9.2 C
Skopje
понеделник, мај 25, 2020

Филипче: Не бев нападнат, туку граѓанинот бараше помош

Обезбедувањето на Министерството за здравство утринава викнало полиција зашто вознемирен граѓанин на скалите од зградата со повишен тон барал да се сретне со министерот...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Мака мачите со ситни влакненца на лицето? – Решете го проблемот природно

  За сите жени кои мака мачат со влакненцата на лицето, решението е во кујната. 2 лажички брашно 1/4 лажички куркума во прав 3-4 лажици...

  Му испратила на сопругот разголени фотографии, а поради еден детаљ тој веднаш побарал развод

  Извесна Челси од Австралија одлучила на сопругот да му испрати разголена фотографија, но заборавила еден детаљ. Имено таа направила неколку фотографии во долна облека, но...

  Доктор од Босна: Три дена пред смртта ме прашуваат како да живеат здраво, посипи се со песок и навикнувај се на земја

  како и секаде така и во Босна и Херцеговина медиумите се обидуваат на граѓаните да им ја доближат здравата исхрана.Но,одговорот на еден доктор по...

  Фото: Среде ноќ ќерката барала помош од својот татко – ова го затекнал во нејзината соба

  Семејството Петегру од Австралија отишло на кампување на островот Моретон. Се делувало совршено, се додека таткото во 5 часот утрината не слушнал како неговата...

  Емотивен текст за сите родители: За сè постои последен пат, а вие никогаш нема да бидете исти

  Нема поемотивни моменти од оние кои заедно ги минуваат децата со своите родители. Но, родителите стареат и децата растат, па времето минува премногу брзо.

  Толку брзо што не сме свесни дека некои работи во даден момент ги правиме за последен пат.

  Овој прекрасен текст на прв поглед е тажен, но е толку реален што секој родител ќе се пронајде во него.

  „Во моментот кога ќе го земете вашето бебе во рацете, веќе никогаш нема да бидете исти.
  Можеби ќе ја посакувате личноста која бевте порано, кога имавте слобода и време и ништо посебно за што треба да се грижите.

  Ќе го запознаете уморот како никогаш претходно и деновите постојано ќе ви бидат исти, исполнети со хранење и подригнување, плачење и борење, дремки и недостаток на сон.

  Ќе ви изгледа како да сте влегле во круг без излез. Но, не заборавајте… За сè постои последен пат.

  Ќе има периоди кога ќе го храните бебето, за последен пат. Тоа ќе заспие во вас после долг ден и тоа ќе биде последен пат кога ќе го држите во раце заспаното дете.

  Еден ден ќе го носите на колковите, па ќе го научите да седи и веќе нема пак да го кренете како порано.

  Една вечер ќе му ја миете косата во бањата, а веќе следната ќе посака да се бања само. Ќе ви ја држи раката за да помине преку улица, а потоа никогаш веќе нема да ја побара.

  Ќе ви се прикраде во собата за да се гали во текот на ноќта и некогаш тоа ќе биде последна ноќ да ве разбуди од оваа причина.

  Едно попладне ќе пеете детски песни заедно и ќе си играте, а потоа никогаш повеќе нема да ги пеете тие песни.

  Ќе го бакнете пред училиште за да има убав ден, а следниот ден ќе побара да оди само до училиште.
  Некогаш, за последен пат ќе му читате приказна за добра ноќ.

  Некој ден, ќе трча кон вас со кренати раце за последен пат.

  Работата е во тоа што, нема ни да знаете кога е последен пат, Сѐ до моментот кога веќе нема да се случува тоа, па дури и тогаш, Ќе ви биде потребно време за да сфатите.

  Па затоа, додека ги доживувате овие моменти и додека се повторуваат, Запомнете дека се многу малку и дека кога ќе ги нема, ќе копнеете за само уште еден ден, За последен пат“.

  Latest Posts

  Мака мачите со ситни влакненца на лицето? – Решете го проблемот природно

  За сите жени кои мака мачат со влакненцата на лицето, решението е во кујната. 2 лажички брашно 1/4 лажички куркума во прав 3-4 лажици...

  Му испратила на сопругот разголени фотографии, а поради еден детаљ тој веднаш побарал развод

  Извесна Челси од Австралија одлучила на сопругот да му испрати разголена фотографија, но заборавила еден детаљ. Имено таа направила неколку фотографии во долна облека, но...

  Доктор од Босна: Три дена пред смртта ме прашуваат како да живеат здраво, посипи се со песок и навикнувај се на земја

  како и секаде така и во Босна и Херцеговина медиумите се обидуваат на граѓаните да им ја доближат здравата исхрана.Но,одговорот на еден доктор по...

  Фото: Среде ноќ ќерката барала помош од својот татко – ова го затекнал во нејзината соба

  Семејството Петегру од Австралија отишло на кампување на островот Моретон. Се делувало совршено, се додека таткото во 5 часот утрината не слушнал како неговата...

  АКТУЕЛНО

  Симптоми на рак на желудник – Делуваат како надуеност но многу се опасни

  Желудникот е многу важен орган во нашето тело, а токму ракот на желудник е многу голем проблем кој може да заврши фатално. Постојат симптоми кои...

  Д-р Даниловски: Порадикалните предвидувања велат дека на есен ќе имаме нов бран, па потоа уште еден наредната есен

  Авторите на индиската студија, која Нобеловецот Лук Монтање ја има спомнувано, го поставиле својот пишан труд на еден сајт за нерецензирани трудови (bioRxiv preprint...

  Посетила напуштено село и ја фотогрфирала црквата, па забележала нешто морничаво- пред градбата се појавила црна сенка (ФОТО)

  Жена тврди дека снимила нешто вознемирувачко додека фотографирала напуштено шпанско село. Таа вели дека се гледала сенка на човек иако немало никој. Жена заедно со своето...

  ВИДЕО: Болничарка снимила чудна појава во затворен дел од некогашна психијатриска болница

  Снимки, од кои ќе ве полазат морници, од една британска болница, во некогашното психијатриско крило, предизвикале паника меѓу мештаните во Бедфордшир. Имено, станува збор за...

  ВИДЕО: Ова девојче никогаш не било на море – секојдневно работи на нива, а има само една желба

  Мирсада Хаџиќ, ученичка во прва година во средно училиште во Козарска Дубица во Босна и Херцеговина има само една желба:  да види море. Меѓутоа, животот...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.

  error: Содржината е заклучена!