34 C
Skopje
четврток, јули 2, 2020

Македонскиот станува официјален јазик на Европската Унија

Во Предлог-преговарачката рамка за Северна Македонија што денеска ја усвои Европската комисија, одредницата што се користи за именување на јазикот е – македонски (Macedonian),...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Го подтурнала момчето затоа што хрчи, но кога ја допрела перницата била влажна, а тој мртов – еве што била причината

  “Ни кажаа дека Луис го чека долг, здрав и среќен живот – но тој почина една година по дијагнозата”, ја започнала својата приказна 25-годишната...

  Белград ќе оди под карантин, 272 заболени во еден ден во Србија

  Српски Blic објави дека претседателот Александар Вучиќ вечерва ќе соопшти дека целосно го затвора главниот град Белград поради коронавирусот. Истата вест ја објави и...

  Српски доктор со шокантно откритие: Коронавирусот ги напаѓа тестисите кај младите луѓе!

  Многу млади луѓе имаат пневмонија, иако не беше така во март, април, мај, вирусот предизвикува тешка пневмонија и ги напаѓа помладите луѓе, како да...

  Тетка му пред смртта му рекла да погледне под машината за шиење, откри вистинско богатство (фото)

  Карл Сабатино беше со својата тетка до нејзината смрт. Само неколку дена пред да почионе, старицата му рекла на својот внук да разгледа добро...

  Сакаше син, јас му родив втора ќерка: Сама се будев во текот на ноќта за да ја нахранам, не правете и вие вака

  Со години познатиот британски портал „The Sun“ има дел во кој нивната позната колумнистка одговара на прашања од читателите и ги решава нивните приватни проблеми – од најбаналните до најинтимните, пишува „Yumama“.

  Така на адресата на популарната Дидре Сандерс пристигна писмо од очајна мајка на две девојчиња. Во писмото се пронајдуваат многу мајки на женски деца, а оваа тажна приказна брзо ги премина границите на Велика Британија и се најде на профилите на социјалните мрежи ширум светот.

  Имено, кога несреќната жена на свет донела уште едно девојче, нејзиниот живот се претворил во кошмар, и ова е нејзиното писмо и нејзината приказна:

  „Почитувана Дидра,

  Мојот сопруг ја опишува нашата ќерка како ужасна егзоцентрична дива, а таа има само шест месеци. Имаме и постара ќерка која има три години.

  Кога таа се роди, тој беше видливо разочаран што не беше машко. Сама се будев во текот на ноќта за да ја нахранам, и сама подготвував се низ дома…

  Потоа изрази желба да имаме второ дете и вети дека ќе стори повеќе. Кога по втор пат добивме девојче, тој не можеше да го скрие разочарувањето.

  Тој има 40 години, а јас 37 години.

  Покрај тоа што е невнимателен кон ќерките, тој е премногу груб кон мене – цело време сум на граница „да пукнам“.

  Еднаш кога две недели не беше дома поради работата, сè беше совршено во куќата.

  Сега се прашувам, дали треба да го избркам од куќата? ”

  Како и обично, г-ѓа Дидра, и даде совет, кој гласи:

  „Со незадоволство велам дека треба да го исфрлите таткото на вашите деца од куќата, но се плашам дека пораките и тензиите што ги апсорбираат девојката не се воопшто добри за нив. И покрај сите тешкотии во кои живеете, јас, исто така, се плашам за нивната безбедност. Ако му кажете дека мора да замине, тој може радикално да се промени, но некако не верувам во тоа.

  Нема да биде лесно што и да се одлучите и што и да се случи, па побарајте поддршка. Ве молим контактирајте го вашиот општ лекар за да ви помогне или сами побарајте експерстка помош за вас.

  Latest Posts

  Го подтурнала момчето затоа што хрчи, но кога ја допрела перницата била влажна, а тој мртов – еве што била причината

  “Ни кажаа дека Луис го чека долг, здрав и среќен живот – но тој почина една година по дијагнозата”, ја започнала својата приказна 25-годишната...

  Белград ќе оди под карантин, 272 заболени во еден ден во Србија

  Српски Blic објави дека претседателот Александар Вучиќ вечерва ќе соопшти дека целосно го затвора главниот град Белград поради коронавирусот. Истата вест ја објави и...

  Српски доктор со шокантно откритие: Коронавирусот ги напаѓа тестисите кај младите луѓе!

  Многу млади луѓе имаат пневмонија, иако не беше така во март, април, мај, вирусот предизвикува тешка пневмонија и ги напаѓа помладите луѓе, како да...

  Тетка му пред смртта му рекла да погледне под машината за шиење, откри вистинско богатство (фото)

  Карл Сабатино беше со својата тетка до нејзината смрт. Само неколку дена пред да почионе, старицата му рекла на својот внук да разгледа добро...

  АКТУЕЛНО

  Го изневерувам сопругот веќе две години, но дури сега дознавам колкаво ѓубре бил тој!

  На социјалните мрежи наидовме на една ваква исповед која не’ насмеа, па одлучивме да ја споделиме со нашите Галамџии. Еве како гласи статусот од...

  По породувањето 4 месеци молев лекарот да ме прегледа: Кога им ја кажав оваа реченица во ординација, повикаа полиција

  Четири месци откако ја родила ќерката, отишла кај лекарот. Морала да го тргне товарот од гради, но не очекувала дека ситуацијата ќе заврши така...

  Жена си ја отвори душата: Мојот сопруг е херој, но јас сакам да умре!

  Јас го сакам својот сопруг и сакам да му дадат инекција за евтаназија, но законот не ми дозволува, вели Линдзи Брингз, која се нашла...

  Четири начини да се спасите од влага и мувла во вашиот дом

  Влага и мувла во домот, се најголем кошмар на секое семејство, но постојат природни и лесни наини да се спасите од нив, еве неколку: Масло...

  Мама заборавила да се одлогира од фејс – кога видов какви гадости правела се откажав од неа!

  Социјалната мрежа Фејсбук е една од најпопуларните интернет страници меѓу сите генерации, но и број 1 кога се работи за расправии и раскинувања поради...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.