9.2 C
Skopje
четврток, април 2, 2020

ВИДЕО: Филипче со детали за 31-годишниот маж кој почина од коронавирусот

Откако министерот за здравство Венко Филипче, откри дека рано утрово на Инфективната клиника од коронавирусот починал пациент на 31-годишна возраст, следуваа повеќе новинарски прашања...
More

  ТЕХНОЛОГИЈА

  Коронавирус: Како да го чистиме мобилниот – со алкохол или влажни марамчиња

  Во време кога владее пандемијата на коронавирус и сите препорачуваат дезинфицирање на средствата со кои се служиме, особено рацете. Но, што станува со нашиот...

  Еве зошто никогаш не треба да оставате вклучено Wi –Fi во текот на ноќта

  Доколку и преку ноќта го оставате вашиот мобилен телефон споен на Wi – Fi,веднаш би требало да прекинете со таа пракса – доколку се...

  (Видео) Што се случува кога најевтиниот модел на „ајфон“ ќе падне на бетон?

  Поевтината верзија на „ајфон“, односно моделот XR е лесно да се скрши исто колку и поскапите модели XS и XS Max, покажа тест направен од страна на Squ..

  Проектот на Easy Jet за воведување електрични авиони напредува, велат од компанијата

  Британската нискобуџетна авиокомпанија Easy Jet објави дека нивниот план за воведување електрични авиони на некои рути од 2027 година напредува добро...

  „Гугл“ инвестира 25 милиони долари за похумана вештачка интелигенција

  Компанијата „Гугл“ објави дека ќе вложи 25 милиони долари во проекти кои бараат начини преку вештачката интелигенција (АИ) да се создаде похумано општ..

  Поради бришење фајлови на корисниците, повлечено октомвриското ажурирање на „Виндоус 10“

  Објавата на „Мајкрософт“ за ажурирање на оперативниот систем „Виндоус 10“ во текот на октомври 2018 година несомнено е една од најпроблематичните во п..

  Компанијата „Епл“ претстави три нови „ајфони“, меѓу кои и најголемиот досега

  „Ајфон XS“, „ајфон XS Max“ и „ајфон XR“ се новите паметни телефони од „Епл“ за 2018 година. Нивната продажба ќе почне на 21 септември, а најевтин од о..

  ПРЕПОРАЧАНО

  Штипските здравствени работници разочарани, дел од семејствата кои се во самоизолација не ја почитуваат мерката

  Здравствените работници во Штип се разочарани и лути, бидејќи дел од лицата кои се во самоизолација, но и членови на нивните семејства се шетаат...

  Италјански лекар советува како да избегнете коронавирус: Еве до кои правила треба да се придржувате

  Кинеската влада ги повика италијанските доктори кои што работеле во болницата Шенжен во Кина за да се приклучат кон студиската група која што го...

  Помор на врапчиња низ цела Македонија – Никој не знае ШТО СЕ СЛУЧУВА (ФОТО)

  Во групата „Фармери“ на Фејсбук граѓани споделија фотографии од помор на врапчиња кој бил забележан низ повеќе градови во Македонија. Членовите во групата споделуваат и...
  error: Содржината е заклучена!