9.2 C
Skopje
петок, мај 29, 2020

КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ ЗАСЕДАВА: Нови 58 заразени денеска

Во последното деноноќие бројот на заразени повторно се зголеми. Од Комисијата за заразни болести која се уште држи состанок, за Фактор потврдуваат дека бројот...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ ЗАСЕДАВА: Нови 58 заразени денеска

  Во последното деноноќие бројот на заразени повторно се зголеми. Од Комисијата за заразни болести која се уште држи состанок, за Фактор потврдуваат дека бројот...

  ВИДЕО: Отстранува бигор без мака – 8 милиони луѓе се воодушевени од овој трик

  Кујната е срцето на домот и местото каде подготвуваме храна за домашните, па затоа треба секогаш да биде чиста. Ако и вас ве мачат наслагите...

  Што никако не треба да се направи при посетата на Острог – правила кои треба да се почитуваат

  Манастирот Острог е еден од најпосетените манастири на Балканот, Во него секој верник треба да пристапи со чисто срце и молитва, во надеж дека...

  Си мислев дека го пораснав син ми во добра личност, но вистината е сосема различна

  Ќе го родиш, ќе му го посветиш животот нему, и кога ќе порасне ќе му е тешко слушалката да ти ја крене. Да праша:...

  Мал остров на Атлантикот нуди работа од соништата: Скоро ништо не треба да се работи, а платата е 56.000 евра годишно (видео)

  Мал остров на Света Елена, кој се наоѓа во Атлантскиот Океан, објави конкурс за работникот на граничната контрола на аеродромот.

  Живеат 4500 жители, а на аеродромот, кој медиумите веќе го нарекоа најбескорисен аеродром во светот, авионот полетува еднаш неделно.

  Најсреќниот кандидат, кој ќе добие годишна плата од околу 56.000 евра како надзорник на патникот за аеродромот, не требало да се досадува.

  Како што е наведено во огласот за работа, овој суптропски остров што припаѓа на британската прекуокеанска територија може да се пофали со спектакуларна природа и пријатна, пријателска популација од 4500 луѓе.

  Површината на островот е околу 425 квадратни километри, а тоа е околу 2800 километри од брегот на Ангола. Ненаселениот остров на кој Наполеон ги помина последните денови по поразот бил откриен од страна на еден португалски морнар, но на крајот бил префрлен под власта на британската Источноиндиска компанија.

  Една редовна линија е неделен комерцијален лет  од Јужноафриканската република, но се планира да се виведат уште неколку.

  “Најнепотребниот аеродром во светот” беше ставен во функција во јуни 2016 година, а отворањето беше одложено неколкупати поради бројни проблеми. Кога конечно се отвори, стана јасно дека поради силниот ветер, слетувањето на авиони со капацитет со повеќе од 70 патници било практично невозможно. Неговата изградба чини околу 360.000 евра и се финансира од парите на даночните обврзници.

  Јужноафриканската компанија за управување со авиокомпании тоне во подлабоки финансиски проблеми, па минатиот месец тие мораа да престанат со тргување со акции додека не најдат нов извор на финансирање. Министерството на Велика Британија не сакаше да открие колку пари од државниот буџет ќе бидат потребни за да ги покрие долговите.

  Latest Posts

  КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ ЗАСЕДАВА: Нови 58 заразени денеска

  Во последното деноноќие бројот на заразени повторно се зголеми. Од Комисијата за заразни болести која се уште држи состанок, за Фактор потврдуваат дека бројот...

  ВИДЕО: Отстранува бигор без мака – 8 милиони луѓе се воодушевени од овој трик

  Кујната е срцето на домот и местото каде подготвуваме храна за домашните, па затоа треба секогаш да биде чиста. Ако и вас ве мачат наслагите...

  Што никако не треба да се направи при посетата на Острог – правила кои треба да се почитуваат

  Манастирот Острог е еден од најпосетените манастири на Балканот, Во него секој верник треба да пристапи со чисто срце и молитва, во надеж дека...

  Си мислев дека го пораснав син ми во добра личност, но вистината е сосема различна

  Ќе го родиш, ќе му го посветиш животот нему, и кога ќе порасне ќе му е тешко слушалката да ти ја крене. Да праша:...

  АКТУЕЛНО

  Ослободете се од болката во грлото и белите дробови – напиток кој го смирува секое воспаление

  Здравите напитоци кои ќе ги прочитате во овој текст го зајакнуваат имунитетот, спречуваат настанување на разни болести, делуваат антиканцерогено и имаат способност за убивање...

  Ја убил сопругата , ја закопал во дворот и молчел 26 години , додека синот не го нашол черепот на мајка си (ВИДЕО)

  Полицијата го открила злосторството откако синот им покажал каде е закопана неговата мајка. Тој со години тврдел дека татко му ја убил неговата мајка...

  Последно пророштво од кое лазат морници: Баба Ванѓа пред смртта со важни зборови за луѓето

  Бугарската гатачка Вангелија Пандева Димитрова, баба Ванѓа позната е по своите пророштва но малку е познато што претскажала пред смрт а се однесува на...

  Ова е пеколен поморски пат: Бродовите не можеле да го заобиколат, а ги чинел животите на 8.000 морнари

  Кога бев дете, мојот дедо Алфред Даунс често зборуваше за патувањето од 128 дена на кое тргнал во 1949-та година на комерцијалниот брод "Памир". Славниот...

  ВИДЕО: Пронашле дедо кој живее до Чернобил, останале запрепастени од неговиот изглед и години (ВИДЕО)

  Иван Шамианок (90) живее во близина на Чернобил, само на наколку километри од забранетата зона. Кога властите ги се обиделе да ги иселат од таму...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.

  error: Содржината е заклучена!