6 C
Skopje
петок, април 16, 2021

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ФУДБАЛ

  Мурињо, по разводот со Јунајтед, најде нова работа, ќе биде коментатор

  Португалскиот трофеен тренер Жозе Мурињо на 18 декември се разведе од Манчестер јунајтед, а испратнината од 15 милиони евра ја доби деновиве. Сепак, т..

  Американската полиција бара ДНК-примерок од Кристијано Роналдо!

  Полицијата од Лас Вегас издаде барање за добивање ДНК-примерок од ѕвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо, за да се спореди со фустанот на жената шти..

  Манчестер сити е безмилосен – Бартон загуби со 9:0 на „Етихад“ (видео)

  Манчестер сити му даде вистинска лекција за елитен фудбал на третолигашот Бартон, победувајќи го со неверојатни 9:0 во првиот меч од полуфиналето на а..

  Никола Калиниќ ја доби „златната канта“ за 2018 година

  Поранешниот напаѓач на Милан, Никола Калиниќ е добитник на „Бидоне д’оро“ (златна канта) како најлошо засилување во 2018 година, доминирајќи во гласањ..

  Тотенхем бара 230 милиони евра за да го пушти Ериксен во Реал Мадрид

  Шпанска „Марка“ тврди дека Тотенхем ја одредил цената за Кристијан Ериксен, за да го пушти во Реал Мадрид. „Спарси“ би се откажале од услугите на данс..

  Синот на Турам и Генгам го елиминираа ПСЖ!

  Пари Сен-Жермен е елиминиран во четврт-финалето од Францускиот Лига куп, откако во неверојатен меч, Генгам успеа со два пенали (81. и 91. минута) да н..

  Леонард Жута поддршка за Јаховиќ во Коњаспор: Среќен сум што сум во Турција!

  На страницата на фудбалскиот клуб Коњаспор во Турција се појави фотографија на која е македонскиот фудбалски репрезентативец Леонард Жута (26) со дрес..

  Невидливиот Шаќири исчезна во јакната на Клоп (видео)

  Хит-видео се шири на социјалните мрежи по вчерашниот натпревар на кој имаше изненадувачки пораз на Ливерпул од Вулверхемптон во ФА-купот. Се појави о..

  Французинот Тодибо конкуренција за Пике и Умтити во дефанзивниот ред на Барселона (видео)

  Тинејџерот од Франција, 19-годипниот Жан Клер Тодибо, е новото засилување за централната бековска позиција на Барселона, а на „Камп ноу“ ќе дојде кога..

  ПРЕПОРАЧАНО

  Новиот случај во Кина ги остави научниците без зборови – во напуштен стан пронашле коронавирус, а еве како стигнал дотаму

  Во едно купатило во напуштен стан во Кина, научници пронашле коронавирус и дошле до неверојатно откритие. Стан во градот Гуангџоу во Кина кој бил дел...

  Мицкоски: Нема да поднесам оставка, додека сум жив ќе се борам против сите кои служат на Заев!

  Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конференција порача дека не планира да поднесе оставка од функцијата претседател на партијата. Како што посочи тој,...

  Во петок е голем и тежок празник- еве што треба да направат сите жени и мајки на најголемиот женски празник

  Во петок е големиот верски празник, Успение на Пресвета Богородица или Голема Богородица, а воедно овој ден е прогласен за неработен. Од повеќето празници посветени...
  error: Содржината е заклучена!