9.2 C
Skopje
вторник, јуни 2, 2020

Нови 89 случаи на заразени со Ковид-19, починати седум лица

Во изминатите 24 часа регистрирани се 89 ново заразени од корона вирусот. Најголемиот дел се од од главниот град. Поточно, 35 се од Скопје, 27...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Нови 89 случаи на заразени со Ковид-19, починати седум лица

  Во изминатите 24 часа регистрирани се 89 ново заразени од корона вирусот. Најголемиот дел се од од главниот град. Поточно, 35 се од Скопје, 27...

  Османи предупредува: Денеска бројката е уште повознемирувачка!

  Вицепремиерот Бујар Османи утрово предупреди дека денеска бројката на новозаразени е уште повознемирувачка и апелира да се почитуваат мерките на претпазливост. „Добро утро, шансите да...

  Дознајте дали некој ви направил ЦРНА МАГИЈА и како да се ослободите од неа

  Црна магија или на латински: Мagia Malefica спаѓа под облик на магија чија задача е да нанесе несреќа, тага, голем губиток (здравствени, финансиски или...

  Ако се ожените со девојка од ова место, државата ќе ви даде 250.000 денари!

  Најнови вести од смрзнатата земја Исланд. Малата земја на северот на Европа, позната по своите вулкани и дива природа, уште еднаш се најде во...

  Снемавме пари и мојата ценета сопруга го смени односот кон мене

  Веќе подолго време знам дека мојата сопруга е незадоволна од бракот, не е од вчера. Порано се сомневав дека има некој швалер, дека е заљубена во друг… еднаш ја следев.

  И го проверував мобилниот, секогаш кога се бањаше и влегував во Фејсбук профилот, ги читав сите пораки, со кого зборела, каде вртела…

  Ама по некое време дигнав раце. Ако навистина има некој швалер, тогаш многу добро го крие, немам друг одговор за тоа. После само се сомневав дека е незадоволна, дека јас некако не ја задоволувам во постела, па после си реков дека џабе се оптеретувам, истиот сум си, ништо не се сменило.

  После почнав да ја правдам дека поминува низ некоја фаза и дека ќе и помине, дека можеби влегува во менопауза а има нешто со хормоните, што знам, не се разбирам многу во тие работи. Излегуваме кога можеме и во времето кога се сомневав дека е незадоволна, се трудев колку што можам повеќе да ја расположам и да ја усреќам. Дури почнав да користам и некои стимуланси. Ама џабе. Таа е мртва ладна, незаинтересирана.

  Ќе дојде од работа, ќе се собереме со децата, ќе ручаме и после си легнува да отспие малку. Ќе стане, ќе појде до некоја комшивка на кафе или ќе гледа некоја серија. Вечерта ќе направи ручек за следниот ден или нема, ќе јадеме некои прженици или кој како ќе се снајде (не и префрлам никогаш), ќе се избања и ќе си легне.

  Со мене едвај прави муабет, со децата не е премногу блиска ама се грижи за нив. Сега кога сум сигурен дека не е до мене, туку до неа, веќе не се трудам. Ќе оставам работите да си течат по својот тек, па што сака нека биде. ја сакам, ама нема да бидам роб на нејзиното незадоволно секојдневие. Според она што ми го префрлаше со години наназад, заклучив дека е незадоволна бидејќи имала премногу очекувања.

  Веројатно сакала многу да патува, да купува нови алишта, штикли, чанти, што знам, да се забавува. Дури, после толку години брак, сега се прашувам дали таа мене воопшто ме сакала некогаш?

  Кога се зедовме имав повеќе пари бидејќи платата ми беше многу висока. Компанијата пропадна и мојата кариера, ама јас пак се снајдов, пак работам и добро заработувам. Можеби немам пари за луксуз, ама за пристоен живот секако! Ова го пишувам зошто имав потреба да ги упатам идните брачни партнери, добро да се преиспитаат пред да влезат во брачните води и да основаат семејство.

  Извор: Balkan.mk

  Latest Posts

  Нови 89 случаи на заразени со Ковид-19, починати седум лица

  Во изминатите 24 часа регистрирани се 89 ново заразени од корона вирусот. Најголемиот дел се од од главниот град. Поточно, 35 се од Скопје, 27...

  Османи предупредува: Денеска бројката е уште повознемирувачка!

  Вицепремиерот Бујар Османи утрово предупреди дека денеска бројката на новозаразени е уште повознемирувачка и апелира да се почитуваат мерките на претпазливост. „Добро утро, шансите да...

  Дознајте дали некој ви направил ЦРНА МАГИЈА и како да се ослободите од неа

  Црна магија или на латински: Мagia Malefica спаѓа под облик на магија чија задача е да нанесе несреќа, тага, голем губиток (здравствени, финансиски или...

  Ако се ожените со девојка од ова место, државата ќе ви даде 250.000 денари!

  Најнови вести од смрзнатата земја Исланд. Малата земја на северот на Европа, позната по своите вулкани и дива природа, уште еднаш се најде во...

  АКТУЕЛНО

  Не можев да останам бремена, се додека мајка ми не ми го донесе магичниот лек – Исповед на Ивана

  Се викам Ивана. Живеам во Берлин со сопругот Ханц кој е Германец. Инаку сум родена во Битола, во мојата родна Македонија. Со Ханц правевме свадба...

  Вечерва ставете сапун под постелнината пред спиење – Ќе си скратите голема мака

  Ако и вие имате грчеви и болки во нозете од кои не можете да спиете и со кои се мачете, пробајте еден лесен трик...

  Цело време му исчезнувале работи пред врата – кога поставил камера се запрепастил кој е крадецот

  Снетил Натан од Ченаја никако не можел да дознае кој му краде целосно неважни работи од пред врата, па одлучил да постави надзорна камера. Неколку...

  Ги уништува сите вируси во воздухот и ги лекува белите дробови: Еве зошто денес е неопходно да запалите темјан во вашиот дом!

  Аромата на кревкост навистина ја ублажува менталната болка, давајќи им на луѓето чувство на смиреност и безбедност. Тоа е факт. Како што е фактот дека...

  Полицаец запрел студент за брзо возење, но наместо да го казни направил нешто неочекувано

  Полицаец запрел студент за брзо возење, но наместо да го казни направил нешто неочекувано Полицаецот Мартин Фолчик запрел студент за брзо возење. Но, наместо да...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.

  error: Содржината е заклучена!