10.7 C
Skopje
петок, февруари 21, 2020

Се огласи тимот на „Медена земја“ – „Не земавме Оскар, но горди сме на се што постигавме!“

Македонскиот тим на „Медена земја“ нема да се врати дома со Оскар. Откако не успеавме да триумфираме ниту во една од двете категории, креаторите...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Почнува судењето за организаторите на „27 април”

  Судскиот процес за организаторите на насилствата од 27 април во Собранието, почнува денеска пред Кривичниот суд во Скопје. Обвинети во овој предмет се поранешниот претседател...

  Се разбудил со голема „модрица“, а потоа сфатил што направила неговата девојка

  Кога се разбудил насред ноќ, 23-годишниот Сем Филипс од Саутемптон, мислел дека целата нога му е покриена со голема модрица. Набрзо сфатил дека сè...

  Скандал во Данска: Водителка гола излегла на сцена – без ниедно парче облека дошла да ги додели наградите! (ФОТО)

  Данската водителка Иби Стовинг, ги додели наградите на „Zulu Awards“ и одлучила тоа да го направи целосно гола! Имено, без ништо на себе Иби излегла...

  Тешка кражба во „Сити мол“, уапсени странски државјани на лице место

  Две лица, државјанин на Албанија и еден Италијанец, биле уапсени во средата попладнето во скопскиот трговски центар „Сити мол“, поради сомнение за тешка кражба, известуваат...

  Исповед на девојката која се венчала за документи: Се продадов за 5.000 евра

  Сведоштвото  на Србинката која  оставила се што имала во Србија и заминала во Швајцарија во потрага за подобар живот го здрма Интернетот овие денови. Имено, нејзината приказна би можела да биде обична ако својата венчавка за документи не ја доживеала како еден вид на проституција.

  – Имам 30 години, а во ноември полнам 31 година. Мажена сум за човек кој од мене е стар 40 години. Се започна од беда, го запознав кога чував деца во Швајцарија…

  Не сум ни грда, ни глупава, ни… Имам завршено факултет, магистерските студии ги завршив додека бев Србија.

  Отприлика кога титулата „Магисетер“ престана да важи, јас ставив онолку алишта колку што може да собере во мала торба која ја купив од Кинезите за 300 денари.

  Жентата која ме чекаше чудно ме погледна кога сфати дека е тоа се што имам. Во таа торба беше сето мое богатство.

  Кога сега ќе се сетам, гледам дека сум побегнала од сето она што го сакам за да се „спасам“ од сето она по што сега патам. Ги бројам деновите за да дојдам во Србија. КОга одам во родната куќа прегрнувам се што со години ми бодеше очи.

  Човекот за кого се омажив ме обожава дури би умрел на мој знак, ама буквално.

  Ми помогна околу кредитот за мојата мајка, околу долговите за струја во татковата куќа ( нормално бидејќи јас сум дете на разведени родители), околу погребот на дедо ми, брат ми се што ќе побара..

  Видете, јас поради сето ова погоре наведено заминав во Швајцарија, за да наберам пари од првото дрво. Тоа дрво го најдов одма… има 40 години повеќе од мене. Точно тој е супер, интелегентен, има став, манири, висок, згоден, но стар…

  Се кога ќе се собере, ми помогна со 5.000 евра. Јас се продадов себе си за 5.000 евра.

  Не сум само јас кога е магистер, плус јас сум многу привлечна и тестот ми покажува дека мојот  IQ е многу висок. Јас паднав под 25, се омажив за документи во Швајцарија, а мене срцето ми се кине.

  А каква ми беше свадбата… а што ќе ми е „Кавали“ ташна…

  Без оглед на целата ситуација во тие делови на поранешна Југославија, без оглед на што можеби родителите ви се разведени, девојки, ве молам издржете. Ќе се каете ако направите како јас. Јас сакам да се вратам, па дури и годините да ги вратам. Не продавајте се за нешто што за некој е тоа само месечна плата.

  Јас за среќа што не сум таму јавна елитна спонозруша. Издржете додека дојде оној вистинскиот. Не се давајте себе си лесно. Не дозволувајте да страдате ни поради вашите најблиски.

  Latest Posts

  Почнува судењето за организаторите на „27 април”

  Судскиот процес за организаторите на насилствата од 27 април во Собранието, почнува денеска пред Кривичниот суд во Скопје. Обвинети во овој предмет се поранешниот претседател...

  Се разбудил со голема „модрица“, а потоа сфатил што направила неговата девојка

  Кога се разбудил насред ноќ, 23-годишниот Сем Филипс од Саутемптон, мислел дека целата нога му е покриена со голема модрица. Набрзо сфатил дека сè...

  Скандал во Данска: Водителка гола излегла на сцена – без ниедно парче облека дошла да ги додели наградите! (ФОТО)

  Данската водителка Иби Стовинг, ги додели наградите на „Zulu Awards“ и одлучила тоа да го направи целосно гола! Имено, без ништо на себе Иби излегла...

  Тешка кражба во „Сити мол“, уапсени странски државјани на лице место

  Две лица, државјанин на Албанија и еден Италијанец, биле уапсени во средата попладнето во скопскиот трговски центар „Сити мол“, поради сомнение за тешка кражба, известуваат...

  АКТУЕЛНО

  Боки 13 и неговата мајка на шопинг во Милано за три дена потрошиле 148.000 евра

  За неколку дена, на шопинг во Милано Италија, односно крајот на февруари 2019 година, Бојан Јовановски и неговата мајка Јасминка Јовановска потрошиле стотина илјади...

  ЕК ја усвои новата Методологија, процесот почнува и завршува со владеење на правото!

  Европската комисија денеска ја усвои новата методологија за проширување која се однесува на земјите од Западен Балкан, со исклучок на Србија и на Црна...

  На државната администрација од годинава ќе ѝ се исплаќа К15

  На вработените во државната администрација од оваа година ќе им се исплаќа регрес за годишен одмор (К-15). Оваа одлука беше донесена на денешната владина седница,...

  (ВИДЕО и ФОТО) Силен ветер во Скопје, паднати дрвја, урнати билборди

  Во Скопје синоќа дуваше силен ветер со брзина од околу 70 километри на час. Во делови од градот има откорнато покриви и дрвја кои...

  Страотна сообраќајка во Скопје: Загина македонската кошаркарска легенда

  Синоќа во страотна сообраќајка во населбата Кисела Вода животот го загуби македонската кошаркарска легенда Благоја Георгиевски – Буштур, роден на 15 октомври 1950 во...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.

  error: Содржината е заклучена!