6 C
Skopje
четврток, октомври 29, 2020

Таравари: Ќе им ги дадеме сите пратеници на ДУИ ако дозволат да го направиме ОВА

Генералниот секретар на Алијансата за Албанците, Арбен Таравари, и порача на ДУИ дека АА и Алтернaтива ќе и ги стават на располагање сите 12...
More

  Актуелности

  Тинејџерка од Сараево киднапирала и злоставувала двајца мажи

  19 годишнас девојка е уапсена вчера во полициска акција под кодно име „Липа“во БиХ за, како што пишува Тузлански.ба, предизвикала сериозни телесни повреди, незаконско...

  Тие се познати глумци и имаат милиони а ги лажат децата дека се сиромашни – еве зошто

  Актерите Мила Кунис и Ештон Качер на своите сметки имаат над 170 милиони долари, но сепак решија децата да растат во уверување дека се...

  ФОТО: На оваа свадбена фотографија сите се избезумени – еве зошто

  Оваа фотка од свадба немало да биде ништо поразлична од другите, ако фотографот за влакно не побегнал од трагедија. Откако младенците се наместиле со кумовите,...

  После 19 години среќен брак открил дека сопругата крие страшна тајна – поради тоа завршил во лудница (ФОТО)

  Вистината е основа на секоја среќна врска или брак. Сепак, таа не му се насмевнала на Јан од Белгија, кој после 19 години открил...

  Мистеријата која и понатаму го шокира светот: Петгодишно девојче родило дете! Ова е нејзината трагична приказна

  Во 1933-та година, во селото Тикрапо во Андрима, во семејство каде родителите биле земјоделци, родена е Лина Медина. Нејзиниот живот во почетокот по ништо не...

  Најопосна река на свет: Изгледа како поток, но кој влегол жив не излегол (видео)

  Реката Ворф на британскиот Јокшир изгледа како од бајка, и гледајќи ја убавата шума околу неа и нејзиното користо кое наликува на извор нема...

  Глетка за плачење: Го оставиле детето дома само а кога се вратиле следело шок

  Петгодишно дете останало само дома, па на родителите им приредило шок. Кинески пар го оставил своето 5- годишно дете дома, а кога се вратиле...

  Владата даде негативно мислење за Годишниот извештај за важна тема во државата

  Владата даде негативно мислење за Годишниот извештај за работата на Комисијата за заштита од дискриминација (КЗД) за 2018 година. На владината седница се одлучуваше за...

  Каевски до младите: Нашите врсници од Европа се борат за места во Европскиот парламент

  Директорот на Агенција за млади и спорт, Дарко Каевски ги повика младите во државата да го исполнат своето право на глас, воедно истакнувајќи и...

  ПРЕПОРАЧАНО

  Жално но вистинито: Дури 40.000 ученици немаат компјутер, настава ќе мора да следат на телевизија

  Според проценките што ги направи Министерството за образование и наука во Македонија дури 40.000 деца немаат пристап до електронски уред за следење на наставата,...

  Даниел за една година потрошил само 500 денари на храна: Открил на кој начин секој ден имал повеќе отколку што му требало

  Даниел Теј од Сингапур е еден од оние луѓе кои се нарекуваат „фригани“, односно одбивзат конзумеризам и во принцип никогаш н даваат пари за...

  ВИДЕО: Мајка открила генијален трик за чистење мувла и влага – потребни се две состојки

  Ако мака мачите со чистењето на купатилото и ви се чини дека ниедно средтво не ја врши својата работа доволно добро, пристигнува спас и...