6 C
Skopje
понеделник, април 12, 2021

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  КОШАРКА

  Трамп нема да организира прием на шампионите на НБА лигата

  Претседателот на САД, Доналд Трамп изјави дека нема да организира прием во Белата куќа за овогодишните шампиони на НБА лигата, без оглед кој ќе...

  Работнички на една победа од 15. титула!

  Работнички и без своите фанови (кои го бојкотираа мечот) победи на драматичното гостување кај МЗТ Скопје со 76:75 за да поведе со 2:0 во...

  Каменуван автобусот на кошаркарите на МЗТ – Скопје

  Синоќа околу 22.50 часот на улицата Васко Карангелевски во Скопје од страна на непознати лица било скршено едно стакло од автобус „неоплан“, во кој...

  Градското дерби Работнички-МЗТ не го дочека крајот

  Големото дерби на македонската кошарка меѓу Работнички и МЗТ Скопје Аеродром не го дочека крајот откако беше прекинато на 3 минути пред крајот на...

  Владо Илиевски: МКФ создава хаос

  Македонската кошаркарска легенда и кандидат за претседател на Македонската кошаркарска федерација (МКФ), Владо Илиевски, оценува дека сегашното водство на МКФ, предводено од претседателот Петар...

  Најталентираниот светски играч ќе биде прв пик на НБА-драфтот

  Младиот Словенец Лука Дончиќ ќе биде прв пик на НБА-драфтот и по мадридски Реал ќе заигра во дресот на Феникс Санс, тврди ЕСПН. Истиот извор...

  Тепачка на кошаркарски натпревар меѓу „Шкупи“ и „Пелистер“

  Во текот на вчерашниот ден на кошаркарски натпревар одржан во Скопје дошло до физичка пресметка меѓу играчите на кошаркарскиот клуб „Пелистер“ од Битола и...

  Бокс пресметка на НБА натпревар (Видео)

  На натпреварот помеѓу Торонто и Мајами дојде до физичка пресметка помеѓу центрите на двата тима Серж Ибака и Џејмс Џонсон. На осум минути до крајот...

  ПРЕПОРАЧАНО

  Новиот случај во Кина ги остави научниците без зборови – во напуштен стан пронашле коронавирус, а еве како стигнал дотаму

  Во едно купатило во напуштен стан во Кина, научници пронашле коронавирус и дошле до неверојатно откритие. Стан во градот Гуангџоу во Кина кој бил дел...

  Мицкоски: Нема да поднесам оставка, додека сум жив ќе се борам против сите кои служат на Заев!

  Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конференција порача дека не планира да поднесе оставка од функцијата претседател на партијата. Како што посочи тој,...

  Во петок е голем и тежок празник- еве што треба да направат сите жени и мајки на најголемиот женски празник

  Во петок е големиот верски празник, Успение на Пресвета Богородица или Голема Богородица, а воедно овој ден е прогласен за неработен. Од повеќето празници посветени...
  error: Содржината е заклучена!