9.2 C
Skopje
петок, јуни 5, 2020

Над 110 заболени од ковид-19 што е рекорден број за еден ден

Повеќе од 110 нови случаи со коронавирус се потврдени во изминатите 24 часа, но се уште се работат и други земени брисеви, информираа за...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  100% ефикасна: Со оваа диета ќе изгубите 7-12 кг за две недели

  Оние што ја пробале велат дека е 100% ефикасна. Хељдата има помалку калории од другите житарки, а содржи многу протеини, аминокиселини, железо, магнезиум, калиум,...

  Ми открија рак на дојка, ве молам не го игнорирајте овој симптом споделете сакам сите жени да го видат

  Шери Родс е мајка на три деца, на која вчера и бил дијагностициран рак на дојка. Таа одлучила на Фејсбук да сподели фотографија од...

  Над 110 заболени од ковид-19 што е рекорден број за еден ден

  Повеќе од 110 нови случаи со коронавирус се потврдени во изминатите 24 часа, но се уште се работат и други земени брисеви, информираа за...

  ДЕТАЛНО: Колку случаи на коронавирус има во секој град во Македонија

  Вкупниот број на заболени лица во Македонија од коронавирус е 2.491 случај. Како активни случаи се водат 741 лица. Најголем број заболени лица има во...

  Изгледаат како среќна двојка, но нивната љубов крие трагедија која ги спои

  Некогаш најблескавите насмевки кријат преголема тага. Така сопружниците Кристал и Џереми Адкинс на прв поглед изгледаат неизмерно среќно, но почетокот на нивната љубов била трагедија за двајцата.

  Сами по смртта на партнерите, со мали деца, а Кристал пак била бремена кога останала вдовица. Сепак оваа двојка не дозволи животот да ги прегази и сепак си ја пронајдоа среќата.

  -Никогаш не верував дека пак ќе сакам, но нашата врска е посебна. Двајцата знаеме како е да се биде вљубен, но и како е кога си скршен од загубата, вели Кристал која првпат се омажила во 2007 година.

  Ќерката Изабел во бракот со Џорџ ја добила во 2010 година. Девет месеци подицна чекале син.

  -Една вечер неочекувано ме повика од спалната соба. Лежеше на креветот со нашата ќерка во прегратка. Очите му беа затворени и се исплашив. Во паника повикав итна помош. Го оживував, но не реагираше. Умре додека да дојде лекарот, се сеќава таа, и на моменти запира и вели дека едвај ги преживеала тие денови, бремена и со мало дете, а без маж. Како бремена вдовица знаела дека и е потребна стручна помош и се приклучила на една локална група на Флорида.

  Три месеци подоцна го роди синот Метју. „Тоа дете беше последен подарок од Џорџ за мене“, откри Кристал.

  Два месеци подоцна немало никакво подобрување, депресијата ја уништувала и тогаш решила да се враи на работа и сама основала група за помош на младите вдовици и вдовци. Така го запознала Џереми, која ја загубил сопругата Кристина кратко откако го родила нивното петто дете.

  -Зборувавме со часови. Неговата болка беше толку опиплива додека ми зборуваше за Кристина со која бил од својата 16 година. Останавме во контакт, но тој не сакаше да дојде во нашето советувалиште, откри Кристал.

  Наеднаш, почнала да си ја замислува иднината со Џереми. По долго време тој беше некој кој и ја врати насмевката на лице.

  Во нивната врска се од почетокот беше искрено, но исплашени од неизвесноста оделе полека. Неколку месеци се запознавале со севата.

  Кристал и Џереми се венчаа во 2015 година.

  -Кристал ми даде надеж и иако ми недостасува Кристина и натаму, новото семејство ми даде причина за насмевка, заклучи Џереми, додека неговата сопргуга вели дека тие двајцата така не ги замислувале своите животи, но денеска се среќни, храбри и силни.

  Latest Posts

  100% ефикасна: Со оваа диета ќе изгубите 7-12 кг за две недели

  Оние што ја пробале велат дека е 100% ефикасна. Хељдата има помалку калории од другите житарки, а содржи многу протеини, аминокиселини, железо, магнезиум, калиум,...

  Ми открија рак на дојка, ве молам не го игнорирајте овој симптом споделете сакам сите жени да го видат

  Шери Родс е мајка на три деца, на која вчера и бил дијагностициран рак на дојка. Таа одлучила на Фејсбук да сподели фотографија од...

  Над 110 заболени од ковид-19 што е рекорден број за еден ден

  Повеќе од 110 нови случаи со коронавирус се потврдени во изминатите 24 часа, но се уште се работат и други земени брисеви, информираа за...

  ДЕТАЛНО: Колку случаи на коронавирус има во секој град во Македонија

  Вкупниот број на заболени лица во Македонија од коронавирус е 2.491 случај. Како активни случаи се водат 741 лица. Најголем број заболени лица има во...

  АКТУЕЛНО

  ВИДЕО: Отстранува бигор без мака – 8 милиони луѓе се воодушевени од овој трик

  Кујната е срцето на домот и местото каде подготвуваме храна за домашните, па затоа треба секогаш да биде чиста. Ако и вас ве мачат наслагите...

  Што никако не треба да се направи при посетата на Острог – правила кои треба да се почитуваат

  Манастирот Острог е еден од најпосетените манастири на Балканот, Во него секој верник треба да пристапи со чисто срце и молитва, во надеж дека...

  Си мислев дека го пораснав син ми во добра личност, но вистината е сосема различна

  Ќе го родиш, ќе му го посветиш животот нему, и кога ќе порасне ќе му е тешко слушалката да ти ја крене. Да праша:...

  Што се случува кога ќе умреме: Исповед на девојката која се вратила од мртвите ќе ве остави без текст…

  Ако некогаш сте се прашувале каков е задгробниот живот, ова е совршена прилика да дознаете! Во моментот на смртта, некоја чудна енергија ја носи...

  Молитва која ќе направи чуда во вашиот живот

  ,,Даровите од Бога – се моите дарови. Јас ги користам во секој момент од денот. Со мене се во Божествената хармонија, мир и изобилство....

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.

  error: Содржината е заклучена!