Турски рецепт за убавина кој ќе ве изненади со резултатите

Ова е рецепт за убавина која ќе ве изненади не само со поради брзиот ефект, но и со извонредениот краен резултат.

Овој турски рецепт за убавина е хит во Турција, бидејќи ја докажа својата добра акција во текот на десетиците години назад.

Пред година-две вие бевте задоволни од својот изглед, но денес сте нервозни од малите брчки кои сте ги забележале.

Без паника! Тоа е една чуден турски рецепт, со помош на кој брчките не само што ќе се затегнат, но и ќе исчезнат.

Сите состојки се многу достапни, и не се многу скапи. Изразено мазниот ефект настапува уште по третата-четврта постапка.

Запомнете дека секоја маска се нанесува само на чиста кожа! Некои компоненти од маската можат да предизвикаат алергиска реакција, па сопствениците на чувствителна кожа е најдобро да не го прават тоа, поради присуството на мед и цимет. Ако сепак многу сакате да ја направите, заменете го медот и циметот со жолчка од јајце.

Потребни производи:

  • 3 лажички сода
  • 1 кафена лажица мед
  • 1 кафена лажица течен витамин Е (може да се купи од аптеките)
  • 1/4 лажиче цимет
  • 4 лажички млеко или павлака

Подготовка

Измешајте ги сите состојки. Треба да се добие една доста густа смеса. Ако не е доволно густа додадете колку што е потребно сода. Нанесете дебел слој од маската на исчистено лице и врат, избегнувајќи го пределот околу очите и усните. Оставете ја да се исуши.

По околу 15-20 минути измијте ја маската со натопи во топла вода памук, без да притискате многу.

Откако исплакнете многу добро лицето од маската, ќе забележите дека кожата е видливо свежа, поцврста, а порите се чисти и не толку напредни.

Ако користите маската два пати во седмицата, многу наскоро луѓето околу вас нема да можат да одгонетнете возраст.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here