9.2 C
Skopje
недела, мај 31, 2020

Филипче: Можно е враќање на забраните во одредени општини во Скопје

Процентот на заразени лица во последните 14 дена изнесува 5,5 отсто од бројот на тестирани лица заедно со тестовите од скринингот. Зголемениот број случаи доаѓаат...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Најдобар природен лек против воспаление на синусите – Делува веднаш

  Воспаленијата на синусите се особено чести во текот на зимскиот период. Тие предизвикуваат отежнато дишење и спиење, силна главоболка, а понекогаш и тахикардија. Иако вообичаено...

  Умирал од тумор на мозокот:Секој ден одел на прошетка и му се случило чудо – после три години болеста исчезнала (видео)

  Докторите на семејството Грег Томас им рекле да се подготват за неговиот погреб, бидејќи туморот го зафатил неговиот мозок и врат. После вакави вести Грег...

  ФОТО: Во понеделникот купиле машина за алишта, а во вторникот не моежеле да си го најдат детето – затекнале морничава глетка

  Американката Линдзи Меклевер на асвојот Фејсбук профил објавила статус со кој сакала да ги предупреди сите на опасностите кои демнат кај машините за перење...

  Филипче: Можно е враќање на забраните во одредени општини во Скопје

  Процентот на заразени лица во последните 14 дена изнесува 5,5 отсто од бројот на тестирани лица заедно со тестовите од скринингот. Зголемениот број случаи доаѓаат...

  Мајка ѝ ја напуштила, а секој што сакал да ја посвои се откажувал- по 3 години Оливија си нашла дом

  Ова мало девојче било отфрлено од својата мајка и долго чекало на родители кои ќе ѝ пружат дом.

  Малата Оливија од Санта Феа во Аргентина на овој свет дошла заразена со ХИВ вирусот. Поради тоа мајката по раѓањето ја отфрлила, па девојчето завршило во дом за незгрижени деца. Оттаму, чекала со години да се појави некој кој би ѝ пружил дом, меѓутоа сите потенцијални родители ја одбивале кога ќе ја дознаеле нејзината дијагноза.

  Сепак, постоел еден пар кој сепак сакал да ја посвои. Меѓутоа, управата на домот токму ним не им дозволувала да ја посвојат Оливија.

  Станува збор за геј пар од Аргентина, Аријел Вијара и Дамијан Пигин, добро познати во јавноста затоа што се прв пар кој јавно се експонирал и на крајот на венчал во Аргентина. Тие многу го сакале девојчето, меѓутоа не им било дозволено да ја посвојат. Наместо тоа, Оливија од домот ја нуделе на бројни хетеросексуални парови кои веднаш ја одбивале.

  На крајот, кога станало јасно дека Оливија тешко ќе добие родители кои ќе ја прифатат, после три години борба, Аријел и Дамијан добиле можност да ја посвојат.

  Девојчето веднаш почнало со лекување и третмани, иако уште нема лек за тој вирус, секако дека ќе ѝ се подобри квалитетот на живот, а Аријел и Дамијан порачуваат дека ќе дадат се од себе на девојчето да му овозможат добар живот. Приказната за нив од аргентинските медиуми се проширила по светот, а луѓето се трогнати од приказната за малото девојче, која сепак има среќен крај.

  Latest Posts

  Најдобар природен лек против воспаление на синусите – Делува веднаш

  Воспаленијата на синусите се особено чести во текот на зимскиот период. Тие предизвикуваат отежнато дишење и спиење, силна главоболка, а понекогаш и тахикардија. Иако вообичаено...

  Умирал од тумор на мозокот:Секој ден одел на прошетка и му се случило чудо – после три години болеста исчезнала (видео)

  Докторите на семејството Грег Томас им рекле да се подготват за неговиот погреб, бидејќи туморот го зафатил неговиот мозок и врат. После вакави вести Грег...

  ФОТО: Во понеделникот купиле машина за алишта, а во вторникот не моежеле да си го најдат детето – затекнале морничава глетка

  Американката Линдзи Меклевер на асвојот Фејсбук профил објавила статус со кој сакала да ги предупреди сите на опасностите кои демнат кај машините за перење...

  Филипче: Можно е враќање на забраните во одредени општини во Скопје

  Процентот на заразени лица во последните 14 дена изнесува 5,5 отсто од бројот на тестирани лица заедно со тестовите од скринингот. Зголемениот број случаи доаѓаат...

  АКТУЕЛНО

  Атиџе разочарана од луѓето: Ми скршија 20 трмки, две полни со пчели ми украдоа

  Не се плашам од корона, се плашам од лоши луѓе, вели Атиџе Муратова, ѕвездата од оскаровскиот македонски документарен филм „Медена земја“. Жената која пред само...

  Мака мачите со ситни влакненца на лицето? – Решете го проблемот природно

  За сите жени кои мака мачат со влакненцата на лицето, решението е во кујната. 2 лажички брашно 1/4 лажички куркума во прав 3-4 лажици...

  Му испратила на сопругот разголени фотографии, а поради еден детаљ тој веднаш побарал развод

  Извесна Челси од Австралија одлучила на сопругот да му испрати разголена фотографија, но заборавила еден детаљ. Имено таа направила неколку фотографии во долна облека, но...

  Доктор од Босна: Три дена пред смртта ме прашуваат како да живеат здраво, посипи се со песок и навикнувај се на земја

  како и секаде така и во Босна и Херцеговина медиумите се обидуваат на граѓаните да им ја доближат здравата исхрана.Но,одговорот на еден доктор по...

  Фото: Среде ноќ ќерката барала помош од својот татко – ова го затекнал во нејзината соба

  Семејството Петегру од Австралија отишло на кампување на островот Моретон. Се делувало совршено, се додека таткото во 5 часот утрината не слушнал како неговата...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.

  error: Содржината е заклучена!