9.2 C
Skopje
понеделник, април 6, 2020

Пеколот во Бергамо: „Изнесуваме мртви од утро до вечер“

Драматичен текст на „Њујорк тајмс“ за апокалиптичната атмосфера на северот на Италија. Официјалните лица од Бергамо за прв пат го откриле корона вирусот во една...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Сопруга пронашла кутија под креветот, по која веднаш поднела молба за развод

  Среќниот семеен живот на пар од Италија брзо завршил со развод, откако сопруга пронашла ја пронашла кутијата на својот сопруг под креветот. Се започнало кога...

  ВИДЕО: Докторка од Вухан покажа што мора да облече како заштита од коронавирусот – за време на смената не јадат, не пијат и не...

  Бројот на новозаболени од коронавирус во Кина нагло се намалува откако во февруари го помина врвот на епидемијата, а животот се враќа во нормала. Најмногу...

  Полицијата со детали: Мајка и син пронајдени мртви во стан во Велес

  Полицијата денеска во 11 часот пронашла две мртви тела на мајка и син во стан на улица „Ѓорѓи Војтех“ во близина на градинката кај...

  Поучна приказна: Старецот, коронавириусот и респираторот!

  Откако се подобрило здравјето на еден 93 годишен старец од Италија кој бил заразен со коронавирус, бил замолен од болницатата да ја плати сметката...

  Пиела вода на празен желудник 30 дена – еве што се случило

  Ова е сведоштво на  жена  која одлучила да го следи примерот на жените во Јапонија и да пие вода на празен желудник месец дена. Ја интересирало што ќе се случи и како ќе делува на нејзиното тело. Водата ја пиела веднаш по будењето. 

  Таа го споделила своето искуство со сајтот „Bright side“. „Повеќе не знаев што да правам за да имам повеќе енергија. Мојата кожа и коса изгледаа безживотно, а телото буквално ми испраќаше сигнали дека не функционира како што треба.

  Затоа одлучив да го испробам овој третман од јапонските девојки, а резултатите се едноставно неверојатни.

  1. Почнав да се чувствувам посвежо и поздраво 

  Неколку дена по усвојувањето на овој ритуал почнав да се чувствувам полесно. Можев да почувствувам како моето тело полесно се ослободува од токсините.

  2. Мојот метаболизам се подобри 

  Повеќе не чувствував глад која ме мачеше на секој час. Потребата за грицки помеѓу оброците едноставно исчезна и имав повеќе енергија.

  3. Ми помогна да ослабам 

  Покрај недостатокот на глад, мојот желудник престана да биде бавен. Тој вишок енергија кој го добив ме мотивираше повеќе да вежбам.

  4. Изгледот на мојата кожа драстично се подобри 

  Немам намера да лажам. Луѓето порано мислеа дека изгледам постаро отколку што навистина сум. Меѓутоа, откако ја почнав оваа терапија со вода, брчките на моето лице се намалија и мојата кожа сега изгледа поздраво и едноставно блеска.

  5. Мојата коса почна да изгледа подобро 

  Влакната од косата ми беа кревки и затоа морав да се шишам два пати месечно. Пиењето вода на празен стомак не ми пружи само поздрав раст на косата, туку и таа почна да изгледа неверојатно сјајно.

  6. Престанав да имам инфекции на уринарниот тракт 

  Водата го реши овој проблем подобро од било кој антибиотик.

  7. Не бев болна долго време 

  Овој едноставен ритуал го поправи мојот имунолошки систем. Нешто толку едноставно ми помогна да се справам со болестите без потреба да земам лекови.

  Latest Posts

  Сопруга пронашла кутија под креветот, по која веднаш поднела молба за развод

  Среќниот семеен живот на пар од Италија брзо завршил со развод, откако сопруга пронашла ја пронашла кутијата на својот сопруг под креветот. Се започнало кога...

  ВИДЕО: Докторка од Вухан покажа што мора да облече како заштита од коронавирусот – за време на смената не јадат, не пијат и не...

  Бројот на новозаболени од коронавирус во Кина нагло се намалува откако во февруари го помина врвот на епидемијата, а животот се враќа во нормала. Најмногу...

  Полицијата со детали: Мајка и син пронајдени мртви во стан во Велес

  Полицијата денеска во 11 часот пронашла две мртви тела на мајка и син во стан на улица „Ѓорѓи Војтех“ во близина на градинката кај...

  Поучна приказна: Старецот, коронавириусот и респираторот!

  Откако се подобрило здравјето на еден 93 годишен старец од Италија кој бил заразен со коронавирус, бил замолен од болницатата да ја плати сметката...

  АКТУЕЛНО

  Коронавирусот почна да мутира! Оваа вест влева страв во коски, но еве поради што всушност мутацијата е добра…

  Коронавирусот продолжи да му пркоси на светот, а тоа го покажуваат бројките според кои вкупно заразени луѓе ширум светот има 700.000, а смртни случаи...

  Добра вест од Германија: Короната не останува ни во воздух ни на овошје и зеленчук!

  Унивезитетската клиника во Бон, направи сеопфатно истражување поврзано со ефектите и однесувањето на корона вирусот. Центарот за вирусологија во Бон, кој работи во рамките на...

  Вухан се отвора, а тајните излегуваат на виделина: Жителите веруваат дека од Ковид-19 починале дури 42 илјади луѓе

  Жители на кинескиот град Вухан тврдат дека како последица на коронавирусот само во нивниот град починале 42 илјади луѓе, а не 3,300 како што...

  Српска докторка за тоа како да не го внесеме вирусот дома: Пред мојата врата имам бришач натопен во вода и варикина

  Постојат милион прашања поврзани со коронавирусот кои не интересираат, а на многу од нив српската докторка Ивана Милошевиќ, заменичка директорка на Клиниката за инфективни...

  ВИДЕО: Се сеќавате на момчето кое лижеше ВЦ школка сред пандемија? Погодете што му се случи сега…

  Инфлуенсерот Ларц од Калифорнија, познат по своите секојдневни видеа кои што ги објавува на својот Инстаграм профил, моментално е во лоша здравствена состојба. Овојпат тој...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.

  error: Содржината е заклучена!