6 C
Skopje
понеделник, април 12, 2021

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  КУЛТУРА

  Потпишан договор за соработка со „Традуки“ за период oд една година

  Министерот за култура, Асаф Адеми, денеска во Музејот на македонската борба, заедно со претставниците на земјите членки на Европската мрежа за литерат..

  Промоција на книга од Ангелина Поповска

  Во 12 часот во конференциската сала на НУ Музеј на македонската борба – Скопје ќе се одржи свечена промоција на книгата „Конзерваторско-реставраторски..

  Ревија на италијанскиот филм

  Од утре до среда во киното „Мис Стон“ ќе се одржи ревија на италијански филм, во организација на гимназијата „Мирче Ацев“, Амбасадата на Италија и Здр..

  „Антево слово“ – меѓународен конкурс за поезија во Сицилија

  Меѓународната поетска манифестација „Анџело ла Векија“ годинава по вторпат го распишува конкурсот за најдобра поетска творба во чест на великанот на м..

  Почна шестиот меѓународен филмски фестивал во Истанбул

  Почна шестото издание на Меѓународниот филмски фестивал „Босфор“, кој ќе се одржи во Истанбул, на кој ќе се прикажат околку 90 филма. Фестивалот е во ..

  ПРЕПОРАЧАНО

  Новиот случај во Кина ги остави научниците без зборови – во напуштен стан пронашле коронавирус, а еве како стигнал дотаму

  Во едно купатило во напуштен стан во Кина, научници пронашле коронавирус и дошле до неверојатно откритие. Стан во градот Гуангџоу во Кина кој бил дел...

  Мицкоски: Нема да поднесам оставка, додека сум жив ќе се борам против сите кои служат на Заев!

  Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конференција порача дека не планира да поднесе оставка од функцијата претседател на партијата. Како што посочи тој,...

  Во петок е голем и тежок празник- еве што треба да направат сите жени и мајки на најголемиот женски празник

  Во петок е големиот верски празник, Успение на Пресвета Богородица или Голема Богородица, а воедно овој ден е прогласен за неработен. Од повеќето празници посветени...
  error: Содржината е заклучена!