9.2 C
Skopje
петок, јуни 5, 2020

Над 110 заболени од ковид-19 што е рекорден број за еден ден

Повеќе од 110 нови случаи со коронавирус се потврдени во изминатите 24 часа, но се уште се работат и други земени брисеви, информираа за...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  100% ефикасна: Со оваа диета ќе изгубите 7-12 кг за две недели

  Оние што ја пробале велат дека е 100% ефикасна. Хељдата има помалку калории од другите житарки, а содржи многу протеини, аминокиселини, железо, магнезиум, калиум,...

  Ми открија рак на дојка, ве молам не го игнорирајте овој симптом споделете сакам сите жени да го видат

  Шери Родс е мајка на три деца, на која вчера и бил дијагностициран рак на дојка. Таа одлучила на Фејсбук да сподели фотографија од...

  Над 110 заболени од ковид-19 што е рекорден број за еден ден

  Повеќе од 110 нови случаи со коронавирус се потврдени во изминатите 24 часа, но се уште се работат и други земени брисеви, информираа за...

  ДЕТАЛНО: Колку случаи на коронавирус има во секој град во Македонија

  Вкупниот број на заболени лица во Македонија од коронавирус е 2.491 случај. Како активни случаи се водат 741 лица. Најголем број заболени лица има во...

  СОФИЈА: Крадци украле автомобил на Срби, кои останале шокирани од реакцијата на бугарската полиција

  По лошо ќе се сеќаваат на посетата на Софија минатата недела Немања (36 години) и Снежана (30 години) Милошевиќ, откако на паркинг пред “Џамбо” сред бел ден за само 3 минути им бил украдено возилото Kia Sportage.

  Семејството од Ниш веднаш пријавило во полиција, но воопшто немале надеж за враќање на автомобилот.

  Немања тргнал во неделата со неговата сопруга за Софија, од каде требало да купат за неговата мајка цитостатик коj се користи за хемотерапија, кој е поевтин во Бугарија. На враќање, тие одлучиле да одат во продавница за играчки пред која што го паркирале нивниот автомобил, пишува српски Вечерње новости.

  Кога само по неколку минути се вратиле кај својот автомобил, тие виделе дека го нема.

  “Ме смири  тоа што сè се случи многу брзо и знаев дека нема повеќе од пет литри во резервоарот – изјави Немања. “Се надевав дека полицијата ќе може лесно да ги фати крадците. Но, она што не го очекував е Бугарите да реагираат бавно. Тие пристигнаа “само“ по половина час, и едвај успеавме да ги измолиме и убедиме да испратат патрола за да го проверат случајот. ”

  Според зборовите на Снежана и Немања полицајците не ги ни прашале за каков автомобил станува збор, ниту кои се броевите на табличките. Им рекле дека треба да одат во полициската станица и таму да ги пополнат податоците за автомобилот.

  “Тогаш ми стана јасно дека повеќе нема да го видам мојот автомобил”, изјавил човекот од Ниш.

  Во администрацијата поминаа часови. Околу полноќ тие првин не прашаа за моделот на автомобилот, но не можеа веднаш да го објават за потрага, бидејќи нивниот шеф не бил во станицата. Дури на третиот ден полицијата го пријавила случајот во Интерпол, вели Немања.

  “Апсолутно никој во полициската станица онаа вечер не го интересираше каде ќе ја поминеме ноќта, ниту дека станува збор за една бремена жена, вели Немања. “Дури и чаша вода не и дадоа, ниту стол да седне. За среќа носевме со себе картички и имавме малку пари, за да платиме за ноќевање, инаку веројатно ќе останевме на улица “, објаснува мажот.

  Ситуацијата на Снежана и Немања дополнително се искомпликувала поради тоа што нивните пасоши им останале во автомобилот и двајцата не можеле да ја напуштат Бугарија.

  “Моравме да почекаме за да ни направат патни листови. Амбасадата ни помогна да го сториме тоа за 24 часа. Зедоа предвид дека жена ми е бремена, дека дома имаме мало дете, инаку се чека по една недела и во тоа време не може да се напушти земјата “, вели Немања.

  Latest Posts

  100% ефикасна: Со оваа диета ќе изгубите 7-12 кг за две недели

  Оние што ја пробале велат дека е 100% ефикасна. Хељдата има помалку калории од другите житарки, а содржи многу протеини, аминокиселини, железо, магнезиум, калиум,...

  Ми открија рак на дојка, ве молам не го игнорирајте овој симптом споделете сакам сите жени да го видат

  Шери Родс е мајка на три деца, на која вчера и бил дијагностициран рак на дојка. Таа одлучила на Фејсбук да сподели фотографија од...

  Над 110 заболени од ковид-19 што е рекорден број за еден ден

  Повеќе од 110 нови случаи со коронавирус се потврдени во изминатите 24 часа, но се уште се работат и други земени брисеви, информираа за...

  ДЕТАЛНО: Колку случаи на коронавирус има во секој град во Македонија

  Вкупниот број на заболени лица во Македонија од коронавирус е 2.491 случај. Како активни случаи се водат 741 лица. Најголем број заболени лица има во...

  АКТУЕЛНО

  ВИДЕО: Отстранува бигор без мака – 8 милиони луѓе се воодушевени од овој трик

  Кујната е срцето на домот и местото каде подготвуваме храна за домашните, па затоа треба секогаш да биде чиста. Ако и вас ве мачат наслагите...

  Што никако не треба да се направи при посетата на Острог – правила кои треба да се почитуваат

  Манастирот Острог е еден од најпосетените манастири на Балканот, Во него секој верник треба да пристапи со чисто срце и молитва, во надеж дека...

  Си мислев дека го пораснав син ми во добра личност, но вистината е сосема различна

  Ќе го родиш, ќе му го посветиш животот нему, и кога ќе порасне ќе му е тешко слушалката да ти ја крене. Да праша:...

  Што се случува кога ќе умреме: Исповед на девојката која се вратила од мртвите ќе ве остави без текст…

  Ако некогаш сте се прашувале каков е задгробниот живот, ова е совршена прилика да дознаете! Во моментот на смртта, некоја чудна енергија ја носи...

  Молитва која ќе направи чуда во вашиот живот

  ,,Даровите од Бога – се моите дарови. Јас ги користам во секој момент од денот. Со мене се во Божествената хармонија, мир и изобилство....

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.

  error: Содржината е заклучена!