-6 C
Skopje
недела, февруари 23, 2020

Се огласи тимот на „Медена земја“ – „Не земавме Оскар, но горди сме на се што постигавме!“

Македонскиот тим на „Медена земја“ нема да се врати дома со Оскар. Откако не успеавме да триумфираме ниту во една од двете категории, креаторите...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Почнува судењето за организаторите на „27 април”

  Судскиот процес за организаторите на насилствата од 27 април во Собранието, почнува денеска пред Кривичниот суд во Скопје. Обвинети во овој предмет се поранешниот претседател...

  Се разбудил со голема „модрица“, а потоа сфатил што направила неговата девојка

  Кога се разбудил насред ноќ, 23-годишниот Сем Филипс од Саутемптон, мислел дека целата нога му е покриена со голема модрица. Набрзо сфатил дека сè...

  Скандал во Данска: Водителка гола излегла на сцена – без ниедно парче облека дошла да ги додели наградите! (ФОТО)

  Данската водителка Иби Стовинг, ги додели наградите на „Zulu Awards“ и одлучила тоа да го направи целосно гола! Имено, без ништо на себе Иби излегла...

  Тешка кражба во „Сити мол“, уапсени странски државјани на лице место

  Две лица, државјанин на Албанија и еден Италијанец, биле уапсени во средата попладнето во скопскиот трговски центар „Сити мол“, поради сомнение за тешка кражба, известуваат...

  Ќе станат родители : 13 – годишната Дарија забременила од 10 – годишниот Иван (ВИДЕО)

  Приказната за 10-годишниот Иван од рускиот град Зеленгорск кој наводно ја забременил 13-годишната Дарија го обиколи светот.

  Лекарите велат дека тоа е невозможно, а бремената девојка се заколна дека немала друг партнер.

  Двајцата, со дозвола од нивните родители, се појавија дури и на руската телевизија, каде Дарија рече дека се запознале пред една година и се заљубиле на прв поглед, и дека оттогаш се заедно. Тие тврдат дека се за вљубени и сакаат да го задржат бебето.

  Лекарите, сепак, се сомневаат дека тоа е можно.

  „Теоретски, и двете деца би можеле да бидат репродуктивно зрели“, озјави локалниот педијатар Николај Скоробогатов.

  Урологот Евгениј Греков не се согласува и тврди дека малиот Иван не би можел да стане татко.

  “Ги проверивме наодите три пати за да не може да има грешка. Тој нема половни клетки. Се уште е дете. Тој дури нема тестостерон и неговите сексуални органи сè уште се во фаза на развој. Сè уште не достигнал пубертет, така што има многу неодговорени прашања”, тврди урологот.

  Дарија дури и не сака да слушне за абортус и тврди дека таа и Иван спиеле само еднаш кога тој бил сам дома.

  „Откако го сторивме тоа, се засрамивме, па се скривме под кебињата“, рече таа.

  Набргу почнала да чувствува мачнотија, а кога мајка и ја однела на лекар, се открило дека е бремена.

  “Потоа, таа призна дека спиела со Иван. Бев во шок, останав без зборови. Кога разговаравме, таа рече дека не сака да го изгуби бебето и јас ја поддржав”, рече нејзината мајка Елена, која исто така учествуваше во шоуто .

  Иван и неговата мајка Галина велат дека сакаат да и помогнат на Дарија да го одгледа бебето.

  „Не знаев што да кажам кога слушнав дека мојот 10-годишен син ќе стане татко. Мислам дека не беше ни свесен за тоа што му се случи. Тој рече дека Дарија му понудила секс, не користеле заштита и очигледно е дека не ги знаеле последиците. “, рече таа.

  Руските медиуми ги прашаа и соседите, кои велат дека се сомневаат дека момчето е татко.

  „Мислам дека некој друг го направил бебето, а сега сакаат да го обвинат тоа дете“, тврди еден сосед.

  Малиот Иван вели дека не се сомнева дека бебето е негово.

  “Дарија никогаш не била со друг, сигурен сум во тоа. Јас сум таткото на нејзиното бебе”, рече тој.

  Latest Posts

  Почнува судењето за организаторите на „27 април”

  Судскиот процес за организаторите на насилствата од 27 април во Собранието, почнува денеска пред Кривичниот суд во Скопје. Обвинети во овој предмет се поранешниот претседател...

  Се разбудил со голема „модрица“, а потоа сфатил што направила неговата девојка

  Кога се разбудил насред ноќ, 23-годишниот Сем Филипс од Саутемптон, мислел дека целата нога му е покриена со голема модрица. Набрзо сфатил дека сè...

  Скандал во Данска: Водителка гола излегла на сцена – без ниедно парче облека дошла да ги додели наградите! (ФОТО)

  Данската водителка Иби Стовинг, ги додели наградите на „Zulu Awards“ и одлучила тоа да го направи целосно гола! Имено, без ништо на себе Иби излегла...

  Тешка кражба во „Сити мол“, уапсени странски државјани на лице место

  Две лица, државјанин на Албанија и еден Италијанец, биле уапсени во средата попладнето во скопскиот трговски центар „Сити мол“, поради сомнение за тешка кражба, известуваат...

  АКТУЕЛНО

  Боки 13 и неговата мајка на шопинг во Милано за три дена потрошиле 148.000 евра

  За неколку дена, на шопинг во Милано Италија, односно крајот на февруари 2019 година, Бојан Јовановски и неговата мајка Јасминка Јовановска потрошиле стотина илјади...

  ЕК ја усвои новата Методологија, процесот почнува и завршува со владеење на правото!

  Европската комисија денеска ја усвои новата методологија за проширување која се однесува на земјите од Западен Балкан, со исклучок на Србија и на Црна...

  На државната администрација од годинава ќе ѝ се исплаќа К15

  На вработените во државната администрација од оваа година ќе им се исплаќа регрес за годишен одмор (К-15). Оваа одлука беше донесена на денешната владина седница,...

  (ВИДЕО и ФОТО) Силен ветер во Скопје, паднати дрвја, урнати билборди

  Во Скопје синоќа дуваше силен ветер со брзина од околу 70 километри на час. Во делови од градот има откорнато покриви и дрвја кои...

  Страотна сообраќајка во Скопје: Загина македонската кошаркарска легенда

  Синоќа во страотна сообраќајка во населбата Кисела Вода животот го загуби македонската кошаркарска легенда Благоја Георгиевски – Буштур, роден на 15 октомври 1950 во...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.

  error: Содржината е заклучена!