9.2 C
Skopje
недела, април 5, 2020

Пеколот во Бергамо: „Изнесуваме мртви од утро до вечер“

Драматичен текст на „Њујорк тајмс“ за апокалиптичната атмосфера на северот на Италија. Официјалните лица од Бергамо за прв пат го откриле корона вирусот во една...
More

  АКТУЕЛНО

  ВМРО-НП: Владата редовно да си ги плаќа обврските кон фирмите за економијата да не застане

  ВМРО-Народна партија во отсуство на сеуште дефинирани мерки за економска помош, ги повикува министрите во Владата на Македонија редовно да си ги плаќаат обврските...

  Голем раст на бројот на заболени: Потврдени 19 нови случаи, вкупно 67 позитивни на коронавирус

  Преку Институт за јавно здравје на коронавирус вчера попладне и во текот на ноќта биле тестирани 71 лице. Од нив 2 лица се позитивни на...

  Трагедија: Македонец загина во Србија во конвој на камиони кои минуваат во транзит поради короната

  Трагедија: Македонец загина во Србија во конвој на камиони кои минуваат во транзит поради короната Македонски државјанин (35) загина во сообраќајна несреќа што се случила...

  Георгиевски: На секое интервју во Бугарија им кажувам дека сум Македонец, не ми е проблем и тука да кажам дека се чувствувам како Македонец

  Антонио Милошоски, Влатко Ѓорчев се сеќаваат дека јас и на централен комитет на ВМРО-ДПМНЕ сум кажувал дека во името Северна Македонија не гледам ништо...

  Македонец кој живее во Кина: СЕДЕТЕ ДОМА, еве зошто овој вирус е страшен

  Во екот на коронавирусот, на социјалните мрежи се појави и статус ви кои Македонец кој живее во Кина вели дека најдобро е да се...

  Шест нови заразени, Македонија во карантин, се затвора и аеродромот во Охрид

  Шестмина нови заразени, од кои пет се од Дебар. Со тоа бројката се искачи на 18 објави министерот за здравство Венко Филипче. Едната од...

  ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Италијанец моли некој да ја преземе неговата сестра почината од коронавирус

  Италијанецот Лука Ф. тврди дека неговата сестра починала во саботата и дека уредно ги известил властите, но и по повеќе од 24 часа никој...

  Фактор дознава: Операторите ги гасат сите канали на 2 март

  Од понеделник операторите повеќе нема да ги реемитуваат сите домашни и странски канали освен трите канали на Македонската радиотелевизија (МТВ), дознава Фактор. Одлуката е донесена...

  Независните, Алијанса и Беса го демантираат Заев дека ја снимиле „бомбата“

  Независните пратеници од ВМРО-ДПМНЕ го демантираат лидерот на СДСМ Зоран Заев дека „бомбата“ која вчера ја објави Антонијо Молошоски е снимана од некој од...

  ПРЕПОРАЧАНО

  Кога ова ќе се случи, короната повеќе нема да може да преживее – Ова треба да биде конечен крај на епидемијата!

  Истражувачите забележале дека најголемите избувнувања на КОВИД-19 ги ​​опфаќале државите лоцирани во прилично тесен простор на Северната хемисфера, што е ограничено на 30-та и...

  ВИДЕО: Филипче со детали за 31-годишниот маж кој почина од коронавирусот

  Откако министерот за здравство Венко Филипче, откри дека рано утрово на Инфективната клиника од коронавирусот починал пациент на 31-годишна возраст, следуваа повеќе новинарски прашања...

  Лекар од Кина: Јас не препорачувам никаков лек! Се што треба да направите е да…

  Лекар од Кина: Јас не препорачувам никаков лек! Се што треба да направите е да заработите време „Вистината е дека дури и ако одите во...
  error: Содржината е заклучена!