18 C
Skopje
понеделник, јули 13, 2020

Кина го регистрираше првиот случај на бубонска чума

Град во Монголија воведе контролни мерки по еден потврден случај на болеста што ја предизвика „црната смрт“ во средниот век. Потврдено е дека еден овчар...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Ќе се испитува случајот со 24-годишната тетовка која почина од коронавирус, немала претходни заболувања ниту прекумерна тежина

  Смртта на 24-годишната тетовка вчера од коронавирус ја разбранува јавноста и здравствените власти во нашата земја. Лекарите се шокирани, со оглед дека девојката немала...

  Правиме една грешка со средството за дезинфекција, а тоа станува неефикасно и залудно го користиме

  Течното средство за дезинфекција на рацете среде пандемијата на коронавирусот буквално стана „течно злато”. Се чини дека никогаш не било поважно често да ги...

  Младата 24 годишна жена која почина од Ковид немала претходни заболувања

  Дваесет и четиригодишната пациентка од Тетово која почина од Ковид, немала никакво претходно заболување. Tака стои во медицинското досие на Клиникатата за инфективни болести...

  ВМРО Народна партија со повик до своите членови и симпатизери

  ВМРО-Народна партија упатува целосна поддршка на коалицијата „Можеме“ и генералниот секретар Љупчо Балкоски кој е кандидат за пратеник во изборната единица број 3. Клучните елементи...

  ФОТО: Убава девојка си пронајде сопруг преку Интернет, а по свадбата ја откри вистината за него

  Факт е дека сè повеќе пријателства меѓу младите луѓе на социјалните мрежи прераснуаат во вистински и силни пријателства, па дури и брак.

  Убавата и паметна Нгуен Уанг Ан е вистинска претставничка на младата и енергична генерација. Таа успешно го завршила факултетот во Ханои, во 2015-та година и започнала да ја гради својата кариера.

  Нејзините животни соништа се сосема едноставни: Да запознае добар човек, да направат свадба и потоа да создадат семеен живот, кој ќе го крунисаат со деца.

  Затоа младата дама внимателно разгледала повеќе профили на Фејсбук и решила на овој начин да ја прошири листата на потенцијални кандидати за брак.

  И покрај тоа што веќе размислувала за еден џентлмен, сепак избрала друг. Му ги разгледала фотографиите и мажот изгледал пријатно во секоја смисла на зборот. Тој би скромен, незабележителен, но сепак нешто ја привлекло. По подолго убедување, мажот се согласил да го сподели својот личен контакт со девојката.

  Младиот човек се викал Данг Туан и тој работел во Русија. Бидејќи девојката се наоѓала во Ханои, нивното секојдневно допишување придонело нивните осамени срца да се зближат многу повеќе и меѓу нив се родила искрена љубов.

  Само 10 месеци биле доволни младата жена да открие дека чувствува нешто силно кон Данг и да посака да се омажи за истиот. Одговарајќи со „да“ на неговиот предлог за брак, идната свекрва рекла дека девојката прави огромна грешка поради непромисленост.

  Бидејќи Данг ја негувал традицијата, сакал да добие и благослов од родителите на Ан и за таа цел, отпатувал во нејзиниот роден Виетнам, каде престојувал неколку месеци и се грижел за нејзините родители, кои веќе многу го засакале нивниот иден зет.

  Кратко време откако Данг го добил саканиот благослов, идната невеста ја разоткрила неговата „страшна“ тајна.

  Парот стапил во брак во текот на 2018-та година, а по тој повод имале огромна луксузна свадба. Од каде толку пари?

  Откако го добил благословот од нејзините родители Данг ја земал Ан со себе назад во Русија, каде требало да заврши некаква работа. Тогаш девојката открила дека младоженецот е генерален менаџер на една од најголемите руски модни компании и дека тој всушност е милионер.

  Скромниот изглед на социјалните мрежи го претставувале неговото вистинско лице и секојдневие. Тој работи многу и вложува голем труд да успее, наместо да се обидува да ги импресионира луѓето со луксуз.

  Неговата скромност била и еден вид тест за идната невеста, односно дали избраничката за сопруга може да го сака вистински, а не поради неговото богатство. Тестот се покажал како успешен и затоа тој би сигурен во чувствата на Ан.

  Latest Posts

  Ќе се испитува случајот со 24-годишната тетовка која почина од коронавирус, немала претходни заболувања ниту прекумерна тежина

  Смртта на 24-годишната тетовка вчера од коронавирус ја разбранува јавноста и здравствените власти во нашата земја. Лекарите се шокирани, со оглед дека девојката немала...

  Правиме една грешка со средството за дезинфекција, а тоа станува неефикасно и залудно го користиме

  Течното средство за дезинфекција на рацете среде пандемијата на коронавирусот буквално стана „течно злато”. Се чини дека никогаш не било поважно често да ги...

  Младата 24 годишна жена која почина од Ковид немала претходни заболувања

  Дваесет и четиригодишната пациентка од Тетово која почина од Ковид, немала никакво претходно заболување. Tака стои во медицинското досие на Клиникатата за инфективни болести...

  ВМРО Народна партија со повик до своите членови и симпатизери

  ВМРО-Народна партија упатува целосна поддршка на коалицијата „Можеме“ и генералниот секретар Љупчо Балкоски кој е кандидат за пратеник во изборната единица број 3. Клучните елементи...

  АКТУЕЛНО

  Стотици научници бараат од СЗО да ги смени препораките: Коронавирусот се пренесува и преку воздух

  Стотици научници тврдат дека постојат докази дека коронавирусот може да биде заразен во помалите честички во воздухот и ја повикуваат СЗО да ги промени...

  Д-р Стојанов: Веќе нема познати кластери, вирусот се рашири низ цело Скопје

  Сѐ помлади лица без претходни заболувања завршуваат на респиратор или на кислородна поддршка во македонските болници како последица на ковид-19, вели др. Александар Стојанов,...

  Од Ковид 19 почина 34 годишен штипјанец

  Триесет и четиригодишен штипјанец кој бил хоспитализиран неколку дена во Скопје, починал од коронавирусот. Тој бил на респиратор некое време, пишува Slobodenpecat.mk. Како што претходно...

  Приказна која мора да се прочита: Еден ПАП тест ѝ го промени целиот живот на Соња!

  Колку пати сте размислувале за тоа дека во моментов немате време за на лекар? Или можеби се плашите да одите од страв од можни...

  Изгледа како змија – но еве што всушност е, бидете внимателни ако имате двор

  Предниот дел му е речиси со црна боја, па потоа на долниот ред со кафеава нијанса, со одредени шари. На социјалните мрежи неодамна се појавија...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.