14 C
Skopje
четврток, март 4, 2021

Таравари: Ќе им ги дадеме сите пратеници на ДУИ ако дозволат да го направиме ОВА

Генералниот секретар на Алијансата за Албанците, Арбен Таравари, и порача на ДУИ дека АА и Алтернaтива ќе и ги стават на располагање сите 12...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Георгиевски: Еве ви кукавици отворена понуда за дуел

  Чудна работа плукачи колку сакаш! А досега ниту еден патриотски новинар или тандем на новинари не ме покани да ме распарчи во јавна дебата. А со...

  Љубчо Георгиевски нуди решение за спорот со Бугарија, еве како ќе се реши македонско – бугарскиот спор

  Гледам дека македонско-бугарските односи се движат кон нов ќорсокак а понатаму и кон нова ескалација на сите нивоа која може да доведе до долгодишна...

  Половина час чекале Брза помош на 100 метри од болница, им рекле: Мириснете го дали е пијан!

  Половина час се чекала Брзата помош да пристигне во Жена парк и да му помогне на човек кој без свест и со крваво лице...

  Груевски: Пописот може да е предмет на злоупотреба преку целосно попишување на дијаспората

  Непризнавањето на пописот од страна на опозицијата нема да им пречи на европската статистичка агенција, на ЕУ, на ООН и на целата меѓународна заедница...

  Не знам зошто работи?! Невеста шокирана од ова барање на нејзиниот вереник ја откажа венчавката!

  Иако можеби мислите дека ја познавате сржта на вашиот партнер, понекогаш некои работи се појавуваат подоцна. Оваа млада жена беше убедена во тоа.

  Една невеста откажала свадба со својот вереник со кого е во врска седум години откако била изненадена од неговото шокантно барање. Имено, како што пренесува Мирор, таа дознала дека нејзиниот свршеник , за кого верувала дека е љубезен и скромен, неколку пати на своето семејство рекол дека жената не треба да работи, туку само да биде домаќинка.

  “Не знам зошто работи, зарем не е работа на нејзиниот сопруг? Жената треба да биде мајка и да се грижи за децата”, откри таткото на невестата што му рекол свршеникот на неговата ќерка.

  Додека неговата ќерка ја планирала церемонијата, нејзиниот свршеник договорил состанок со нејзините родители, додавајќи дека таа не смее да присуствува.

  Потоа разговарале за понатамошни планови и за тоа како неговата жена треба да биде домаќинка но не и да работи. Нејзиниот татко бил изненаден од идејата, особено затоа што знаел дека неговата ќерка сака да ги оствари своите соништа. Иако му рекле да размисли за тоа и да не и кажува ништо, тој ги игнорирал нивните молби и и открил сè.

  “Почна да плаче велејќи дека не знае дека нејзиното момче има таков сексистички начин на размислување. Ме праша што може да направи сега, и и реков дека може да ја откаже свадбата ако не сака да се омажи”, рекол таткото и додал :
  “Токму тоа се случи, а сега нејзиното момче и неговите родители ми се јавуваат и ми велат дека му ја одземав љубовта. Покрај тоа, нејзините пријатели ме напаѓаат затоа што уништив” среќен брак “, но важна ми е само среќата на ќерка ми”.

  На прашањето дали не е во право кога ја советуваше својата ќерка да ја откаже свадбата, еден корисник на Редит одговорил:
  “Ја спасивте вашата ќерка од пеколен живот. Жал ми е што морала да помине низ тоа”.

  Latest Posts

  Георгиевски: Еве ви кукавици отворена понуда за дуел

  Чудна работа плукачи колку сакаш! А досега ниту еден патриотски новинар или тандем на новинари не ме покани да ме распарчи во јавна дебата. А со...

  Љубчо Георгиевски нуди решение за спорот со Бугарија, еве како ќе се реши македонско – бугарскиот спор

  Гледам дека македонско-бугарските односи се движат кон нов ќорсокак а понатаму и кон нова ескалација на сите нивоа која може да доведе до долгодишна...

  Половина час чекале Брза помош на 100 метри од болница, им рекле: Мириснете го дали е пијан!

  Половина час се чекала Брзата помош да пристигне во Жена парк и да му помогне на човек кој без свест и со крваво лице...

  Груевски: Пописот може да е предмет на злоупотреба преку целосно попишување на дијаспората

  Непризнавањето на пописот од страна на опозицијата нема да им пречи на европската статистичка агенција, на ЕУ, на ООН и на целата меѓународна заедница...

  АКТУЕЛНО

  Тага и неверување во семејство во Охрид: Почина 35-годишната Ивана која дотогаш немала никакви симптоми

  Се се случило само во два дена, без предходни симптоми Ивана пред два дена добива покачена температура, температурата и се смирува со помош на...

  [Видео] Михаела: Не бараме одговорност за смртта на мајка ми, но бараме да не се повтори

  Новинарот Фуркан Салиу во посета на семејството на починатата пациентка на инфективното одделение во Штип. Михаела, ќерка на починатата изјави дека не бараат одговорност за смртта...

  Георгиевски: Бугарското вето ќе биде континуитет на катастрофалната политика!

  Поранешниот премиер Љубчо Георгиевски смета дека бугарското вето ќе биде континуитет на катастрофалните политики на Бугарија од периодот кога за официјален јазик тие ја...

  Онлајн-проекција на документарниот филм „Маргина“

  „КСП Центар-Јадро“ организира онлајн-проекција на документарниот филм „Маргина“ и разговор со режисерот на филмот, Љупчо Темелковски. Проекцијата ќе м..

  „Скопје постер фестивал“ се приклучува на глобалното дизајнерско движење против Ковид-19

  ПЛАКАРТ е еден од организаторите потткнувачи на создавањето глобална мрежа на дизајн-асоцијации и здруженија, кои имаат цел да инспирираат движење за ..

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.

  error: Содржината е заклучена!