9.2 C
Skopje
петок, јуни 5, 2020

Над 110 заболени од ковид-19 што е рекорден број за еден ден

Повеќе од 110 нови случаи со коронавирус се потврдени во изминатите 24 часа, но се уште се работат и други земени брисеви, информираа за...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  100% ефикасна: Со оваа диета ќе изгубите 7-12 кг за две недели

  Оние што ја пробале велат дека е 100% ефикасна. Хељдата има помалку калории од другите житарки, а содржи многу протеини, аминокиселини, железо, магнезиум, калиум,...

  Ми открија рак на дојка, ве молам не го игнорирајте овој симптом споделете сакам сите жени да го видат

  Шери Родс е мајка на три деца, на која вчера и бил дијагностициран рак на дојка. Таа одлучила на Фејсбук да сподели фотографија од...

  Над 110 заболени од ковид-19 што е рекорден број за еден ден

  Повеќе од 110 нови случаи со коронавирус се потврдени во изминатите 24 часа, но се уште се работат и други земени брисеви, информираа за...

  ДЕТАЛНО: Колку случаи на коронавирус има во секој град во Македонија

  Вкупниот број на заболени лица во Македонија од коронавирус е 2.491 случај. Како активни случаи се водат 741 лица. Најголем број заболени лица има во...

  „Сопругот ми постави услов, ако не го исполнам ќе летам надвор“ – заминав истиот момент

  Човекот за кој се омажив имав чувство дека го знам цел живот. Бевме со години во врска и навистина се гледаше дека тоа е тоа. Дека нашата иднина ни е загарантирана.

  Не само иднината туку се сложуваме во се. Секогаш имаше договор помеѓу нас двајца. Ништо не криевме, и за се разговаравме. По 5 години врска се одлучивме за свадба. Односно тој ме запроси, а јас се согласив. Знаевме дека тоа следуваше. Тоа беше реален чекор. Не живеевме заедно претходно. Беше договор по свадбата да се преселиме кај неговите бидејќи имаа мала куќа до нивната за да ни биде по комотно. Иако беа блиску сепак тоа ни беше единствена можност во тој момент. И да имаме некоја своја приватност. Се беше совршено. Се се договоривме и така се земавме.

  Поминаа неколку месеци од бракот и морам да признаам дека тој се промени и почна многу чудно да се однесува. Не знаев што му е. Мислев дека можеби му е се тоа ново и дека му треба време, но ништо не се менуваше. Оставив се и реков ќе видиме. Треба време. Јас и понатаму продолжив со животот како и претходно. Имав 24 години. Сакам уште малку да се забавувам со пријателките. По некој пат да излезам на кафе и слично. За деца има време…

  Но, всушност време немаше кај мојот сопруг, тој тоа го сакаше веднаш, но го криеше. И така „пукна“ еден ден и се ми кажа во фаца. Сфатив дека тоа е тоа што го мачело цело време. Но сега пукнало. Можевме за тоа и убаво да разговараме. Но тоа најверојатно му било задача да ме ожени и да ме смести во куќата за да му раѓам деца, готвам, перам и чистам. Тоа е се што јас не го планирав на своите 24 години.

  Викаше од петни жили како не ми било срам толку да се дружам и да пијам кафиња како мажена жена. Наместо да седам дома и да ги правам работите кои ги прават жените. Никогаш немало ручек, а кога имало се било одвратно. И ако не сакам тоа да го правам да се „гонам“ од неговата куќа. Значи тој човек кој го познавав толку долго и кого толку многу го сакав се промени преку ноќ.

  По тоа се оставив и заминав, но никогаш не дознав ниту ме интересираше подоцна дали сите овие години тоа го планирал и трпел или едноставно во него пукнало нешто во тој момент. Јас замислував брак со деца и семејство, но ми требаше време. Односно тоа требаше да биде се полека. И не беше само тоа проблем туку неговиот пристап ме натера да го замразам. Се падна во вода така и нашиот брак.

  Сега сум сама и најголем проблем ми е на кого после ова ќе можам да му верувам….

  Latest Posts

  100% ефикасна: Со оваа диета ќе изгубите 7-12 кг за две недели

  Оние што ја пробале велат дека е 100% ефикасна. Хељдата има помалку калории од другите житарки, а содржи многу протеини, аминокиселини, железо, магнезиум, калиум,...

  Ми открија рак на дојка, ве молам не го игнорирајте овој симптом споделете сакам сите жени да го видат

  Шери Родс е мајка на три деца, на која вчера и бил дијагностициран рак на дојка. Таа одлучила на Фејсбук да сподели фотографија од...

  Над 110 заболени од ковид-19 што е рекорден број за еден ден

  Повеќе од 110 нови случаи со коронавирус се потврдени во изминатите 24 часа, но се уште се работат и други земени брисеви, информираа за...

  ДЕТАЛНО: Колку случаи на коронавирус има во секој град во Македонија

  Вкупниот број на заболени лица во Македонија од коронавирус е 2.491 случај. Како активни случаи се водат 741 лица. Најголем број заболени лица има во...

  АКТУЕЛНО

  ВИДЕО: Отстранува бигор без мака – 8 милиони луѓе се воодушевени од овој трик

  Кујната е срцето на домот и местото каде подготвуваме храна за домашните, па затоа треба секогаш да биде чиста. Ако и вас ве мачат наслагите...

  Што никако не треба да се направи при посетата на Острог – правила кои треба да се почитуваат

  Манастирот Острог е еден од најпосетените манастири на Балканот, Во него секој верник треба да пристапи со чисто срце и молитва, во надеж дека...

  Си мислев дека го пораснав син ми во добра личност, но вистината е сосема различна

  Ќе го родиш, ќе му го посветиш животот нему, и кога ќе порасне ќе му е тешко слушалката да ти ја крене. Да праша:...

  Што се случува кога ќе умреме: Исповед на девојката која се вратила од мртвите ќе ве остави без текст…

  Ако некогаш сте се прашувале каков е задгробниот живот, ова е совршена прилика да дознаете! Во моментот на смртта, некоја чудна енергија ја носи...

  Молитва која ќе направи чуда во вашиот живот

  ,,Даровите од Бога – се моите дарови. Јас ги користам во секој момент од денот. Со мене се во Божествената хармонија, мир и изобилство....

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.

  error: Содржината е заклучена!