27 C
Skopje
понеделник, август 10, 2020

Таравари: Ќе им ги дадеме сите пратеници на ДУИ ако дозволат да го направиме ОВА

Генералниот секретар на Алијансата за Албанците, Арбен Таравари, и порача на ДУИ дека АА и Алтернaтива ќе и ги стават на располагање сите 12...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Знаете ли за што служи малата дупка на мијалникот – и нејзината функција е важна

  Дали некогаш сте се запрашале зошто мијалникот има две дупки и за што служи горната? Доколку не сте знаеле, по читањето на овој текст...

  Некои симптоми на Ковид-19 може да траат само 1 ден – четири од нив посебно загрижуваат!

  Познато е дека симптомите на коронавирус вклучуваат покачена температура, губење на мирис и вкус, кашлица. Меѓутоа во ризик сте и доколку ги развиете овие знаци...

  „Сопругата ја испратив кај родителите со детето, па ја променив бравата“: Татко направил неверојатен потег, а еве зошто сите го поддржале!

  Маж кој сакал да остане анонимен, се пожалил на „Редит“ за својот брак. Имено, тој после 3 години дознал дека ќерката не е негова и...

  Родителите не знаеле зошто детето е поспано па го однеле во болница: Лекарите се шокирале кога ги виделе снимките (ФОТО)

  Лекари од Ерусалим останале шокирани кога на преглед дошло дете чии родители биле загрижени поради неговата постојана поспаност. Родителите со детето од Палестина пристигнале во...

  Добро погледнете и кажете кое од бебињата е девојче – одговорот открива голема вистина за вас

  Нашата перцепција на најразновидни појави го открива нашиот карактер. Решете го тестот и пронајдете кое од овие дечиња е девојче, па дознајте нешто за себе

  Првото бебе од лево

  Ако го избравте првото бебе, вие сте разумна личност што верува во своите принципи и се однесува според постоечките правила. Вие прво анализирате, а дури потоа носите одлуки. Давате сè од себе за да пронајдете најдобро решение за проблемите, истовремено обидувајќи се да не ги повредите емоциите на другите. Избегнувате конфликти и попрво би ги ставиле туѓите интереси на прво место, дури и кога не се вредни за вашите време и труд. Се обидувате да бидете непристрасни кога носите одлука.

  Крајно време е да престанете да се грижите за другите и да се фокусирате на себе, како и на тоа што ви се случува во животот. Не ја одложувајте среќата, бидете среќни уште денес!

  Што се однесува до полот, жалиме, но ова бебе е момче.

  Второто бебе од лево

  Го одбравте второто бебе? Вие сте навистина креативна личност. Полни сте со иновативни идеи и постојано создавате неверојатни нешта. Сакате да бидете активни и прифаќате нови предизвици. Никогаш нема да ги пропуштите шансите за да научите нешто ново. Не се плашите од промени бидејќи верувате дека сè се случува со причина. Секој ден го живеете животот како да ви е последен, но изгледа како да живеете во балон – многумина сакаат да ви се приближат, но вие не им дозволувате.

  Научете како да се носите со разочарувањата. Да, секогаш ќе постојат луѓе што сакаат да бидат со вас од себични причини, но немојте да ги игнорирате оние што навистина сакаат да ве запознаат. Едноставно дајте им шанса и ќе сфатите дека има место и за нив во вашиот живот.

  И ви честитаме, ова бебе е мала дама!

  Третото бебе од лево

  Ако го одбравте ова бебе, тогаш вие сте многу социјална личност. Вашата харизма ви помага да се согласувате со сите, но вие најмногу сакате да поминувате време со пријателите. Луди сте по авантури и адреналинот што доаѓа со нив. Понекогаш се однесувате импулсивно, но причината за тоа е вашето верување дека најголемиот ризик е да не преземате ризици. Иако има вистина во ова, внимавајте на последиците.

  Запомнете дека сте опкружени со неверојатни луѓе и дека некои од нив не само што ве ценат, туку и ве љубат со целото срце. Токму затоа и следен пат кога ќе донесете една од вашите импулсивни одлуки имајте на ум дека можете да повредите некого.

  Што се однесува до полот, жалиме, но ова бебе е момче.

  Четвртото бебе од лево

  Ако го избравте последното бебе, тоа кажува многу за вашата личност. Иако имате големо срце, вие исто така имате и големо его. Мислите дека секогаш сте во право и никој не може да ве убеди во спротивното. Силни сте и лесно се прилагодувате на нови околности, па затоа и неретко ја имате водечката улога во сите области од вашиот живот. Полни сте со креативни и иновативни идеи, но исто така ги цените и туѓите мислења.

  Ако сакате да ги задржите добрите луѓе во животот, научете да слушате. Луѓето околу вас исто така сакаат да се чувствуваат почитувано и корисно. Од друга страна пак, способноста да го препознаете туѓиот труд ќе ве направи многу подобар лидер.

  Што се однесува до полот, жалиме, но ова бебе е момче.

  Latest Posts

  Знаете ли за што служи малата дупка на мијалникот – и нејзината функција е важна

  Дали некогаш сте се запрашале зошто мијалникот има две дупки и за што служи горната? Доколку не сте знаеле, по читањето на овој текст...

  Некои симптоми на Ковид-19 може да траат само 1 ден – четири од нив посебно загрижуваат!

  Познато е дека симптомите на коронавирус вклучуваат покачена температура, губење на мирис и вкус, кашлица. Меѓутоа во ризик сте и доколку ги развиете овие знаци...

  „Сопругата ја испратив кај родителите со детето, па ја променив бравата“: Татко направил неверојатен потег, а еве зошто сите го поддржале!

  Маж кој сакал да остане анонимен, се пожалил на „Редит“ за својот брак. Имено, тој после 3 години дознал дека ќерката не е негова и...

  Родителите не знаеле зошто детето е поспано па го однеле во болница: Лекарите се шокирале кога ги виделе снимките (ФОТО)

  Лекари од Ерусалим останале шокирани кога на преглед дошло дете чии родители биле загрижени поради неговата постојана поспаност. Родителите со детето од Палестина пристигнале во...

  АКТУЕЛНО

  Добро отворете очи – вака ќе препознаете месо кое не смее да се јаде

  Бело воденикаво месо или големо бледо парче свинска кременадла, која не е прошарана со бела маснотија, е сигурен знак дека таквото месо во најмала...

  Раствара тромб и помага за проширени вени – Лек од две состојки

  Се препорачува за сите кои имаат проблеми со тромб или проширени вени, моќен е и делува брзо. Овој руски лек ќе ве спаси од проблемите,...

  Трик кој ѝ помогнал на домаќинка – мислела дека е се беспрекорно чисто, а потоа испливале наталожени нечистотии

  Сите го чистиме мијалникот и мислиме дека тука е крајот на нашата работа со него. Меѓутоа, иако детално сте го исчистиле и стеги исполирале...

  Планирале брак и деца, а тогаш дознала дека е сиромашен: Смислила пеколен план за да го откачи момчето (видео)

  Една кинезинка дознала дека нејзиното момче е сиромашно па решила да го напушти на најбизарен начин. Неименувана 37- годишна жена е обвинета за лажирање на...

  Научниците се изненадени – Постојат луѓе на кои короната не им може ништо, имаат скриен имунитет

  Научниците секојдневно откриваат нови работи за коронавирусот, а неодамна открија дека некои луѓе имаат таканаречен “скриен имунитет”, односно во себе имаат посебни клетки кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.