7 C
Skopje
петок, февруари 21, 2020

Се огласи тимот на „Медена земја“ – „Не земавме Оскар, но горди сме на се што постигавме!“

Македонскиот тим на „Медена земја“ нема да се врати дома со Оскар. Откако не успеавме да триумфираме ниту во една од двете категории, креаторите...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Почнува судењето за организаторите на „27 април”

  Судскиот процес за организаторите на насилствата од 27 април во Собранието, почнува денеска пред Кривичниот суд во Скопје. Обвинети во овој предмет се поранешниот претседател...

  Се разбудил со голема „модрица“, а потоа сфатил што направила неговата девојка

  Кога се разбудил насред ноќ, 23-годишниот Сем Филипс од Саутемптон, мислел дека целата нога му е покриена со голема модрица. Набрзо сфатил дека сè...

  Скандал во Данска: Водителка гола излегла на сцена – без ниедно парче облека дошла да ги додели наградите! (ФОТО)

  Данската водителка Иби Стовинг, ги додели наградите на „Zulu Awards“ и одлучила тоа да го направи целосно гола! Имено, без ништо на себе Иби излегла...

  Тешка кражба во „Сити мол“, уапсени странски државјани на лице место

  Две лица, државјанин на Албанија и еден Италијанец, биле уапсени во средата попладнето во скопскиот трговски центар „Сити мол“, поради сомнение за тешка кражба, известуваат...

  На која змија носиш душа според твојот хороскопски знак?

  Жена Овен – Огнен Питон

  Силна, дрска, со неконтролирани настапи на гнев. Дури и најсамоуверениот маж може да се повлече после битката со неа. Но има и друга страна – оваа змија игра отворено, без лукавство. Ако те нападне најпрво ќе го видиш нејзиниот агресивен поглед. Не е од оние кои се прават добри, а кога ќе се свртиш со грб да те нападнат.

  Жена Бик – Змија Поскок

  Убава, со голема самодоверба, нарцисоидна. Напаѓа само ако ја предизвикаш, но забите и се опасни. Сака многу, сака најдобро и не прави компромиси со своите претенции. Таа секогаш се поставува себе си на прво место. Дури и да е вљубена до уши, нема да трпи долго некој да и се качува на глава.

  Жена Близнаци – Црна Мамба

  Многу опасна змија особено за мажите. Привлекува со убавото лице и ветува љубов, а потоа умее да те избрише без да и трепне око и без милост. Подвижна, брза, лукава, понекогаш цинична. Таа те гледа и знае што мислиш. Брзо го заборава лошото, но додека и е во главата ќе најде начин жестоко да те понижи.

  Жена Рак – Заспана Кобра

  Таа си стои на страна, не се чепка со никој, не е многу комуникативна, имаш чувство дека си живее во свој свет, но вистината е дека внимателно набљудува. Само чека некој да ја настапне. Тогаш напаѓа опасно, обично кога најмалку очекуваш. Ништо чудно и зад грб! Понекогаш дури и ќе измисли повод за да нападне, ако и е досадно.

  Жена Лав – Кралска Боа

  Таа е типична кралица – суетна, сака да ја хипнотизира публиката, да и се поклонуваат, да ја обожуваат. Сака да живее убаво, а останатите да ја гледаат со респект. И покрај тоа што сака да биде во центарот на вниманието, таа е лоша актерка. Кога е тажна и се обидува тоа да го скрие под лажната насмевка, очите ја издаваат.

  Жена Девица – Опасна звечарка

  Таа е опасна само за оние кои ќе и се приближат. Затоа од неа страдаат најчесто најблиските луѓе. За останатите е внимателна и грижлива, но дома е кисела, ситничарка и постојано ги забележува маните кај другите. Мрмори за се што и пречи, бара многу, а е спремна да даде само половина од она што го бара.

  Жена Вага – Анаконда

  Провокативна и непредвидлива змија. Лицето и е како на Мона лиза. Не можеш да разбереш што всушност мислиш. Таа е многу убава и умее да магепсува. Ако реши да те освои, рано или касно ќе го направи тоа. Но најопасно е тоа што никогаш не можеш да предвидиш кога ќе те нападне. Таа може да изгледа сосема смирено, а само за секунди да ти го покаже своето друго лице.

