36 C
Skopje
четврток, јули 2, 2020

Македонскиот станува официјален јазик на Европската Унија

Во Предлог-преговарачката рамка за Северна Македонија што денеска ја усвои Европската комисија, одредницата што се користи за именување на јазикот е – македонски (Macedonian),...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Го подтурнала момчето затоа што хрчи, но кога ја допрела перницата била влажна, а тој мртов – еве што била причината

  “Ни кажаа дека Луис го чека долг, здрав и среќен живот – но тој почина една година по дијагнозата”, ја започнала својата приказна 25-годишната...

  Белград ќе оди под карантин, 272 заболени во еден ден во Србија

  Српски Blic објави дека претседателот Александар Вучиќ вечерва ќе соопшти дека целосно го затвора главниот град Белград поради коронавирусот. Истата вест ја објави и...

  Српски доктор со шокантно откритие: Коронавирусот ги напаѓа тестисите кај младите луѓе!

  Многу млади луѓе имаат пневмонија, иако не беше така во март, април, мај, вирусот предизвикува тешка пневмонија и ги напаѓа помладите луѓе, како да...

  Тетка му пред смртта му рекла да погледне под машината за шиење, откри вистинско богатство (фото)

  Карл Сабатино беше со својата тетка до нејзината смрт. Само неколку дена пред да почионе, старицата му рекла на својот внук да разгледа добро...

  Не можев да останам бремена, се додека мајка ми не ми го донесе магичниот лек – Исповед на Ивана

  Се викам Ивана. Живеам во Берлин со сопругот Ханц кој е Германец. Инаку сум родена во Битола, во мојата родна Македонија.

  Со Ханц правевме свадба во Битола, а потоа се преселив во Берлин и многу добро се снајдов. Работам како продавачка на најпознатите светски брендови за мода во еден реномиран бутик во центарот на Берлин. Ханц е раководител на продажба во една фирма во Берлин. Шетаме, среќни сме, имаме доволно пари, но едно немаме, детенце.

  Со Ханц се обидуваме 3 години да имаме детенце и никако не се фаќа. Каде не бевме на сите можни лекари и во Македонија и во Берлин и околината, но ете, сите ни викаат дека се е во ред, а јас не можам да останам бремена. Тажна сум, не го знам лекот, не знам што повеќе да направам.

  Во понеделникот мајка ми дојде да не посети целата пресреќна. Ја прашав:“Мамо што е, што се случува? само ми изусти со очи полни со солзи: “Ивана го најдов лекот да останеш бремена. Знам дека ќе имаш прекрасна ќерка. Сега седни и запиши го лекот“. Ја гледав со неверување и доза на несигурност, но веднаш земав пенкало и лист и ја послушав.

  Еве за каков лек станува збор:

  • 500 гр мед
  • 50 гр ореви
  • 50 гр бадеми
  • 50 гр несолени кикирики
  • 50 гр лешници
  • 50 гр кокосово брашно
  • 50 гр семки
  • 50 гр семки од тиква, несолени
  • 50 гр суво грозје
  • 50 гр суви сливи
  • 50 гр суви кајсии

  Сето ова се меша во една смеса и се консумира 2 пати дневно, на празен стомак, по 1 супена лажица.

  Јас не верував, но веднаш го направив и почнав да го консумирам. Веќе за два месеци ги видов двете цртички на тестот за бременост. Навистина родив прекрасно девојченце. Ја крстив Софија.

  Пробајте, можеби ќе успее и кај Вас.

  Извор: Pindzur.net

  Latest Posts

  Го подтурнала момчето затоа што хрчи, но кога ја допрела перницата била влажна, а тој мртов – еве што била причината

  “Ни кажаа дека Луис го чека долг, здрав и среќен живот – но тој почина една година по дијагнозата”, ја започнала својата приказна 25-годишната...

  Белград ќе оди под карантин, 272 заболени во еден ден во Србија

  Српски Blic објави дека претседателот Александар Вучиќ вечерва ќе соопшти дека целосно го затвора главниот град Белград поради коронавирусот. Истата вест ја објави и...

  Српски доктор со шокантно откритие: Коронавирусот ги напаѓа тестисите кај младите луѓе!

  Многу млади луѓе имаат пневмонија, иако не беше така во март, април, мај, вирусот предизвикува тешка пневмонија и ги напаѓа помладите луѓе, како да...

  Тетка му пред смртта му рекла да погледне под машината за шиење, откри вистинско богатство (фото)

  Карл Сабатино беше со својата тетка до нејзината смрт. Само неколку дена пред да почионе, старицата му рекла на својот внук да разгледа добро...

  АКТУЕЛНО

  Го изневерувам сопругот веќе две години, но дури сега дознавам колкаво ѓубре бил тој!

  На социјалните мрежи наидовме на една ваква исповед која не’ насмеа, па одлучивме да ја споделиме со нашите Галамџии. Еве како гласи статусот од...

  По породувањето 4 месеци молев лекарот да ме прегледа: Кога им ја кажав оваа реченица во ординација, повикаа полиција

  Четири месци откако ја родила ќерката, отишла кај лекарот. Морала да го тргне товарот од гради, но не очекувала дека ситуацијата ќе заврши така...

  Жена си ја отвори душата: Мојот сопруг е херој, но јас сакам да умре!

  Јас го сакам својот сопруг и сакам да му дадат инекција за евтаназија, но законот не ми дозволува, вели Линдзи Брингз, која се нашла...

  Четири начини да се спасите од влага и мувла во вашиот дом

  Влага и мувла во домот, се најголем кошмар на секое семејство, но постојат природни и лесни наини да се спасите од нив, еве неколку: Масло...

  Мама заборавила да се одлогира од фејс – кога видов какви гадости правела се откажав од неа!

  Социјалната мрежа Фејсбук е една од најпопуларните интернет страници меѓу сите генерации, но и број 1 кога се работи за расправии и раскинувања поради...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.