30 C
Skopje
понеделник, август 10, 2020

Таравари: Ќе им ги дадеме сите пратеници на ДУИ ако дозволат да го направиме ОВА

Генералниот секретар на Алијансата за Албанците, Арбен Таравари, и порача на ДУИ дека АА и Алтернaтива ќе и ги стават на располагање сите 12...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Знаете ли за што служи малата дупка на мијалникот – и нејзината функција е важна

  Дали некогаш сте се запрашале зошто мијалникот има две дупки и за што служи горната? Доколку не сте знаеле, по читањето на овој текст...

  Некои симптоми на Ковид-19 може да траат само 1 ден – четири од нив посебно загрижуваат!

  Познато е дека симптомите на коронавирус вклучуваат покачена температура, губење на мирис и вкус, кашлица. Меѓутоа во ризик сте и доколку ги развиете овие знаци...

  „Сопругата ја испратив кај родителите со детето, па ја променив бравата“: Татко направил неверојатен потег, а еве зошто сите го поддржале!

  Маж кој сакал да остане анонимен, се пожалил на „Редит“ за својот брак. Имено, тој после 3 години дознал дека ќерката не е негова и...

  Родителите не знаеле зошто детето е поспано па го однеле во болница: Лекарите се шокирале кога ги виделе снимките (ФОТО)

  Лекари од Ерусалим останале шокирани кога на преглед дошло дете чии родители биле загрижени поради неговата постојана поспаност. Родителите со детето од Палестина пристигнале во...

  Ќе ги интересира сите возачи – начинот на кој го држите воланот кажува многу за вас

  Повеќето возачи, особено искусните, речиси секогаш возат несвесно и повеќе не следат што прават со нивните раце додека возат. И ова, патем, може да ни каже многу за нивната природа.

  1.Минималист – Се обидувате да живеете што е можно поедноставно. Преферирате да имате неколку блиски пријатели отолку повеќе не толку блиски. Ова не значи дека сте досадни. Луѓето ве ценат за вашиот стил и недраматичниот живот.

  2. Логичар – Вие стее многу паметна и рационална личност. Вашата фамилија ве цени поради вашата стабилност и способност да донесувате правилни одлуки. Имате чести промени на расположение, но дури се обидувате да го контролирате и тоа.

  3. Миротворец – Не можете да поднесете конфликти. Секогаш кога сте го повишиле вашито тон, тоа било во многу ретка ситуација. Не можете да поднесете непријателски однос помеѓу луѓето и секогаш наоѓате начин да ги решите недоразбирањата.

  4. Перфекционист – ги местите вашите раце како што ве научил вашиот инструктор. Затоа што се треба да биде направено правилно. А тоа е и вашето мото. Луѓето сакаат да бидат како вас.

  5. Паничар – често се борите со анксиозноста. Ја проверувате работата 2 до 3 пати за да бидете сигурни дека се е во ред. Вашите најблиски често ви кажуваат да се смирите и дека се ќе биде во ред бидејќи знаат дека сте прекрасна личност.

  6. Авантурист – летање со подобран, банџи џампинг или пливање со ајкули е интересна работа за вас. Можеби вашите најблиски не го делат со вас вашиот животен стил, но го почитуваат.

  7. Газда – вие сте роден лидер кој лесно презема одговорност. Луѓето ве гледаат како ментор и ви веруваат. Често ве пофалуваат за вашите лидерски способности.

  8. Одговорна личност – Луѓето ве сакаат поради вашата љубезност и грижливост. Среќни сте кога вашите најблиски ќе остварат успех и сте подготвени да ги подржите во нивните неуспеси. Не сакате да бидете главниот во друштво. Додека другите се борат и се обидуваат да го променат животот, вие го прифаќате таков и уживате.

  9. Интересна личност – вие останувате смирени во секоја ситуација. Живеете како секој ден да е празник и не сакате ништо да смените. Вашите најблиски доаѓаат кај вас секогаш кога сакаат да се релаксираат.

  10. Моќна личност – вие сте многу зафатена личност и немате време за луѓе кои ви го трошат времето. Вашите најблиски ја ценат вашата одлучност и амбициозна природа. И знаат дека секогаш може да се потпрат на вас за сериозни проблеми.

  Latest Posts

  Знаете ли за што служи малата дупка на мијалникот – и нејзината функција е важна

  Дали некогаш сте се запрашале зошто мијалникот има две дупки и за што служи горната? Доколку не сте знаеле, по читањето на овој текст...

  Некои симптоми на Ковид-19 може да траат само 1 ден – четири од нив посебно загрижуваат!

  Познато е дека симптомите на коронавирус вклучуваат покачена температура, губење на мирис и вкус, кашлица. Меѓутоа во ризик сте и доколку ги развиете овие знаци...

  „Сопругата ја испратив кај родителите со детето, па ја променив бравата“: Татко направил неверојатен потег, а еве зошто сите го поддржале!

  Маж кој сакал да остане анонимен, се пожалил на „Редит“ за својот брак. Имено, тој после 3 години дознал дека ќерката не е негова и...

  Родителите не знаеле зошто детето е поспано па го однеле во болница: Лекарите се шокирале кога ги виделе снимките (ФОТО)

  Лекари од Ерусалим останале шокирани кога на преглед дошло дете чии родители биле загрижени поради неговата постојана поспаност. Родителите со детето од Палестина пристигнале во...

  АКТУЕЛНО

  Добро отворете очи – вака ќе препознаете месо кое не смее да се јаде

  Бело воденикаво месо или големо бледо парче свинска кременадла, која не е прошарана со бела маснотија, е сигурен знак дека таквото месо во најмала...

  Раствара тромб и помага за проширени вени – Лек од две состојки

  Се препорачува за сите кои имаат проблеми со тромб или проширени вени, моќен е и делува брзо. Овој руски лек ќе ве спаси од проблемите,...

  Трик кој ѝ помогнал на домаќинка – мислела дека е се беспрекорно чисто, а потоа испливале наталожени нечистотии

  Сите го чистиме мијалникот и мислиме дека тука е крајот на нашата работа со него. Меѓутоа, иако детално сте го исчистиле и стеги исполирале...

  Планирале брак и деца, а тогаш дознала дека е сиромашен: Смислила пеколен план за да го откачи момчето (видео)

  Една кинезинка дознала дека нејзиното момче е сиромашно па решила да го напушти на најбизарен начин. Неименувана 37- годишна жена е обвинета за лажирање на...

  Научниците се изненадени – Постојат луѓе на кои короната не им може ништо, имаат скриен имунитет

  Научниците секојдневно откриваат нови работи за коронавирусот, а неодамна открија дека некои луѓе имаат таканаречен “скриен имунитет”, односно во себе имаат посебни клетки кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.