5.3 C
Skopje
недела, ноември 29, 2020

Таравари: Ќе им ги дадеме сите пратеници на ДУИ ако дозволат да го направиме ОВА

Генералниот секретар на Алијансата за Албанците, Арбен Таравари, и порача на ДУИ дека АА и Алтернaтива ќе и ги стават на располагање сите 12...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ВМРО-НП изразува поддршка за храброста со која зборуваше г-динот Зоран Заев за македонската историја

  Во врска со вчерашнто интервју на г-динот Зоран Заев за бугарската информативна агенција БГНЕС кое воглавно беше пречекано со голем број критики од македонската...

  НЕ СМЕАТ ДА СЕ ЗДЕБЕЛАТ – Невеста бара од нејзините деверуши да потпишат договор пред свадба!!!

  Подгответе се. Бидејќи има уште една хорор невестинска приказна која станува вирална, а оваа вклучува… договори. Поточно, желбата на една невеста да има свој број...

  Жените ширум светот ги сакаат нејзините облини – Ова се совети за фитнес на Ким Кардашијан

  Ким Кардашијан е вистински магионичар во „шоуто“, а целата империја ја изгради врз нејзината личност и реалноста што ги следи животите на членовите на...

  Викторија Бекам ја откри тајната на совршената кожа – Сè е во една многу ефтина и достапна состојка!

  Викторија Бекам е позната по своите добри стајлинзи и беспрекорен тен, а кога станува збор за второто - тоа е нејзината тајна. Поранешната пејачка на...

  НЕ СМЕАТ ДА СЕ ЗДЕБЕЛАТ – Невеста бара од нејзините деверуши да потпишат договор пред свадба!!!

  Подгответе се. Бидејќи има уште една хорор невестинска приказна која станува вирална, а оваа вклучува… договори.

  Поточно, желбата на една невеста да има свој број на деверуши потпишува документ што ги предвидува условите за нејзината венчавка. Но, договорите не диктираат само што жените можат или не можат да сторат на денот на венчавката. Не. Тоа би го игнорирало фактот дека очигледно има многу работи на кои деверушите мора да се согласат пред венчавката.

  Приказната почнува вака: Прочитав многу хорор приказни за невести кои имаат проблеми со нивната невестинска забава и само сакам планирањето и денот на венчавка да минат без проблеми“, споделила анонимна жена со група на Фејсбук. Потоа споделила можни договори кои може да и послужат за нејзината венчавка. Таа изјавила дека потпишувањето на овој документ ќе ја спречи множноста нешто да тргне наопаку, и на тој начин сите работи ќе бидат организирани. На што навистина би се согласиле деверушите?

  Некои од одредбите како што следува биле:

  • Нема да качам 3 кг во периодот до свадбата.
  • Нема свесно / несвесно да забременам повеќе од 3 месеци пред венчавката.
  • Нема да направите некоја голема промена на косата без претходно да ме известите и да ми дадете примерок фотографија како би изгледала косата.
  • Нема да донесам несоодветен партнер на венчавката или приемот.
  • Ќе ги задржам косата и шминката свежи во секое време.- Нема да се обидам да ја надминам невестата на кој било начин.
  • Се согласувам да носам фустан по избор на невестата, без оглед на моите сопствени мислења за стилот или бојата.
  • На приемот нема да консумирам повеќе од 10 единици алкохол.

  Вториот договор предложен од анонимната идна невеста се чинел малку помалку…интензивен.

  Иако не е доволно да се каже дека бил поразумен од претходниот. Сепак, бил со попријателска нота од претходниот.

  Невестат понатаму напишала: „Што е најважно, известете ме ако ви биде непријатно со што и да било, во кое било време, во врска со кој било аспект од целата оваа зделка“, гласел договорот на крајот. Ако чувствувате дека барам премногу, ако се чувствувате како да не правите доволно, ако трошоците се проблем, воопшто, било што. Апсолутното последно нешто што сакам е да се чувствувате како да наметнувам некои работи или слично. Сè што навистина сакам е вашето пријателство и поддршка “.Што изгледа контрадикторно на се она што е наведено погоре во условите, ама како и да е.

  Објавата бргу станала вирална, а значителен број на корисници на Фејсбук коментирале. Неколкумина дури се сомневале дали договорите се навистина реални.Некои од коментарите биле:

  -Како воопшто има деверуши? Ова мора да е некоја шега, затоа што НИКОЈ со здрав УМ не би отишол на свадба знаејќи дека невестата е луда од самиот почеток, напишала една жена.

  -Искрено ако ми дадеш ваков договор, веројатно ќе ти кажам да одиш по ѓаволите и ќе ставам крај на нашето пријателство, додал друг.

  – Јас би рекол дека ова е врв на невестите, но повторно, кој знае што ќе донесе утре.

  Latest Posts

  ВМРО-НП изразува поддршка за храброста со која зборуваше г-динот Зоран Заев за македонската историја

  Во врска со вчерашнто интервју на г-динот Зоран Заев за бугарската информативна агенција БГНЕС кое воглавно беше пречекано со голем број критики од македонската...

  НЕ СМЕАТ ДА СЕ ЗДЕБЕЛАТ – Невеста бара од нејзините деверуши да потпишат договор пред свадба!!!

  Подгответе се. Бидејќи има уште една хорор невестинска приказна која станува вирална, а оваа вклучува… договори. Поточно, желбата на една невеста да има свој број...

  Жените ширум светот ги сакаат нејзините облини – Ова се совети за фитнес на Ким Кардашијан

  Ким Кардашијан е вистински магионичар во „шоуто“, а целата империја ја изгради врз нејзината личност и реалноста што ги следи животите на членовите на...

  Викторија Бекам ја откри тајната на совршената кожа – Сè е во една многу ефтина и достапна состојка!

  Викторија Бекам е позната по своите добри стајлинзи и беспрекорен тен, а кога станува збор за второто - тоа е нејзината тајна. Поранешната пејачка на...

  АКТУЕЛНО

  Кирил и Методиј се Бугари, а кирилицата бугарска, изгласа Парламентот во Софија

  Бугарското Собрание со 73 гласа за, 4 против и 34 воздржани, денеска го усвои во прво читање, предлогот на коалицијата Обединети патриоти предводена од...

  Учебната година ќе трае до 31 август 2021 година

  Владата донесе одлука учебната година да трае до 31 август 2021 година, објави Нетпрес. Одлуката е објавена во Службен весник на 27 септември. „Учебната 2020/2021 година во...

  Го згрозија светот: Влегла во соба и затекнала ужас- сопругот гол заедно со неговата мајка (ФОТО)

  Една жена која тврди дека го фатила својот сопруг за време на сестра со својата мајка, и рекла на полицијата дека секогаш се сомневала...

  Најлесен начин да бидете задоволни од вашиот изглед: Брчките на вратот и деколтето исчезнуваат за брзо време со оваа смеса

  Брчките на вратот и деколтето се многу чести. Нашето тело старее и кожата ја губи својата еластичност. Не можеме целосно да ги отстраниме, но можеме...

  Се’ било испланирано: Груевски планирал да гради целосно нов град

  После промената на изгледот на главниот град Скопје со прокетот „Скопје 2014“ и изградбата на неколку клучни автопатски делници, како и други капитални инвестиции...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.