9.2 C
Skopje
петок, мај 29, 2020

Нови 38 случаи на Ковид -19, тројца починати

Министерството за здравство информира дека во изминатите 24 часа се регистрирани 38 нови лица позитивни на коронавирусот и 16 оздравени пациенти. Во овој период...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Си мислев дека го пораснав син ми во добра личност, но вистината е сосема различна

  Ќе го родиш, ќе му го посветиш животот нему, и кога ќе порасне ќе му е тешко слушалката да ти ја крене. Да праша:...

  Што се случува кога ќе умреме: Исповед на девојката која се вратила од мртвите ќе ве остави без текст…

  Ако некогаш сте се прашувале каков е задгробниот живот, ова е совршена прилика да дознаете! Во моментот на смртта, некоја чудна енергија ја носи...

  Молитва која ќе направи чуда во вашиот живот

  ,,Даровите од Бога – се моите дарови. Јас ги користам во секој момент од денот. Со мене се во Божествената хармонија, мир и изобилство....

  Бил во кома 12 години – Погледнете што и рекол на мајка си кога се разбудил!

  Приказната за животот на Мартин Писториус го обиколи целиот свет.Тој бил весело, среќно и здраво момче, но се се сменило еден ден кога се...

  Пред 10 години и гледала девојка на кафе, а денеска жената шокирано раскажува за својата судбина

  Дали верувате ви секоја приказна од филџан за кафе? колку пати сте посакале некој да ви ја „прочита“ судбината, а кога ни самите не верувате во тоа?

  На некому тоа е само релаксација, забава, а поединци гледање на филџан го сфаќаат многу сериозно. Ова е приказната на едно девојче која не верувала дека едно „гледање“ во филџан може да и го промени животот.

  – Како повеќето луѓе и јас бев поприлично скептична поради тоа. Кога бев мала, со другарките од село, пиевме кафе и си гледавме една на друга во филџан и се си погодивме. Нормално тоа беше лесно, бидејќи се знаевме една со друга, вака ја започнува својата приказна Ј.М

  Со години го сфаќав сето ова на шала и не обрнував големо внимание на тоа, Но…

  – Се се случи пред 10 години. Другарките на факултет постојано ми викаа дека треба да верувам во тоа и дека морам да одам кај една девојка која фантастично гледала во филџан… Девојката беше пријатна тукушто завршила факултет. Се согласив, но под еден услов, ниту една да не каже ништо за мене, мојата судбина, итн.

  Седев, го испив кафето. Додека филџанот се цедеше зборувавме за политика… а потоа почна…

  Од минатото, па сите детали од мојот љубовен живот, се беше погодено. Ми покажуваше знаци, симболи кои се протолкуваат секогаш исто. И понатаму не верував, мислев дека е случајност. Потоа почнала да зборува за иднината.

  – Сопругот ќе ти се вика на буквата А, ќе имате близнаци. На почетоткот вашата врска ќе биде турбулентна, но ќе се изборите за секоја расправија, конфликт. Тој ќе работи во светот на забавата му стои некоја гитара, не моѓам добро да видам, но има врска со музика.

  Ти ке работиш за голема фирма, но нема да бидеш задоволна, па ќе си отвориш свој бизнис, така ми зборуваше а јас климав со главата.

  Луѓето можат да веруваат или не, но јас денеска го имам сопругот Александар и Сара и Андрија – двегодишни близначиња. Мојот сопруг е пејач, а јас работев во банка од која напуштив и отворив своја агенција за недвижности…

  На сето ова ме потсети мојата другарка која ми кажа да одам да ми гледаат на филџан и дека ништо не и погоди, а јас и реков мене се ми се исполни. Судбина, што ли да е?

  Секој верува во тоа што сака, дали било тоа Бог, судбина, кафе, грав… Можностите се скроро неограничени„, заклучила таа.

  Latest Posts

  Си мислев дека го пораснав син ми во добра личност, но вистината е сосема различна

  Ќе го родиш, ќе му го посветиш животот нему, и кога ќе порасне ќе му е тешко слушалката да ти ја крене. Да праша:...

  Што се случува кога ќе умреме: Исповед на девојката која се вратила од мртвите ќе ве остави без текст…

  Ако некогаш сте се прашувале каков е задгробниот живот, ова е совршена прилика да дознаете! Во моментот на смртта, некоја чудна енергија ја носи...

  Молитва која ќе направи чуда во вашиот живот

  ,,Даровите од Бога – се моите дарови. Јас ги користам во секој момент од денот. Со мене се во Божествената хармонија, мир и изобилство....

  Бил во кома 12 години – Погледнете што и рекол на мајка си кога се разбудил!

  Приказната за животот на Мартин Писториус го обиколи целиот свет.Тој бил весело, среќно и здраво момче, но се се сменило еден ден кога се...

  АКТУЕЛНО

  Ова е пеколен поморски пат: Бродовите не можеле да го заобиколат, а ги чинел животите на 8.000 морнари

  Кога бев дете, мојот дедо Алфред Даунс често зборуваше за патувањето од 128 дена на кое тргнал во 1949-та година на комерцијалниот брод "Памир". Славниот...

  ВИДЕО: Пронашле дедо кој живее до Чернобил, останале запрепастени од неговиот изглед и години (ВИДЕО)

  Иван Шамианок (90) живее во близина на Чернобил, само на наколку километри од забранетата зона. Кога властите ги се обиделе да ги иселат од таму...

  Делува како да сте изморени но се симптоми за опасна болест – За ова итно на лекар

  Ракот на белите дробови за жал е болест која се распространува, а ова се најчестите симптоми за почетокот на опасната состојба. Се губат килограми нагло...

  Во сокот од јаболка го додавала овој зачин – за 30 дена целата облека ѝ била голема

  Повеќето од оние кои го пробале овој сок се задоволни со резултатите, но една жена решила јавно да зборува за своето искуство и да...

  Вистината за кикириките: Ги јадете често, а не знаете што му прават на вашиот организам

  Нема да верувате кога ќе прочитате колку корист можат да ви донесат само 50 гр кикирики дневно. Кикириките имаат одличен вкус, а богати се со...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.

  error: Содржината е заклучена!