6 C
Skopje
понеделник, април 12, 2021

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  КОШАРКА

  Војдан Стојановски останува во Мора Банк Андора

  Македонскиот кошаркарски репрезентативец, Војдан Стојановски и во наредната сезона, ќе го носи дресот на Мора Банк Андора, во најсилното национално натпреварување во Европа, шпанската...

  ВИДЕО: „Трипл дабл“ на Леброн, Кливленд повторно го декласира Торонто

  Кошаркарите на Кливленд Кавалирс продолжуваат со импресивните партии во плејофот, откако против Торотно ја забележаа десеттата победа во исто толку натпревари во разигрувањето за...

  Шампионот го возврати ударот

  Кошаркарите на Годен Стејт убедливо славеа над Оклахома со 118:91 во вториот натпревар од финалната серија, во Западната конференција, во НБА лигата. https://www.youtube.com/watch?v=sw30udKvm_E Натпреварот во „Оракл...

  Кливленд го декласира Торонто

  Кошаркарите на Кливленд ја продолжија победничката низа во плејофот, откако во првиот финален меч во Источната конференција го декласираа Торонто со 115:84. Кливленд во...

  Евролига: Драма во Берлин, Фенербахче во финалето

  Кошаркарите на Фенербахче ќе им играат во финалето на завршниот турнир во Евролигата, откако во драматичното полуфинале, по едно продолжение славеа против Лаборал Куча...

  Раца: Нема да молам никого да игра за Македонија

  Кошаркарската федерација на Македонија (МКФ), го промошираше Драган Раца во нов селектор на националниот тим. Србинот со кипарски пасош, на функцијата го наследи Александар...

  Мулаомеровиќ нов селектор на БиХ

  Тренерот на Цибона, Дамир Мулаомеровиќ е именуван за нов селектор на кошаркарската репрезентација на Босна и Херцеговина. Мулаомеровиќ кој е роден во Тузла, на функцијата...

  Евролига: МВП титулата за Де Коло

  Кошаркарот на ЦСКА Москва, Нандо Де Коло е прогласен за најкорисен играч во Евролигата оваа сезона. https://www.youtube.com/watch?v=hllxek1-V88 Францускиот репрезентативец зад себе има извонредна сезона, избори пласман...

  ПРЕПОРАЧАНО

  Новиот случај во Кина ги остави научниците без зборови – во напуштен стан пронашле коронавирус, а еве како стигнал дотаму

  Во едно купатило во напуштен стан во Кина, научници пронашле коронавирус и дошле до неверојатно откритие. Стан во градот Гуангџоу во Кина кој бил дел...

  Мицкоски: Нема да поднесам оставка, додека сум жив ќе се борам против сите кои служат на Заев!

  Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конференција порача дека не планира да поднесе оставка од функцијата претседател на партијата. Како што посочи тој,...

  Во петок е голем и тежок празник- еве што треба да направат сите жени и мајки на најголемиот женски празник

  Во петок е големиот верски празник, Успение на Пресвета Богородица или Голема Богородица, а воедно овој ден е прогласен за неработен. Од повеќето празници посветени...
  error: Содржината е заклучена!