6 C
Skopje
понеделник, април 12, 2021

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  РАКОМЕТ

  Темелковски на чело на Еурофарм Работник

  По раскинувањето на договорот со Андон Бошковски, битолскиот суперлигаш, Еурофарм Работник, потврди дека на чело на тимот доаѓа поранешниот селектор на македонската репрезентација, Илија...

  Вардарки без мака на германското гостување

  ЖРК Вардар стигна до втората победа во ракометната Лига на шампиони победувајќи го на гостувањето во Ерфурт тимот на Турингер со убедливи 21:29, комплетирајќи...

  Им наби комплекси: Како Арпад „Велики“ ја отпиша Барса (ВИДЕО)

  Арпад Штербик ја имаше главната улога на дуелот со Барселона.

  Барселона в сабота му гостува на Вардар

  Вардар – Барселона е натпревар што ќе го одбележи петтото коло во ракометната Лига на шампиони. По првите четири кола, тимовите се непоразени и...

  Бешикташ го потврди Филип Лазаров

  Турскиот шампион, Бешикташ, потврди дека македонскиот репрезентативец Филип Лазаров е нивни нов играч, откако тој ги помина медицинските тестови потребни за потпишување на договорот. Лазаров...

  Победнички старт на ЖРК Вардар во ЛШ, ФТЦ се спаси од дебакл во Скопје

  Ракометарките на Вардар, актуелни европски шампионки, походот кон петтиот последовен пласман на завршниот турнир во Лигата на шампионите, го започнаа со победа над унгарски...

  Сефте за Металург во Лигата на шампионите

  Ракометарите на Металург ја забележаа првата победа во новата сезона во Лигата на шампионите. Вечерва во арената „Борис Трајковски“, Металург во рамките на третото...

  Раул Гонзалес: Го почитуваме Загреб, но ние сме фаворити

  Хрватскиот шампион ППД Загреб е ривалот на Вардар во третото коло, во Лигата на шампионите. Натпреварот ќе се одигра в недела од 17 часот...

  (Фото) Штербик и Мораеш блескаа, Вардар го победи Нант

  Ракометарите на Вардар го совладаа Нант 27:23 (14:10) во второто коло во Лигата на шампионите. Играч на натпреварот беше Арпад Штербик кој имаше 13...

  ПРЕПОРАЧАНО

  Новиот случај во Кина ги остави научниците без зборови – во напуштен стан пронашле коронавирус, а еве како стигнал дотаму

  Во едно купатило во напуштен стан во Кина, научници пронашле коронавирус и дошле до неверојатно откритие. Стан во градот Гуангџоу во Кина кој бил дел...

  Мицкоски: Нема да поднесам оставка, додека сум жив ќе се борам против сите кои служат на Заев!

  Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конференција порача дека не планира да поднесе оставка од функцијата претседател на партијата. Како што посочи тој,...

  Во петок е голем и тежок празник- еве што треба да направат сите жени и мајки на најголемиот женски празник

  Во петок е големиот верски празник, Успение на Пресвета Богородица или Голема Богородица, а воедно овој ден е прогласен за неработен. Од повеќето празници посветени...
  error: Содржината е заклучена!