида. Човекот кој го врати Дојранското езеро, туризмот во тој дел на Македонија.

  Човекот кој почна да ги обештетува штедачите на ТАТ. Воведе државен проект ГОВОРЕТЕ МАКЕДОНСКИ и КУПУВАЈТЕ МАКЕДОНСИ ПРОИЗВОДИ. Човек кој го воздигна нашиот светилник духовен Плаошник. Човек кој направи војска, армија респектабилна и војуваше со соседна земја помогната од пола свет .И замислете.

  Човек што најмногу сега ја критикува Бугарија за оваа политика кон Македонија.

  Бегај Војводо од тоа дувло на расипници! Бегај!!! Поздрав од старите Комити

  Пишува: Булеварко

  Latest Posts

  Георгиевски: Еве ви кукавици отворена понуда за дуел

  Чудна работа плукачи колку сакаш! А досега ниту еден патриотски новинар или тандем на новинари не ме покани да ме распарчи во јавна дебата. А со...

  Љубчо Георгиевски нуди решение за спорот со Бугарија, еве како ќе се реши македонско – бугарскиот спор

  Гледам дека македонско-бугарските односи се движат кон нов ќорсокак а понатаму и кон нова ескалација на сите нивоа која може да доведе до долгодишна...

  Половина час чекале Брза помош на 100 метри од болница, им рекле: Мириснете го дали е пијан!

  Половина час се чекала Брзата помош да пристигне во Жена парк и да му помогне на човек кој без свест и со крваво лице...

  Груевски: Пописот може да е предмет на злоупотреба преку целосно попишување на дијаспората

  Непризнавањето на пописот од страна на опозицијата нема да им пречи на европската статистичка агенција, на ЕУ, на ООН и на целата меѓународна заедница...

  АКТУЕЛНО

  Тага и неверување во семејство во Охрид: Почина 35-годишната Ивана која дотогаш немала никакви симптоми

  Се се случило само во два дена, без предходни симптоми Ивана пред два дена добива покачена температура, температурата и се смирува со помош на...

  [Видео] Михаела: Не бараме одговорност за смртта на мајка ми, но бараме да не се повтори

  Новинарот Фуркан Салиу во посета на семејството на починатата пациентка на инфективното одделение во Штип. Михаела, ќерка на починатата изјави дека не бараат одговорност за смртта...

  Георгиевски: Бугарското вето ќе биде континуитет на катастрофалната политика!

  Поранешниот премиер Љубчо Георгиевски смета дека бугарското вето ќе биде континуитет на катастрофалните политики на Бугарија од периодот кога за официјален јазик тие ја...

  Онлајн-проекција на документарниот филм „Маргина“

  „КСП Центар-Јадро“ организира онлајн-проекција на документарниот филм „Маргина“ и разговор со режисерот на филмот, Љупчо Темелковски. Проекцијата ќе м..

  „Скопје постер фестивал“ се приклучува на глобалното дизајнерско движење против Ковид-19

  ПЛАКАРТ е еден од организаторите потткнувачи на создавањето глобална мрежа на дизајн-асоцијации и здруженија, кои имаат цел да инспирираат движење за ..

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.

  error: Содржината е заклучена!