6 C
Skopje
понеделник, април 12, 2021

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Вучиќ го покажа новиот лек против коронавирусот: Србија набави 1800 американски ампули кои 95% лечат од вирусот

  Гостуваќи на РТС, српскиот претседател Александар Вучиќ зборуваше за вакцинацијата против коронавирус и најави кога ќе биде вакциниран, но спомена и нов лек наменет...

  Филипче најави вакцини на крајот на месецот: Болничките капацитети се полнат- не се исклучува можноста за карантин

  Се очекува вакцините од „Астра Зенека“ да стигнат на 31 март и 15 април, додека кинеските вакцини на 31 март, рече вчера министерот...

  Се верува дека ноќта пред Тодорова сабота се остваруваат желбите- Сите девојки утре пред да легнат треба да го направат ова

  Тодорова сабота или Тодорица се смета за празник на приврзаноста кон велигденскиот пост. Именден празнуваат: Тодор, Тодорка, Божидар (доаѓа од Тео-Бог и дар). Јавувањето на...

  Од СЗО го открија изворот на пандемијата – знаат од каде започна да се шири коронавирусот

  Во извештајот што ќе биде објавен во следните недели, СЗО детално ќе го објасни изворот на пандемијата на Ковида-19, пишува livescience. СЗО започна опсежна истрага...

  15 цитати на Моника Белучи: „Жената може да сака како никогаш да нема да замине. Но, може да дојде ден кога ќе замине како никогаш да не сакала“

  Дали доволно се цените и почитувате себеси? дали дозволувате вашиот партнер или околината да влијае на вас и вашето мислење, изглед, одлуки..? Моника Белучи ги има вистинските цитати за вас.

  Прочитајте ги нејзините 15 цитати кои можеби ќе ве замислат и ќе ви направат да се чувствувате подобро.

  1. Убавината кај жените станува проблем во два случаеви: кога ја нема и кога не постои ништо друго освен неа.
  2. Нас всушност ништо не ни припаѓа. Ниту нашите сопружници, ниту нашите деца. Ние можеме само да споделуваме нешто со луѓето што ги сакаме.
  3. Жената може да сака како никогаш да нема да си замине. Но, може да дојде таков ден кога ќе замине како никогаш да не сакала.
  4. За мене стареењето значи станување подобар од она што си бил!
  5. Луѓето можат да им простат на другите за паметот, дури и за талентот, но за успехот и убавината – никогаш.
  6. Што ќе правам кога ќе остарам и кога мојот одраз во огледалото нема да ме радува? Истото што го правела и мојата мајка. Нема да се гледам во огледало – ќе гледам во своите деца.
  7. Секогаш на младите девојки им велам: „Научете да го сакате своето тело!“ Совршеноста не постои и сосема е очигледно дека дебелите жени не се помалку убави од слабите. Едноставно, треба да научите да се прифатите себеси такви какви што сте.
  8. На сите им се потребни илузии и токму поради тоа сакаме филмови.
  9. За ништо на светот не би посакала повторно да имам 20 години. Сега сум многу посреќна оттогаш, бидејќи во тој период се запознаваме себеси, се обидуваме да сфатиме што сакаме да бидеме, страдаме поради несигурност… Сега точно знам што ми е потребно и без што можам да живеам.
  10. Да бидеш убав на 20 години е сосема природно. Кога сте убави на 35 или 45 години, тоа е животна позиција.
  11. Според мене, со оглед на младоста и убавината, глупаво е да станете „спонзоруша“ на некој со долг џеб, и бесцелно да го трошите животот на секакви забави. Убавината ни е потребна како помош за да најдеме хармонија, љубов и смисла во овој хармоничен свет.
  12. Не треба да ги мразите луѓето кои ви завидуваат, тие само признаваат дека сте подобри од нив.
  13. Убавината доаѓа до израз и станува интересна само кога е покриена со облека.
  14. Женственост – тоа е хармонија, природност и сензуалност.
  15. Не ги разбирам жените кои велат дека ги понижува тоа што мажите ги посакуваат. Мислам дека тие едноставно не се согласуваат самите со себеси.

  Latest Posts

  Вучиќ го покажа новиот лек против коронавирусот: Србија набави 1800 американски ампули кои 95% лечат од вирусот

  Гостуваќи на РТС, српскиот претседател Александар Вучиќ зборуваше за вакцинацијата против коронавирус и најави кога ќе биде вакциниран, но спомена и нов лек наменет...

  Филипче најави вакцини на крајот на месецот: Болничките капацитети се полнат- не се исклучува можноста за карантин

  Се очекува вакцините од „Астра Зенека“ да стигнат на 31 март и 15 април, додека кинеските вакцини на 31 март, рече вчера министерот...

  Се верува дека ноќта пред Тодорова сабота се остваруваат желбите- Сите девојки утре пред да легнат треба да го направат ова

  Тодорова сабота или Тодорица се смета за празник на приврзаноста кон велигденскиот пост. Именден празнуваат: Тодор, Тодорка, Божидар (доаѓа од Тео-Бог и дар). Јавувањето на...

  Од СЗО го открија изворот на пандемијата – знаат од каде започна да се шири коронавирусот

  Во извештајот што ќе биде објавен во следните недели, СЗО детално ќе го објасни изворот на пандемијата на Ковида-19, пишува livescience. СЗО започна опсежна истрага...

  АКТУЕЛНО

  Филипче најави вакцини на крајот на месецот: Болничките капацитети се полнат- не се исклучува можноста за карантин

  Се очекува вакцините од „Астра Зенека“ да стигнат на 31 март и 15 април, додека кинеските вакцини на 31 март, рече вчера министерот...

  Од СЗО го открија изворот на пандемијата – знаат од каде започна да се шири коронавирусот

  Во извештајот што ќе биде објавен во следните недели, СЗО детално ќе го објасни изворот на пандемијата на Ковида-19, пишува livescience. СЗО започна опсежна истрага...

  ВМРО-НП: Владата да дозволи увоз и употреба на лични и брзи ПЦР тестови

  ВМРО-Народна партија по трет пат ја повикува Владата на Република Северна Македонија да дозволи увоз и употреба на лични и брзи ПЦР тестови. Ваквите тестови...

  Георгиевски: Еве ви кукавици отворена понуда за дуел

  Чудна работа плукачи колку сакаш! А досега ниту еден патриотски новинар или тандем на новинари не ме покани да ме распарчи во јавна дебата. А со...

  НОВ ТРЕНД! Силиконски кукли кои изгледаат како вистински бебиња! Дишат и се движат! (ВИДЕО)

  Компанијата „Бебиклон“ прави многу верни копии на бебиња, а секоја од нивните кукли доаѓа со сертификат за автентичност и интегриран чип, така што клиентот...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.

  error: Содржината е заклучена!