9.2 C
Skopje
вторник, јуни 2, 2020

Нови 89 случаи на заразени со Ковид-19, починати седум лица

Во изминатите 24 часа регистрирани се 89 ново заразени од корона вирусот. Најголемиот дел се од од главниот град. Поточно, 35 се од Скопје, 27...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Нови 89 случаи на заразени со Ковид-19, починати седум лица

  Во изминатите 24 часа регистрирани се 89 ново заразени од корона вирусот. Најголемиот дел се од од главниот град. Поточно, 35 се од Скопје, 27...

  Османи предупредува: Денеска бројката е уште повознемирувачка!

  Вицепремиерот Бујар Османи утрово предупреди дека денеска бројката на новозаразени е уште повознемирувачка и апелира да се почитуваат мерките на претпазливост. „Добро утро, шансите да...

  Дознајте дали некој ви направил ЦРНА МАГИЈА и како да се ослободите од неа

  Црна магија или на латински: Мagia Malefica спаѓа под облик на магија чија задача е да нанесе несреќа, тага, голем губиток (здравствени, финансиски или...

  Ако се ожените со девојка од ова место, државата ќе ви даде 250.000 денари!

  Најнови вести од смрзнатата земја Исланд. Малата земја на северот на Европа, позната по своите вулкани и дива природа, уште еднаш се најде во...

  Ставила сода бикарбона во чевлите и оставила да преноќи – трик кој неверојатно делува

  Дали ве мачат дамки на чевли или непријатен мирис на блузи кои никако не можете да ги елиминирате.

  Прочитајте ги овие трикови за помош и вашата гардероба и чевли ќе бидат како нови. Сето тоа може да го напрвите со работи кои веќе ги имате дома.

  1. Дамки на антилоп чевли.

  Дамките на антилоп чевли лесно ќе ги отстраните со турпија за нокти.

  2. Изгребани лаковани чевли.

  Гребнатините на лаковани чевли најлесно ќе ги направите помалку видливи со помош на вазелин, а за дополнителен сјај испрскајте ги со средство за чистење прозорци.

  3. Дамки од вода на кожени чевли.

  Нив најлесно ќе ги отстраните со оцет и четка за заби со која полека ќе ги истриете.

  4. Патики кои имаат неријатна миризба.

  Ако патиките непријатно ви мирисаат, внатре ставете им сода бикарбона која ќе ја впие лошата миризба.

  5. Очила за сонце кои се „клатат“

  Ако ви се „клатат“ очилата за сонце, намачкајте ги со провиден лак за нокти штрафчињата кои ги држат рамките.

  6. Заглавен патент.

  На сите ни се случило да ни се заглави патентот. Само малку намачкајте го со вазелин и проблемот е решен.

  7. Фармерки кои непријатно мирисаат.

  Ставете ги во кеса, па во замрзнувач кој ќе ги извлече бактериите задолжени за непријатен мирис.

  8. Дуксер или блуза која лошо мириса.

  Само попрскајте ја со вотка и ќе се ослободите од непријатниот мирис.

  Latest Posts

  Нови 89 случаи на заразени со Ковид-19, починати седум лица

  Во изминатите 24 часа регистрирани се 89 ново заразени од корона вирусот. Најголемиот дел се од од главниот град. Поточно, 35 се од Скопје, 27...

  Османи предупредува: Денеска бројката е уште повознемирувачка!

  Вицепремиерот Бујар Османи утрово предупреди дека денеска бројката на новозаразени е уште повознемирувачка и апелира да се почитуваат мерките на претпазливост. „Добро утро, шансите да...

  Дознајте дали некој ви направил ЦРНА МАГИЈА и како да се ослободите од неа

  Црна магија или на латински: Мagia Malefica спаѓа под облик на магија чија задача е да нанесе несреќа, тага, голем губиток (здравствени, финансиски или...

  Ако се ожените со девојка од ова место, државата ќе ви даде 250.000 денари!

  Најнови вести од смрзнатата земја Исланд. Малата земја на северот на Европа, позната по своите вулкани и дива природа, уште еднаш се најде во...

  АКТУЕЛНО

  Не можев да останам бремена, се додека мајка ми не ми го донесе магичниот лек – Исповед на Ивана

  Се викам Ивана. Живеам во Берлин со сопругот Ханц кој е Германец. Инаку сум родена во Битола, во мојата родна Македонија. Со Ханц правевме свадба...

  Вечерва ставете сапун под постелнината пред спиење – Ќе си скратите голема мака

  Ако и вие имате грчеви и болки во нозете од кои не можете да спиете и со кои се мачете, пробајте еден лесен трик...

  Цело време му исчезнувале работи пред врата – кога поставил камера се запрепастил кој е крадецот

  Снетил Натан од Ченаја никако не можел да дознае кој му краде целосно неважни работи од пред врата, па одлучил да постави надзорна камера. Неколку...

  Ги уништува сите вируси во воздухот и ги лекува белите дробови: Еве зошто денес е неопходно да запалите темјан во вашиот дом!

  Аромата на кревкост навистина ја ублажува менталната болка, давајќи им на луѓето чувство на смиреност и безбедност. Тоа е факт. Како што е фактот дека...

  Полицаец запрел студент за брзо возење, но наместо да го казни направил нешто неочекувано

  Полицаец запрел студент за брзо возење, но наместо да го казни направил нешто неочекувано Полицаецот Мартин Фолчик запрел студент за брзо возење. Но, наместо да...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.

  error: Содржината е заклучена!