  Жена Скорпија – Демон змија

  Апсолутна комбинација на страст и зло. Змија манипулаторка, змија што секако ќе ти се освети еден ден. Врската со неа секогаш остава фатални последици. За да не те погуби, треба да ја заобиколуваш од далеку и да чекориш тивко. Ќе те ослободи само тогаш кога веќе нема да и требаш.

  Жена Стрелец – Змија Осојница

  Конфликтна, брзо го менува расположението, се одрекува од своите принципи, само со цел таа да биде во право во секој разговор. Ако некој ја обвини, ќе ги подигне веѓите во знак на изненадување и ќе каже: Кој, јас? Постојано им прави скандали на мажите за ништо. Но совеста и е секогаш чиста како солза.

  Жена Јарец – Рогата Отровница

  На прв поглед си мислиш дека нема да те касне, дури и ако ја настапиш. Грешка! Макар пасивна надворешно, таа постојано е сомничава и демне да ја направиш првата грешка. Но сепак таа претпочита да биде сама. Не сака да се меша со обичните смртници и не дава лесно некој да и го украде срцето.

  Жена Водолија – Водна змија

  Таа секогаш изненадува, да не кажеме шокира. Дури те залажува дека прави нешто друго, а всушност во исто време размислува како да ти се замота околу вратот. Полошо е тоа што тајно се радува на туѓата несреќа, особено за оние кои некогаш во животот нешто и згрешиле. Сака екстраваганција и сака да се разликува од другите. И е мошне искусен предатор.

  Жена Риби – Сива водна змија

  И покрај тоа што поради бојата не е толку екстравагантна и впечатлива, кога подобро ќе зе загледаш нема да можеш да го отргнеш погледот од неа. Толку е грациозна и женствена. Таа е добра актерка, може да те натера да и ги довериш сите тајни. Но зад сето тоа се крие многу ранлива жена која се плаши од самотијата.

  Latest Posts

  Почнува судењето за организаторите на „27 април”

  Судскиот процес за организаторите на насилствата од 27 април во Собранието, почнува денеска пред Кривичниот суд во Скопје. Обвинети во овој предмет се поранешниот претседател...

  Се разбудил со голема „модрица“, а потоа сфатил што направила неговата девојка

  Кога се разбудил насред ноќ, 23-годишниот Сем Филипс од Саутемптон, мислел дека целата нога му е покриена со голема модрица. Набрзо сфатил дека сè...

  Скандал во Данска: Водителка гола излегла на сцена – без ниедно парче облека дошла да ги додели наградите! (ФОТО)

  Данската водителка Иби Стовинг, ги додели наградите на „Zulu Awards“ и одлучила тоа да го направи целосно гола! Имено, без ништо на себе Иби излегла...

  Тешка кражба во „Сити мол“, уапсени странски државјани на лице место

  Две лица, државјанин на Албанија и еден Италијанец, биле уапсени во средата попладнето во скопскиот трговски центар „Сити мол“, поради сомнение за тешка кражба, известуваат...

  АКТУЕЛНО

  Боки 13 и неговата мајка на шопинг во Милано за три дена потрошиле 148.000 евра

  За неколку дена, на шопинг во Милано Италија, односно крајот на февруари 2019 година, Бојан Јовановски и неговата мајка Јасминка Јовановска потрошиле стотина илјади...

  ЕК ја усвои новата Методологија, процесот почнува и завршува со владеење на правото!

  Европската комисија денеска ја усвои новата методологија за проширување која се однесува на земјите од Западен Балкан, со исклучок на Србија и на Црна...

  На државната администрација од годинава ќе ѝ се исплаќа К15

  На вработените во државната администрација од оваа година ќе им се исплаќа регрес за годишен одмор (К-15). Оваа одлука беше донесена на денешната владина седница,...

  (ВИДЕО и ФОТО) Силен ветер во Скопје, паднати дрвја, урнати билборди

  Во Скопје синоќа дуваше силен ветер со брзина од околу 70 километри на час. Во делови од градот има откорнато покриви и дрвја кои...

  Страотна сообраќајка во Скопје: Загина македонската кошаркарска легенда

  Синоќа во страотна сообраќајка во населбата Кисела Вода животот го загуби македонската кошаркарска легенда Благоја Георгиевски – Буштур, роден на 15 октомври 1950 во...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.

  error: Содржината е заклучена!