6 C
Skopje
понеделник, април 12, 2021

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ФУДБАЛ

  Попис на најскапи фудбалери во светот: Мбапе, Кејн, па Нејмар, Роналдо дури 19-ти

  Швајцарскиот институт за спортски истражувања CIES го објави првиот извештај за 2019 година. Направија попис на 100-те најскапи играчи во светот во мо..

  Салах повторно избран за најдобар африкански фудбалер

  Мохамед Саслах повторно ги победи Садио Мане и Пјер-Емерик Обамејанг за да биде именуван за најдобар африкански фудбалер во 2018 година од страна на А..

  Кејн донесе минимална предност за Тотенхем против Челси

  Тотенхем со 1:0 го победи Челси во првиот меч од полуфиналето на Карабао купот (англискиот лига куп), благодарение на голот на Хери Кејн од пенал во 2..

  Шпански „АС“: Реал Мадрид до крајот на јануари го носи Икарди за 110 милиони евра?!

  Шпански „АС“ пишува дека претседателот на клубот, Флорентино Перез, ќе направи сè да го донесе на „Бернабеу“ Аргентинецот Мауро Икарди од Интер. Тој о..

  Најдобрите во Серија А досега: Роналдо, Сусо, Кјелини, Пјатек, Кулибали…(фото)

  По одиграни 17 кола во италијанската Серија А специјализираниот фудбалски сајт „Гол“ ја состави најдобрата единаесетка во досегашниот дел од сезоната...

  На тренерот на Рома му гори под нозете, ако не ги победи Сасуоло и Парма – отказ!

  Ако тренерот на Рома, Еузебио де Франческо, утре со своите фудбалери не триумфира на натпреварот од 18. коло во Серија А против Сасуоло или на викенд-..

  Симеоне го сака Коларов во Атлетико Мадрид

  Според информациите во медиумите во Шпанија, српскиот фудбалски репрезентативец, Александар Коларов (33), би можел набргу да го засили мадридски Атлет..

  Нејмар „плаче“ за враќање во Барселона, постојано им се јавува на телефон?

  Ѕвездата на Пари Сен-Жермен, Нејмар „гори“ од желба за враќање во стариот клуб Барселона, и тоа го покажува со постојано јавување на „Ноу Камп“, тврди..

  Празнично „газење“ – Тотенхем го понижи Евертон и најави големи амбиции

  Кога се зборува за фаворитите за титулата во англиската Премиер лига, сите сметаат на Ливерпул, Манчестер сити, или Челси, но јасно е дека и Тотенхем ..

  ПРЕПОРАЧАНО

  Новиот случај во Кина ги остави научниците без зборови – во напуштен стан пронашле коронавирус, а еве како стигнал дотаму

  Во едно купатило во напуштен стан во Кина, научници пронашле коронавирус и дошле до неверојатно откритие. Стан во градот Гуангџоу во Кина кој бил дел...

  Мицкоски: Нема да поднесам оставка, додека сум жив ќе се борам против сите кои служат на Заев!

  Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конференција порача дека не планира да поднесе оставка од функцијата претседател на партијата. Како што посочи тој,...

  Во петок е голем и тежок празник- еве што треба да направат сите жени и мајки на најголемиот женски празник

  Во петок е големиот верски празник, Успение на Пресвета Богородица или Голема Богородица, а воедно овој ден е прогласен за неработен. Од повеќето празници посветени...
  error: Содржината е заклучена!