9.2 C
Skopje
петок, мај 29, 2020

Нови 38 случаи на Ковид -19, тројца починати

Министерството за здравство информира дека во изминатите 24 часа се регистрирани 38 нови лица позитивни на коронавирусот и 16 оздравени пациенти. Во овој период...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Што никако не треба да се направи при посетата на Острог – правила кои треба да се почитуваат

  Манастирот Острог е еден од најпосетените манастири на Балканот, Во него секој верник треба да пристапи со чисто срце и молитва, во надеж дека...

  Си мислев дека го пораснав син ми во добра личност, но вистината е сосема различна

  Ќе го родиш, ќе му го посветиш животот нему, и кога ќе порасне ќе му е тешко слушалката да ти ја крене. Да праша:...

  Што се случува кога ќе умреме: Исповед на девојката која се вратила од мртвите ќе ве остави без текст…

  Ако некогаш сте се прашувале каков е задгробниот живот, ова е совршена прилика да дознаете! Во моментот на смртта, некоја чудна енергија ја носи...

  Молитва која ќе направи чуда во вашиот живот

  ,,Даровите од Бога – се моите дарови. Јас ги користам во секој момент од денот. Со мене се во Божествената хармонија, мир и изобилство....

  Самохрана мајка на четири деца послужила тројца мажи во ресторан: Кога дошло време за плаќање, останала зачудена

  Самохраната мајка на четири деца Триша Марфи од американската сојузна држава Мејн едвај спојува крај со крај.

  Покрај тоа што работи во старечки дом и полага испити како би станала професиоална негувателка, дополнително е вработена како келнерка.

  „Просечно работам 50 до 60 часа неделно и на курс поминувам уште 18 часа“, вели таа.

  Еден викенд и бил посебно стресен бидејќи освен што не стигнала да оди на божиќен шопинг, и се расипал автомобилот и не знаела како ќе пронајде 735 долари за поправка.

  Додека во текот на својата смена во ресторанот се мислела што ќе прави, на една маса седнале тројца мажи, а еден ја прашал какви и се плановите за Божиќ.

  Им раскажала дека има четири деца кои се веселат за празниците. Кога дошло време за наплата, останала во шок.

  Мажите и оставиле 500 долари бакшиш, што било дури 15 пати повеќе од износот на сметката.

  „Прво мислев дека се работи за грешка, а потоа морав да се борам со солзите. Еден од нив само се насмевна и рече ’Среќен Божиќ, драга’“, раскажала Триша која целата приказна ја споделила на Фејсбук.

  „Веќе можев тие пари да ги вложам за поправка на автомобилот, а со останатата заработувачка да купам подароци за децата. Ми го спасија Божиќ. Се уште има добри луѓе на овој свет“, рекла Триша.

  Latest Posts

  Што никако не треба да се направи при посетата на Острог – правила кои треба да се почитуваат

  Манастирот Острог е еден од најпосетените манастири на Балканот, Во него секој верник треба да пристапи со чисто срце и молитва, во надеж дека...

  Си мислев дека го пораснав син ми во добра личност, но вистината е сосема различна

  Ќе го родиш, ќе му го посветиш животот нему, и кога ќе порасне ќе му е тешко слушалката да ти ја крене. Да праша:...

  Што се случува кога ќе умреме: Исповед на девојката која се вратила од мртвите ќе ве остави без текст…

  Ако некогаш сте се прашувале каков е задгробниот живот, ова е совршена прилика да дознаете! Во моментот на смртта, некоја чудна енергија ја носи...

  Молитва која ќе направи чуда во вашиот живот

  ,,Даровите од Бога – се моите дарови. Јас ги користам во секој момент од денот. Со мене се во Божествената хармонија, мир и изобилство....

  АКТУЕЛНО

  Последно пророштво од кое лазат морници: Баба Ванѓа пред смртта со важни зборови за луѓето

  Бугарската гатачка Вангелија Пандева Димитрова, баба Ванѓа позната е по своите пророштва но малку е познато што претскажала пред смрт а се однесува на...

  Ова е пеколен поморски пат: Бродовите не можеле да го заобиколат, а ги чинел животите на 8.000 морнари

  Кога бев дете, мојот дедо Алфред Даунс често зборуваше за патувањето од 128 дена на кое тргнал во 1949-та година на комерцијалниот брод "Памир". Славниот...

  ВИДЕО: Пронашле дедо кој живее до Чернобил, останале запрепастени од неговиот изглед и години (ВИДЕО)

  Иван Шамианок (90) живее во близина на Чернобил, само на наколку километри од забранетата зона. Кога властите ги се обиделе да ги иселат од таму...

  Делува како да сте изморени но се симптоми за опасна болест – За ова итно на лекар

  Ракот на белите дробови за жал е болест која се распространува, а ова се најчестите симптоми за почетокот на опасната состојба. Се губат килограми нагло...

  Во сокот од јаболка го додавала овој зачин – за 30 дена целата облека ѝ била голема

  Повеќето од оние кои го пробале овој сок се задоволни со резултатите, но една жена решила јавно да зборува за своето искуство и да...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.

  error: Содржината е заклучена!