-4 C
Skopje
недела, февруари 23, 2020

Се огласи тимот на „Медена земја“ – „Не земавме Оскар, но горди сме на се што постигавме!“

Македонскиот тим на „Медена земја“ нема да се врати дома со Оскар. Откако не успеавме да триумфираме ниту во една од двете категории, креаторите...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Почнува судењето за организаторите на „27 април”

  Судскиот процес за организаторите на насилствата од 27 април во Собранието, почнува денеска пред Кривичниот суд во Скопје. Обвинети во овој предмет се поранешниот претседател...

  Се разбудил со голема „модрица“, а потоа сфатил што направила неговата девојка

  Кога се разбудил насред ноќ, 23-годишниот Сем Филипс од Саутемптон, мислел дека целата нога му е покриена со голема модрица. Набрзо сфатил дека сè...

  Скандал во Данска: Водителка гола излегла на сцена – без ниедно парче облека дошла да ги додели наградите! (ФОТО)

  Данската водителка Иби Стовинг, ги додели наградите на „Zulu Awards“ и одлучила тоа да го направи целосно гола! Имено, без ништо на себе Иби излегла...

  Тешка кражба во „Сити мол“, уапсени странски државјани на лице место

  Две лица, државјанин на Албанија и еден Италијанец, биле уапсени во средата попладнето во скопскиот трговски центар „Сити мол“, поради сомнение за тешка кражба, известуваат...

  Како да решите неколку незгодни здравствени проблеми за кои луѓето не сакаат да зборуваат

  Едноставни решенија за некои важни здравствени проблеми  кои ги мачат луѓето, а многумина одбиваат да зборуваат за нив.

  Лош здив

  Во чаша со вода ставете малку сода бикарбона и правете гаргара, а покрај тоа може да џвакате и свежи листови од нане кои го освежуваат здивот.

  Жолти заби

  Користете кокосово масло, кое е секако здраво, така што ќе го нанесете на устата а потоа измијте го. Повторивајте неколку пати во денот и забите ќе побелат.

  Подждригнување

  Додајте малку ѓумбир во храната или во чај. Така ќе го решите овој проблем.

  Надуеност

  Јадете здрава храна и пијте повеќе јогурт или ќефир.

  Рани или чир на кожата

  Нанесете кокосово масло и ќе заздрават

  Непријатен мирис на телото

  Користете сода бикарбона, растворена со вода. Дезедорансите се полни со штетни материи кои предизвикуваат рак. Затоа наместо тоа користете сода растворена со вода.

  Непријатен мирис на стапалата

  Во топла вода ставате малку сода бикарбона и потопете ги стапалата 20  минути. Потоа извадете ги и добро избришете ги, зошто на влажно се собираат бактерии.

  Заноктици

  Користете сода, кокосово масло или маслиново.

  Стрии

  Мачкајте ги Алое или со кокосово масло, кое исто така помага ако имате лузни некаде на телото, ја намалува нивната видливост.

  Осип

  Неколку капки етерично масло да се раствори со малку вода, и на памучна крпа, па да се нанесува како облоги на кожата. Обично масло од камилица или лаванда.

  Хемероиди

  За овој проблем обично помага кантарионово масло

  Влакнетост

  Користете куркума како маска и со тоа ќе ги отсраните.

  Latest Posts

  Почнува судењето за организаторите на „27 април”

  Судскиот процес за организаторите на насилствата од 27 април во Собранието, почнува денеска пред Кривичниот суд во Скопје. Обвинети во овој предмет се поранешниот претседател...

  Се разбудил со голема „модрица“, а потоа сфатил што направила неговата девојка

  Кога се разбудил насред ноќ, 23-годишниот Сем Филипс од Саутемптон, мислел дека целата нога му е покриена со голема модрица. Набрзо сфатил дека сè...

  Скандал во Данска: Водителка гола излегла на сцена – без ниедно парче облека дошла да ги додели наградите! (ФОТО)

  Данската водителка Иби Стовинг, ги додели наградите на „Zulu Awards“ и одлучила тоа да го направи целосно гола! Имено, без ништо на себе Иби излегла...

  Тешка кражба во „Сити мол“, уапсени странски државјани на лице место

  Две лица, државјанин на Албанија и еден Италијанец, биле уапсени во средата попладнето во скопскиот трговски центар „Сити мол“, поради сомнение за тешка кражба, известуваат...

  АКТУЕЛНО

  Боки 13 и неговата мајка на шопинг во Милано за три дена потрошиле 148.000 евра

  За неколку дена, на шопинг во Милано Италија, односно крајот на февруари 2019 година, Бојан Јовановски и неговата мајка Јасминка Јовановска потрошиле стотина илјади...

  ЕК ја усвои новата Методологија, процесот почнува и завршува со владеење на правото!

  Европската комисија денеска ја усвои новата методологија за проширување која се однесува на земјите од Западен Балкан, со исклучок на Србија и на Црна...

  На државната администрација од годинава ќе ѝ се исплаќа К15

  На вработените во државната администрација од оваа година ќе им се исплаќа регрес за годишен одмор (К-15). Оваа одлука беше донесена на денешната владина седница,...

  (ВИДЕО и ФОТО) Силен ветер во Скопје, паднати дрвја, урнати билборди

  Во Скопје синоќа дуваше силен ветер со брзина од околу 70 километри на час. Во делови од градот има откорнато покриви и дрвја кои...

  Страотна сообраќајка во Скопје: Загина македонската кошаркарска легенда

  Синоќа во страотна сообраќајка во населбата Кисела Вода животот го загуби македонската кошаркарска легенда Благоја Георгиевски – Буштур, роден на 15 октомври 1950 во...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.

  error: Содржината е заклучена!