9.2 C
Skopje
понеделник, мај 25, 2020

Филипче: Не бев нападнат, туку граѓанинот бараше помош

Обезбедувањето на Министерството за здравство утринава викнало полиција зашто вознемирен граѓанин на скалите од зградата со повишен тон барал да се сретне со министерот...
More

  БИЗАРНО

  Во Грција се наплаќа казна за возење во влечки

  Според законските прописи во Грција, за возење во влечки се предвидува парична казна од 50 евра, но уште полошо е што полицијата може да...

  (Видео) Акробат ја испушти партнерката од трапез, публиката во шок

  Жирито и публиката на популарното шоу „Америка има талент“ се воодушевуваа од точката на двајца акробати – маж и жена. Но, вистинскиот шок настана...

  (Видео) Хрват фрли кауч низ прозорецот по победата над Русија

  Триумфот на хрватската репрезентација над Русија во четвртфиналето на Светското првенство, предизвика голема еуфорија кај навивачите. Така, додека некои славеа со песна, други со бакли,...

  Британски туристи во Фиренца скршиле уникатен орнамент од 16. век

  Средношколци од Велс, кои биле на екскурзија во Фиренца, се обвинети за уништување на споменик од 16 век. Средношколците од Кардиф се обвинети за уништување...

  Деведесет и двегодишна Американка го убила синот зошто сакал да ја одведе во старски дом

  Деведесет и двегодишна Американка е обвинета дека со огнено оружје го застрелала својот 72-годишен син, поради неговите планови да ја смести во дом за...

  Жена се разбуди во мртовечница откако била прогласена за мртва

  Според директорот на брзата помош, во инцидентот нема докази за небрежност од страна на персоналот.

  Секс во Шведска само со писмено одобрување од партнерот

  Во Шведска стапи на сила закон кој овозможува сексот без претходна изрична согласност од страна на партнерот да се смета за силување, што подразбира...

  Австриец зел 250.000 евра пензиски приходи, криејќи ја смртта на својата мајка

  Австриец е обвинет дека во тек од 13 години се здобил со околу 250.000 евра од пензискиот приход на неговата мајка, чија смрт ја...

  Две жени ги погоди гром додека го сликале невремето со телефон!

  Невремето што зафати повеќе делови на Германија предизвика поплави...

  ПРЕПОРАЧАНО

  Симптоми на рак на желудник – Делуваат како надуеност но многу се опасни

  Желудникот е многу важен орган во нашето тело, а токму ракот на желудник е многу голем проблем кој може да заврши фатално. Постојат симптоми кои...

  Д-р Даниловски: Порадикалните предвидувања велат дека на есен ќе имаме нов бран, па потоа уште еден наредната есен

  Авторите на индиската студија, која Нобеловецот Лук Монтање ја има спомнувано, го поставиле својот пишан труд на еден сајт за нерецензирани трудови (bioRxiv preprint...

  Посетила напуштено село и ја фотогрфирала црквата, па забележала нешто морничаво- пред градбата се појавила црна сенка (ФОТО)

  Жена тврди дека снимила нешто вознемирувачко додека фотографирала напуштено шпанско село. Таа вели дека се гледала сенка на човек иако немало никој. Жена заедно со своето...
  error: Содржината е заклучена!