6 C
Skopje
понеделник, април 12, 2021

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Вучиќ го покажа новиот лек против коронавирусот: Србија набави 1800 американски ампули кои 95% лечат од вирусот

  Гостуваќи на РТС, српскиот претседател Александар Вучиќ зборуваше за вакцинацијата против коронавирус и најави кога ќе биде вакциниран, но спомена и нов лек наменет...

  Филипче најави вакцини на крајот на месецот: Болничките капацитети се полнат- не се исклучува можноста за карантин

  Се очекува вакцините од „Астра Зенека“ да стигнат на 31 март и 15 април, додека кинеските вакцини на 31 март, рече вчера министерот...

  Се верува дека ноќта пред Тодорова сабота се остваруваат желбите- Сите девојки утре пред да легнат треба да го направат ова

  Тодорова сабота или Тодорица се смета за празник на приврзаноста кон велигденскиот пост. Именден празнуваат: Тодор, Тодорка, Божидар (доаѓа од Тео-Бог и дар). Јавувањето на...

  Од СЗО го открија изворот на пандемијата – знаат од каде започна да се шири коронавирусот

  Во извештајот што ќе биде објавен во следните недели, СЗО детално ќе го објасни изворот на пандемијата на Ковида-19, пишува livescience. СЗО започна опсежна истрага...

  Драма во Берлин! Франција со гол во последна секунда до реми со Германците (видео)

  Германија не успеа да изддржи и да стигне до прва победа над Франција на големите натпреварувања од 2013 година, откако Тимотеј Н’Гесан во последните секунди од мечот постигна гол за 25:25 реми во пресметката за првото место во групата А на Светското првенство во ракомет.

  Во текот на првото полувреме, се играше гол-за-гол, но во финишот Германија стигна до +3 (12:9), пред во второто полувреме Франција да се врати и да поведе со 15:14. Сепак, Германците се покажаа постабилни во финишот на натпреварот и ја одржуваа предноста на еден-два гола, пред во драматична завршница Французите прво да намалат на 24:25 преку Кентин Мае од седмерец, па по одбраната на Жерар Винсен, Н’Гесан да го постигне својот прв гол на натпреварот во последната секунда од мечот.

  Своја партија на кариерата во националниот дрес имаше Мае, кој постигна девет гола додека за Германија Уве Генсхајмер, Мартин Штробел и Фабијан Виеде имаа по четири гола во „Мерцедес-Бенц арената“ во Берлин. Ова е второ реми за Германците по тоа против Русија.

  Франција во последното коло игра со Русија, каде што ќе може да го потврди првото место, додека Германија игра со Србија, која уште теоретски е во игра за третото место.

  🔥 Énorme égalisation à la dernière seconde de France – Allemagne signée Timothey N’Guessan 🔥#FRAALL #GERFRA #HandballWM pic.twitter.com/FtjZ5wTe6w

  — Emmanuel Collardey (@E_Collardey) January 15, 2019

  Фото: ЕПА

  СП ГЕРМАНИЈА/ДАНСКА, 4.КОЛО

  ГРУПА А

  Русија – Бразил 23:25 (10:15)

  Кореја – Србија 29:31 (16:14)

  Германија – Франција 25:25 (12:10)

  Табела: 1.Франција 7, 2.Германија 6, 3.Русија 4, 4.Бразил 4, 5.Србија 3, 6.Кореја 0

  ГРУПА Ц

  Саудиска Арабија – Тунис 20:24 (8:12)

  Норвешка – Чиле 41:20 (21:12)

  Австрија – Данска 17:28 (8:11)

  Табела: 1.Норвешка 8, 2.Данска 8, 3.Тунис 4, 4.Австрија 2, 5.Чиле 2, 6.Саудиска Арабија 0

  Текстот Драма во Берлин! Франција со гол во последна секунда до реми со Германците (видео) е превземен од МАКФАКС.

  Latest Posts

  Вучиќ го покажа новиот лек против коронавирусот: Србија набави 1800 американски ампули кои 95% лечат од вирусот

  Гостуваќи на РТС, српскиот претседател Александар Вучиќ зборуваше за вакцинацијата против коронавирус и најави кога ќе биде вакциниран, но спомена и нов лек наменет...

  Филипче најави вакцини на крајот на месецот: Болничките капацитети се полнат- не се исклучува можноста за карантин

  Се очекува вакцините од „Астра Зенека“ да стигнат на 31 март и 15 април, додека кинеските вакцини на 31 март, рече вчера министерот...

  Се верува дека ноќта пред Тодорова сабота се остваруваат желбите- Сите девојки утре пред да легнат треба да го направат ова

  Тодорова сабота или Тодорица се смета за празник на приврзаноста кон велигденскиот пост. Именден празнуваат: Тодор, Тодорка, Божидар (доаѓа од Тео-Бог и дар). Јавувањето на...

  Од СЗО го открија изворот на пандемијата – знаат од каде започна да се шири коронавирусот

  Во извештајот што ќе биде објавен во следните недели, СЗО детално ќе го објасни изворот на пандемијата на Ковида-19, пишува livescience. СЗО започна опсежна истрага...

  АКТУЕЛНО

  Филипче најави вакцини на крајот на месецот: Болничките капацитети се полнат- не се исклучува можноста за карантин

  Се очекува вакцините од „Астра Зенека“ да стигнат на 31 март и 15 април, додека кинеските вакцини на 31 март, рече вчера министерот...

  Од СЗО го открија изворот на пандемијата – знаат од каде започна да се шири коронавирусот

  Во извештајот што ќе биде објавен во следните недели, СЗО детално ќе го објасни изворот на пандемијата на Ковида-19, пишува livescience. СЗО започна опсежна истрага...

  ВМРО-НП: Владата да дозволи увоз и употреба на лични и брзи ПЦР тестови

  ВМРО-Народна партија по трет пат ја повикува Владата на Република Северна Македонија да дозволи увоз и употреба на лични и брзи ПЦР тестови. Ваквите тестови...

  Георгиевски: Еве ви кукавици отворена понуда за дуел

  Чудна работа плукачи колку сакаш! А досега ниту еден патриотски новинар или тандем на новинари не ме покани да ме распарчи во јавна дебата. А со...

  НОВ ТРЕНД! Силиконски кукли кои изгледаат како вистински бебиња! Дишат и се движат! (ВИДЕО)

  Компанијата „Бебиклон“ прави многу верни копии на бебиња, а секоја од нивните кукли доаѓа со сертификат за автентичност и интегриран чип, така што клиентот...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.

  error: Содржината е заклучена!