7 C
Skopje
петок, февруари 21, 2020

Се огласи тимот на „Медена земја“ – „Не земавме Оскар, но горди сме на се што постигавме!“

Македонскиот тим на „Медена земја“ нема да се врати дома со Оскар. Откако не успеавме да триумфираме ниту во една од двете категории, креаторите...
More

  АКТУЕЛНО

  Скромна и вљубеник во модата: Приказната за првата сопруга на Никола Груевски

  Јавноста малку знае за првата сопруга на поранешниот премиер Никола Груевски. Пред да се ожени со сегашната сопруга Боркица, тој беше во брак со...

  Кармата е чудо: возилото во кое беше директорот на патарините удри во автомобили на наплатна

  Српската полиција вчера го уапси возачот на директорот на Коридорот на Србија, Зоран Бабиќ, Д.С.(35) поради загрозување на безбедноста на сообраќајот. Во тешката сообраќајна...

  „Заработив доволно за да ја хранам цела Србија“ – Ѓоковиќ отвора ресторан за бездомници

  Најдобриот српски тенисер во историјата уште еднаш покажа дека е многу повеќе од врвен спортист. Новак Ѓоковиќ планира да отвори ресторан за бездомници, се...

  Не сум била само со тој што го мрзело да праша: Но дојде време – Да, ќе се мажам

  На свадбениот ден на Слободан и Тамара. Како сите ги гледаат работите, но и какви всушност се. Се работи за вистинска сторија. Матичарката: Дали вие Слободан...

  ФОТО: Вакви фраерски потези има само на „Џон Кенеди“ во Чаир

  Улицата „Џон Кенеди“ во Чаир е една од најпознатите, но не ја бие добар глас, па често истата се наоѓа во медиумите на црна...

  Трамп се жали: Откако дојдов во Белата куќа, загубив цело богатство

  Американскиот претседател Доналд Трамп во интервју за „Њујорк тајмс“ вели дека загубил многу пари откако е во Белата куќа. -Оваа функција не ми носи материјални...

  Германка заљубена во авион: Сакам да се земеме и да живееме во хангар

  Германка тврди дека е во врска со патнички авион кој се вика „Schatz“ (слатко), и кој, како што вели, го запознала пред пет години...

  На сопругот му го правела ова, ниту една друга не би: Мислите дека старомодните жени ги нема?

  Во минатото се сметало дека ако жена не сака на сопругот да му ги измие нозете тоа е исто како и да не го...

  Сите во ДУИ се изненадени: Позната е личноста со која ќе одат на претседателски избори

  Партиски извори од ДУИ за весникот Лајм откриваат дека едно од посериозните имиња за претседателски кандидат е актуелниот заменик министер за внатрешни работи. За време...

  ПРЕПОРАЧАНО

  Боки 13 и неговата мајка на шопинг во Милано за три дена потрошиле 148.000 евра

  За неколку дена, на шопинг во Милано Италија, односно крајот на февруари 2019 година, Бојан Јовановски и неговата мајка Јасминка Јовановска потрошиле стотина илјади...

  ЕК ја усвои новата Методологија, процесот почнува и завршува со владеење на правото!

  Европската комисија денеска ја усвои новата методологија за проширување која се однесува на земјите од Западен Балкан, со исклучок на Србија и на Црна...

  На државната администрација од годинава ќе ѝ се исплаќа К15

  На вработените во државната администрација од оваа година ќе им се исплаќа регрес за годишен одмор (К-15). Оваа одлука беше донесена на денешната владина седница,...
  error: Содржината е заклучена!