6 C
Skopje
петок, април 16, 2021

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  РАКОМЕТ

  Скубе со желба до Дедо Мраз: Во 2019 да играм на Ф4 со Вардар!

  Словенецот Сташ Скубе кој минатото лето дојде во Вардар за да ја пополни празнината по заминувањето на Хрватот, Лука Циндриќ одлично се снајде во нова..

  Вардар победи во Букурешт да ја заврши 2018 на првото место (видео)

  Вардар и со ослабен тим стигна до 34:30 (21:10) победа на гости кај романскиот вице-шампион Стеауа Букурешт за да осигура 2018 година да ја заврши на ..

  Данска ги урна надежите на Радичевиќ и колешките за полуфинале на ЕП (видео)

  Црногорските ракометарки ги загубија шансите за полуфиналето на ЕП во Франција. Предмалку Радичевиќ и колешките минимално со 23-24 загубија од селекци..

  Унгарките им ги расипаа сметките на Романките, Хагман им даде 17 гола на Русинките! (видео)

  Унгарија ѝ ги расипа сметките на фаворизираната Романија, победувајќи ја со 31:29 во последното коло по групи на Европското првенство, со што тие сега..

  Металург без шанси против Мешков Брест (Видео)

  Ракометарите на Металург во 11.натпревар го запишаа деветтиот пораз во СЕХА лигата. Вечерва во Скопје, Мешков Брест го победи Металург 34:28. Металург..

  Дибиров и Јагањац во тимот на колото, Милосављев во Топ 5 одбрани

  Левиот бек на Металург Халил Јагањац и левото крило на Вардар Тимур Дибиров се најдобри на своите позиции во четвртото коло, во Лигата на шампионите. ..

  Вардар и Металург стартуваат во ЛШ

  Македонските претставници во ракометната Лига на шампионите, Вардар и Металург, денес ќе ги одиграат првите натпревари во елитната конкуренција, во но..

  СЕХА: Вардар пак го „преслуша“ Металург (видео)

  Aктуелниот шампион од СЕХА-лигата, Вардар со убедлива победа ја стартуваше одбраната на титулата, откако во македонското дерби го совлада Металург со импресивни 34:28 (17:15). По...

  Вардар ќе се бори против најдобрите во Лигата на шампионите

  Поранешниот европски шампион Вардар немаше многу среќа во ждрепката за новата сезона во Лигата на шампионите, откако ја доби далеку потешката група А полна...

  ПРЕПОРАЧАНО

  Новиот случај во Кина ги остави научниците без зборови – во напуштен стан пронашле коронавирус, а еве како стигнал дотаму

  Во едно купатило во напуштен стан во Кина, научници пронашле коронавирус и дошле до неверојатно откритие. Стан во градот Гуангџоу во Кина кој бил дел...

  Мицкоски: Нема да поднесам оставка, додека сум жив ќе се борам против сите кои служат на Заев!

  Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конференција порача дека не планира да поднесе оставка од функцијата претседател на партијата. Како што посочи тој,...

  Во петок е голем и тежок празник- еве што треба да направат сите жени и мајки на најголемиот женски празник

  Во петок е големиот верски празник, Успение на Пресвета Богородица или Голема Богородица, а воедно овој ден е прогласен за неработен. Од повеќето празници посветени...
  error: Содржината е заклучена!