6 C
Skopje
понеделник, април 12, 2021

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  КОШАРКА

  ФИБА ќе ги укине квалификациските прозорци

  По само две кола во квалификациите за пласман на Мундобаскетот во 2019 година, кој ќе се одржи во Кина, Светската кошаркарска федерација (ФИБА) ја...

  Дарко Соколов ги засили МЗТ Скопје Аеродром

  Македонскиот репрезентативец и досегашен член на Карпош Соколи, Дарко Соколов, потпиша 18-месечен договор со шампионот МЗТ Скопје Аеродром. 31-годишнот Соколов ќе биде засилување на МЗТ...

  Грнчаров нов извршен директор на МЗТ

  Поранешниот капитен и кошаркарот кој прв го крена шампионскиот пехар во историјата на МЗТ Скопје Аеродром, Тони Грнчаров, ќе биде нов извршен директор на...

  НБА: Пред Бостон падна и шампионот ГС (Видео)

  Кошаркарите на Бостон Селтикс ја продолжија доминацијата во НБА лигата и ја забележаа 14. победа во низа. Пред „казнената експедиција“ од Бостон падна актуелниот...

  Давитков смета на Антиќ и Меккејлеб во претквалификациите?

  Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација, Јорданчо Давитков го објави поширокиот список на репрезентативци кои се повикани за претквалификациите за пласман на ЕП во 2021...

  Џинобили стигна до илјадарка во НБА лигата

  Ману Џинобили е легенда на Сан Антонио Спарс и на светската кошарка, а изминатата ноќ тој успеа да пробие уште една граница – во...

  Американците во чудо: Бојан и Богдан Богдановиќ не се роднински поврзани (ВИДЕО)

  „Што е ова?“ било најчесто прашањето на американските кошаркарски фанови кои го следеле дуелот помеѓу Индијана и Сакраменто, односно првиот НБА дуел помеѓу играчите...

  Со нов тренер трет европораз на Карпош Соколи

  Карпош Соколи и во третиот натпревар од ФИБА-еврокупот беше поразен кога на гостувањето во Унгарија загуби од Фалко Вулкано со 108:87. Вицешампионот под водството на...

  Лука Дончиќ постави нов рекорд во Евролигата

  Реал Мадрид, во вторникот, го победи Милано 100:90 во третото коло, во Евролигата, а во центарот на вниманието беше тинејџерот Лука Дончиќ. 18-годишнот Словенец доминираше...

  ПРЕПОРАЧАНО

  Новиот случај во Кина ги остави научниците без зборови – во напуштен стан пронашле коронавирус, а еве како стигнал дотаму

  Во едно купатило во напуштен стан во Кина, научници пронашле коронавирус и дошле до неверојатно откритие. Стан во градот Гуангџоу во Кина кој бил дел...

  Мицкоски: Нема да поднесам оставка, додека сум жив ќе се борам против сите кои служат на Заев!

  Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конференција порача дека не планира да поднесе оставка од функцијата претседател на партијата. Како што посочи тој,...

  Во петок е голем и тежок празник- еве што треба да направат сите жени и мајки на најголемиот женски празник

  Во петок е големиот верски празник, Успение на Пресвета Богородица или Голема Богородица, а воедно овој ден е прогласен за неработен. Од повеќето празници посветени...
  error: Содржината е заклучена!