7 C
Skopje
петок, февруари 21, 2020

Се огласи тимот на „Медена земја“ – „Не земавме Оскар, но горди сме на се што постигавме!“

Македонскиот тим на „Медена земја“ нема да се врати дома со Оскар. Откако не успеавме да триумфираме ниту во една од двете категории, креаторите...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Почнува судењето за организаторите на „27 април”

  Судскиот процес за организаторите на насилствата од 27 април во Собранието, почнува денеска пред Кривичниот суд во Скопје. Обвинети во овој предмет се поранешниот претседател...

  Се разбудил со голема „модрица“, а потоа сфатил што направила неговата девојка

  Кога се разбудил насред ноќ, 23-годишниот Сем Филипс од Саутемптон, мислел дека целата нога му е покриена со голема модрица. Набрзо сфатил дека сè...

  Скандал во Данска: Водителка гола излегла на сцена – без ниедно парче облека дошла да ги додели наградите! (ФОТО)

  Данската водителка Иби Стовинг, ги додели наградите на „Zulu Awards“ и одлучила тоа да го направи целосно гола! Имено, без ништо на себе Иби излегла...

  Тешка кражба во „Сити мол“, уапсени странски државјани на лице место

  Две лица, државјанин на Албанија и еден Италијанец, биле уапсени во средата попладнето во скопскиот трговски центар „Сити мол“, поради сомнение за тешка кражба, известуваат...

  Забележала необична промена на својот стомак и отишла на лекар каде останала шокирана

  Девојка од Вулверхемптон ја забележала необичната промена на својот стомак како естетски недостаток кој ги уништувал нејзините селфи фотографии.

  Желбата да се ослободи од него и` помогнала да открие дека ѝ се заканувала една од најсмртоносните болести на денешницата.

  21 – годишната Клои Џордан била незадоволна од своите селфи фотографии во бикини. Таа отишла на лекар за да се консултира за отстранување на големиот, темен младеж на стомакот, а докторот кој го извршил прегледот имал лоши вести за неа.

  -Младежот го имав од раѓање, но почна да се менува на крајот од минатото лето. Мислев дека промената не е алармантна, но сепак одлучив да се консултирам со лекар.

  Најпрво му објаснив на докторот дека младежот ме нервира затоа што моите селфи фотографии во бикини станаа ужасни поради оваа промена. Не ни претпоставував дека всушност, мојот живот е во опаснос – раскажала Клои Џордан, пренесува „Daily Mail”.

  На почетокот сакала да дознае дали воопшто е неопходно да направи операција. Тогаш лекарите од болницата во Вулверхемптон ѝ наредиле итна операција и биопсија поради сомнеж дека станува збор за меланом кој се шири.

  Лекарите најпрво се посомневале дека меланомот настанал поради претерано изложување на сонце или чести посети на солариум, но Клои рекла дека во текот на годината се сончала два до три пати и дека е горда на својот блед тен.

  -Никогаш повеќе нема да излезам на сонце, бидејќи и најмалото зрачење е многу опасно- рекла Клои.

  По отстранувањето на меланомот, Клои објавила фотографија од лузната на социјалните мрежи. Таа вели дека на тој начин сака да им го привлече вниманието на сите кои претерано се изложуваат на сончевите зраци.

  Нејзината операција била извршена на 24-ти март, а сега тим од лекари одлучуваат за понатамошните чекори за апсолутно да ја излекуваат подмолната болест.

  Latest Posts

  Почнува судењето за организаторите на „27 април”

  Судскиот процес за организаторите на насилствата од 27 април во Собранието, почнува денеска пред Кривичниот суд во Скопје. Обвинети во овој предмет се поранешниот претседател...

  Се разбудил со голема „модрица“, а потоа сфатил што направила неговата девојка

  Кога се разбудил насред ноќ, 23-годишниот Сем Филипс од Саутемптон, мислел дека целата нога му е покриена со голема модрица. Набрзо сфатил дека сè...

  Скандал во Данска: Водителка гола излегла на сцена – без ниедно парче облека дошла да ги додели наградите! (ФОТО)

  Данската водителка Иби Стовинг, ги додели наградите на „Zulu Awards“ и одлучила тоа да го направи целосно гола! Имено, без ништо на себе Иби излегла...

  Тешка кражба во „Сити мол“, уапсени странски државјани на лице место

  Две лица, државјанин на Албанија и еден Италијанец, биле уапсени во средата попладнето во скопскиот трговски центар „Сити мол“, поради сомнение за тешка кражба, известуваат...

  АКТУЕЛНО

  Боки 13 и неговата мајка на шопинг во Милано за три дена потрошиле 148.000 евра

  За неколку дена, на шопинг во Милано Италија, односно крајот на февруари 2019 година, Бојан Јовановски и неговата мајка Јасминка Јовановска потрошиле стотина илјади...

  ЕК ја усвои новата Методологија, процесот почнува и завршува со владеење на правото!

  Европската комисија денеска ја усвои новата методологија за проширување која се однесува на земјите од Западен Балкан, со исклучок на Србија и на Црна...

  На државната администрација од годинава ќе ѝ се исплаќа К15

  На вработените во државната администрација од оваа година ќе им се исплаќа регрес за годишен одмор (К-15). Оваа одлука беше донесена на денешната владина седница,...

  (ВИДЕО и ФОТО) Силен ветер во Скопје, паднати дрвја, урнати билборди

  Во Скопје синоќа дуваше силен ветер со брзина од околу 70 километри на час. Во делови од градот има откорнато покриви и дрвја кои...

  Страотна сообраќајка во Скопје: Загина македонската кошаркарска легенда

  Синоќа во страотна сообраќајка во населбата Кисела Вода животот го загуби македонската кошаркарска легенда Благоја Георгиевски – Буштур, роден на 15 октомври 1950 во...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.

  error: Содржината е заклучена!