30 C
Skopje
понеделник, јули 6, 2020

Македонскиот станува официјален јазик на Европската Унија

Во Предлог-преговарачката рамка за Северна Македонија што денеска ја усвои Европската комисија, одредницата што се користи за именување на јазикот е – македонски (Macedonian),...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Студентка го оставила лап-топот да се полни, не очекувала дека ќе се случи ова

  Студентка на медицина добила тешки изгореници, откако полнач за лаптоп експлодирал и ја запалил нејзината соба, додека таа спиела. Кати Емсли, пред да легне да...

  Му платила оброк на непознат човек, кога се вратила дома ја дочекало вистинско изненадување

  Додека нарачувала појадок во ресторанот во Америка, Ангела Брокс одлучила да го плати оброкот на личноста која е позади неа. Откако ја почуствала благодарноста поради...

  Конечно намален бројот на новозаболени од ковид-19 во земјата, починаа пет лица

  Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 894 тестирања, а регистрирани се 78 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-26, Куманово-4,...

  Неверојатно но вистинито: Куќа за 1000 евра пристига на вашата адреса, а се монтира за два дена (фото)

  Се повеќе семејства одбираат вакви алтернативи на куќи – колиби. Тие се многу едноставни за изградба, а не чинат премногу. Компанијата archedcabins.com од Соединети Американски...

  После 19 години среќен брак открил дека сопругата крие страшна тајна – поради тоа завршил во лудница (ФОТО)

  Вистината е основа на секоја среќна врска или брак. Сепак, таа не му се насмевнала на Јан од Белгија, кој после 19 години открил страшна тајна која ја чувала неговата сопруга.

  Јан се заљубил во прекрасната Моника од Индонезија, па и покрај проблемите со службата за имиграција се оженил со неа во 1993 година.

  Речиси две децении подоцна, Јан сфатил дека неговата сопруга од него крие голема тајна.

  – Моника е родена како машко. Сега кога помислувам на тоа целиот се тресам, изјавил Јан.

  – Ја донесов во Белгија, иако воопшто не беше лесно. Службата за имиграција се сомневаше во нејзиното потекло и темелно ги истражуваше документите. Ништо не ми е јасно, бидејќи ја видов како многу привлечна жена, немаше карактеристики на маж, – додал Јан.
  Јан (64) имал две деца одпрвиот брак, па тој и Моника (48) одлучиле дека не сакаат повеќе деца.

  Овој Белгиец не бил измамен само на тој начин. Всушност неговата „сопруга“ била толку прецизна во периодот кога треба ги смени влошките. Таа правела се, само да го скрие полот.

  -Да, имавме секс, но никогаш ништо не приметив, – се жалел Јан.

  Се почнало да се распаѓа, кога Моника почнала интензивно да работи и се помалку да се грижи за прикривање на нејзините тајни.

  – Прво, ја забележаа моите деца. Моника беше целосно напуштена. Почнаа да ја гледаат во ноќни клубови, облечена како најголема проститутка. Често играла со гол стомак и тоа во тие години, – изјавил Јан.

  Открил неколку љубовни пораки во нејзиниот компјутер, по што избувнала жестока кавга.

  -Еден пријател ми кажа дека наоколу се зборува дека мојата жена го променила полот, а и мојот син го слушнал истото, – додава Јан.

  Тој се одлучил да ја стави на тест. И кажал дека ја знае целата нејзина приказна и дека ја открил вистината. Тогаш Моника му признала се.

  – Ми потврди дека е родена како машко. Почна дам и зборува за своето минато, но јас ништо не можев да слушам. Полудев. Не знам што се направив додека полицијата не заѕвони на врата, – изјавил Јан.

  Тој бил приведен, а веднаш потоа однесен на психијатар. Тој се уште се лекува од последиците од шокот.

  Јан побарал поништување на бракот, но процесот се уште е во тек, па зато и му е забрането да ја избрка од сопствениот дом.

  Latest Posts

  Студентка го оставила лап-топот да се полни, не очекувала дека ќе се случи ова

  Студентка на медицина добила тешки изгореници, откако полнач за лаптоп експлодирал и ја запалил нејзината соба, додека таа спиела. Кати Емсли, пред да легне да...

  Му платила оброк на непознат човек, кога се вратила дома ја дочекало вистинско изненадување

  Додека нарачувала појадок во ресторанот во Америка, Ангела Брокс одлучила да го плати оброкот на личноста која е позади неа. Откако ја почуствала благодарноста поради...

  Конечно намален бројот на новозаболени од ковид-19 во земјата, починаа пет лица

  Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 894 тестирања, а регистрирани се 78 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-26, Куманово-4,...

  Неверојатно но вистинито: Куќа за 1000 евра пристига на вашата адреса, а се монтира за два дена (фото)

  Се повеќе семејства одбираат вакви алтернативи на куќи – колиби. Тие се многу едноставни за изградба, а не чинат премногу. Компанијата archedcabins.com од Соединети Американски...

  АКТУЕЛНО

  Љубчо Георгиевски: Да кажеш дека Драган Богдановски ја формирал ВМРО-ДПМНЕ е исто како да кажеш дека те формирала УДБА

  Пред да дојдеме во жолтата зграда, ние сменивме барем 7 до 8 седишта во Скопје. Таму прво земавме една канцеларија и полека едно по едно...

  Кинеската вакцина против Корона вирусот е 100 % успешна – Сите 1120 лица кои ја примиле, развиле антитела !

  Кинеската компанија „Нешнл биотек груп“ објави дека првите резултати од тестирањето на потенцијална вакцина против коронавирус врз луѓето укажуваат на тоа дека би можела...

  Сакаше син, јас му родив втора ќерка: Сама се будев во текот на ноќта за да ја нахранам, не правете и вие вака

  Со години познатиот британски портал „The Sun“ има дел во кој нивната позната колумнистка одговара на прашања од читателите и ги решава нивните приватни...

  Што направила оваа медицинска сестра со бебето кое никој не го посетил во болница кога се родило

  Медицинска сестра посвоила девојче кое никој не дошол да го види кога се родило додека тоа лежело на интензивна нега. 45-годишната Лиз Смит отсекогаш сакала...

  Последните зборови на Исус Христос чие значење треба секој да го знае!

  Ова се последните зборови на Исус Христос кои ги изговорил пред да биде распнат на крст. Овие реченици има подлабоко значење, затоа прочитајте ги...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.