9.2 C
Skopje
петок, мај 29, 2020

Нови 38 случаи на Ковид -19, тројца починати

Министерството за здравство информира дека во изминатите 24 часа се регистрирани 38 нови лица позитивни на коронавирусот и 16 оздравени пациенти. Во овој период...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Си мислев дека го пораснав син ми во добра личност, но вистината е сосема различна

  Ќе го родиш, ќе му го посветиш животот нему, и кога ќе порасне ќе му е тешко слушалката да ти ја крене. Да праша:...

  Што се случува кога ќе умреме: Исповед на девојката која се вратила од мртвите ќе ве остави без текст…

  Ако некогаш сте се прашувале каков е задгробниот живот, ова е совршена прилика да дознаете! Во моментот на смртта, некоја чудна енергија ја носи...

  Молитва која ќе направи чуда во вашиот живот

  ,,Даровите од Бога – се моите дарови. Јас ги користам во секој момент од денот. Со мене се во Божествената хармонија, мир и изобилство....

  Бил во кома 12 години – Погледнете што и рекол на мајка си кога се разбудил!

  Приказната за животот на Мартин Писториус го обиколи целиот свет.Тој бил весело, среќно и здраво момче, но се се сменило еден ден кога се...

  ВМРО НП: Ветувањата на СДСМ за изградба на студентски град останаа неисполнети

  Во очи на предизборниот месец од пред три години се прашуваме каде запре целата работа која требаше уште во првата година да ги покаже своите први резултати.

  Во „планот за живот во Македонија“ стои ветување дека во Македонија конечно ќе се реши проблемот со студентите со изградба на студентски град, кое беше проследено толку жестоко што студентите како засегната страна го препознаа овој предлог-проект и несомнено го поддржаа. Сите бевме сведоци како се ветуваше дека хорор домовите со прокиснати тавани, руинирани тоалети како и студените радијатори и лошите оброци кои останаа во наследство од владеењето на ДПМНЕ ќе заминат во историјата.

  Она што денеска можеме да го забележиме покрај досегашното реновирање на мал дел од постоечките сместувачки капацитети во делот на мебелот, една читална и библиотека, како еден инфо клуб и редовните поправки како дел од хорор оставштината на ДПМНЕ во студентските домови ништо не е сменето. И покрај тоа што пред три години жестоко се критикуваше и ветуваше во исто време, дека во најбрз можен откако ќе победи СДСМ ќе бидат целосно реконструирани студентските домови „Гоце Делчев“ и „Стив Наумов“, такви чекори до денеска не се превземени, а да не зборуваме за отпочнување со изградба на некаков студентски град.

  Логично е да се запрашаме, зошто едноставно не се исполни ова ветување односно зошто сеуште студентите и нивните услови во време кога се во полна употреба не се поставуват како приоритет на државната власт иако студентите очекуваа уште во првата година од новата Власт да се види некаков резултат од она што тие гласно го бараа, а СДСМ жестоко го вети.

  Latest Posts

  Си мислев дека го пораснав син ми во добра личност, но вистината е сосема различна

  Ќе го родиш, ќе му го посветиш животот нему, и кога ќе порасне ќе му е тешко слушалката да ти ја крене. Да праша:...

  Што се случува кога ќе умреме: Исповед на девојката која се вратила од мртвите ќе ве остави без текст…

  Ако некогаш сте се прашувале каков е задгробниот живот, ова е совршена прилика да дознаете! Во моментот на смртта, некоја чудна енергија ја носи...

  Молитва која ќе направи чуда во вашиот живот

  ,,Даровите од Бога – се моите дарови. Јас ги користам во секој момент од денот. Со мене се во Божествената хармонија, мир и изобилство....

  Бил во кома 12 години – Погледнете што и рекол на мајка си кога се разбудил!

  Приказната за животот на Мартин Писториус го обиколи целиот свет.Тој бил весело, среќно и здраво момче, но се се сменило еден ден кога се...

  АКТУЕЛНО

  Ова е пеколен поморски пат: Бродовите не можеле да го заобиколат, а ги чинел животите на 8.000 морнари

  Кога бев дете, мојот дедо Алфред Даунс често зборуваше за патувањето од 128 дена на кое тргнал во 1949-та година на комерцијалниот брод "Памир". Славниот...

  ВИДЕО: Пронашле дедо кој живее до Чернобил, останале запрепастени од неговиот изглед и години (ВИДЕО)

  Иван Шамианок (90) живее во близина на Чернобил, само на наколку километри од забранетата зона. Кога властите ги се обиделе да ги иселат од таму...

  Делува како да сте изморени но се симптоми за опасна болест – За ова итно на лекар

  Ракот на белите дробови за жал е болест која се распространува, а ова се најчестите симптоми за почетокот на опасната состојба. Се губат килограми нагло...

  Во сокот од јаболка го додавала овој зачин – за 30 дена целата облека ѝ била голема

  Повеќето од оние кои го пробале овој сок се задоволни со резултатите, но една жена решила јавно да зборува за своето искуство и да...

  Вистината за кикириките: Ги јадете често, а не знаете што му прават на вашиот организам

  Нема да верувате кога ќе прочитате колку корист можат да ви донесат само 50 гр кикирики дневно. Кикириките имаат одличен вкус, а богати се со...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.

  error: Содржината е заклучена!