17.4 C
Skopje
понеделник, септември 28, 2020

Таравари: Ќе им ги дадеме сите пратеници на ДУИ ако дозволат да го направиме ОВА

Генералниот секретар на Алијансата за Албанците, Арбен Таравари, и порача на ДУИ дека АА и Алтернaтива ќе и ги стават на располагање сите 12...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Неверојатни придобивки од пивото: Отстранува мртви ќелии од кожата, намалува холестерол, ја храни косата

  Дали пиењето на една чаша пиво на ден може да ви помогне да живеете подолго? Сигурно ќе се изненадите што велат најновите истражувања. Една студија...

  ВИДЕО: Не можел да им верува на своите очи – за неколку минути илјадници пчели му го нападнале автомобилот

  Маж од Кина доживеа шок кога го затекна асвојот автомобил прекриен со рој пчели. Ваков несекојдневен инцидент се случил на 25. фервруари, мажот бил збунет...

  Слушнал звук од гробот и веднаш повикал полиција, а кога пристигнале имале што да видат (видео)

  Чувар на гробиштата во Перу, откако слушнал чуден звук  од еден гроб, повикал полиција. На нивно изненадување, тткако ја отвориле гробницата извлекле жив чвек. На снимката...

  Нанесете го ова на темето и косата побрзо ќе ви расте – нема да се покаете

  Изгледа е вистина дека сокот од кромид може да се користи за спречување на опаѓањето на косата. Многу шампони и тоници за коса, содржат...

  Медицинска сестра со денови била настината, па решила да се тестира: Починала дома, чекајќи ги резултатите

  Медициска сестра Наташа От (39) од Њу Орлеанс починала чекајќи резултати од тестот за коронавирусот.

  Првите симптоми ги почуствувала на 10 март. Имала благо покачена температура, па му испратила порака на своето момче Џош Андерсон дека не се чувствува добро. На Наташа и кажале дека е во низок ризик од Ковид- 19, па таа одлучила да не се тестира.

  „Пропушти шанса да се тестира поради некој друг кој би морал“ рекол Џош.

  Сепак до 16 март симптоми биле се уште присутни, таа решила да се тестира. Според наводите на Џош таа чувствувала „нешто на плуќата“, но и покрај се му се придружила да го прошетаат кучето надвор, но во петокот навечер Џош го пронашол безживотното тело на Наташа на подот во кујната.

  Резултатите од тестирањето се уште не пристигнале, пишува порталот „Нола.цом“.

  Во емотивното писмо на Џош објавено на фејсбук, тој наведува дека разговарал со Наташа неколку часа пред да почине.

  „Ми напиша ‘Добро утро, те сакам’, а за мој срам јас и одговорив “Утро сонце, како се чувствуваш’. Многу ми е жал што не и одговорив “ те сакам и јас тебе’“ наведува тој додавајќи дека загубата е огромна.

  „ Да видиш жена која беше така полна со живот, да лежи на подот мртва, беше ужасно!“рекол Џош за „Мирор„.

  Причината за смртта се уште не е позната, нема информации од обдукцјата, но медицински лица тврдат дека таа починала од Ковид- 19.

  Нејзиното момче порачува дека овој случај треба да биде „будење“ за сите оние кои не веруваат дека Ковид- 19 е смртоносен.

  „Можеше да се тестира порано, но имаа само пет теста и не сакаше да потроши еден“ вели тој.

  Истакнал дека пред само неколку недели верувал дека млади и здрави луѓе како него и Наташа не може да се разболат.

  Вели дека симптомите на Наташа биле многу слични на настинка со грозница и губење на апетитот.

  „Времето за шеги за Ковид-19 помина. Време е да се сфатат работите сериозно и да се чувате себе си и своите сакани“ порача Џош.

  Latest Posts

  Неверојатни придобивки од пивото: Отстранува мртви ќелии од кожата, намалува холестерол, ја храни косата

  Дали пиењето на една чаша пиво на ден може да ви помогне да живеете подолго? Сигурно ќе се изненадите што велат најновите истражувања. Една студија...

  ВИДЕО: Не можел да им верува на своите очи – за неколку минути илјадници пчели му го нападнале автомобилот

  Маж од Кина доживеа шок кога го затекна асвојот автомобил прекриен со рој пчели. Ваков несекојдневен инцидент се случил на 25. фервруари, мажот бил збунет...

  Слушнал звук од гробот и веднаш повикал полиција, а кога пристигнале имале што да видат (видео)

  Чувар на гробиштата во Перу, откако слушнал чуден звук  од еден гроб, повикал полиција. На нивно изненадување, тткако ја отвориле гробницата извлекле жив чвек. На снимката...

  Нанесете го ова на темето и косата побрзо ќе ви расте – нема да се покаете

  Изгледа е вистина дека сокот од кромид може да се користи за спречување на опаѓањето на косата. Многу шампони и тоници за коса, содржат...

  АКТУЕЛНО

  Се плашите од змии и не смеете да излезете во двор? – овој прав го има во секој дом, а змиите од него бегаат...

  Доаѓа лето, но и наезда на змии со него. Овој прав ќе ви помогне да се ослободите од нив, доколку ги сретнете во двор. Сите...

  Сопругот пред 33 години ѝ ја земал ќерката од раце и ја дал на посвојување: Вистинска и трогателна приказна на ова семејство

  Шејла Хендерсон (33) од Охајо пораснала со Ненси и Џими, парот кој ја посвоил кога имала само 10 месеци. Иако сите мислеле дека Шејла била...

  Мистерија која до денес никој не успеал да ја разоткрие: Воз со патници влегол во тунел и засекогаш исчезнал

  На 14 јули 1911 година, компанијата “Занети” им понудила бесплатно возење на богатите Италијанци во склоп на својата рекламна кампања за новиот воз. 106...

  „Можев да гледам, а имав чувство како да се наоѓам на друга планета“ – овој маж ги опишал трите минути на клиничка смрт

  Некој корисник на „Редит“ го споделил своето искуство и раскажал што му се случило кога доживеал клиничка смрт. Тој се разболел додека престојувал во странство...

  Ја шпионирал сопругата преку скриена камера, а тоа што го видел го оставило без зборови

  Овој маж признал дека ја шпионирал својата сопруга преку камерата за дадилката и дека останал запрепастен кога видел што прави таа. Татко на близнаци изјавил...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.