6 C
Skopje
понеделник, април 12, 2021

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  РАКОМЕТ

  ОФИЦИЈАЛНО: Вардар го потврди првото засилување за новата сезона

  Словенецот Сташ Скубе е ново име во ракометниот погон на Вардар. Средниот бек со црвено-црните договорил три годишна соработка. Скубе доаѓа во Скопје како актуелен...

  Македонија против европскиот првак и Хрватска на Червар

  Ракометната репрезентација на Македонија ги дозна имињата на противниците на Светското првенство во 2019 година, чии домаќини ќе бидат Данска и Германија. Македонија за противници...

  Штербик: Срцето не боли што си одиме од Скопје

  Арпад Штербик веќе нема да е на голот на Вардар, откако ветеранот реши да се пресели во клубот на Веспрем, каде што се надева...

  Македонија, Словенија и Црна Гора домаќини на ЕП 2022

  Македонија, Словенија и Црна Гора ја добија организацијата на Европското првенство за жени во 2022 година, одлучи Конгресот на ЕХФ во Глазгов. Ракометните Федерации на...

  Минимален пораз во Романија, Македонија пак на Светско!

  Македонија загуби од Романија со 26:25 на гостувањето во Клуж, но се пласираше на Светското првенство во 2019 година во Данска и Германија благодарение...

  Познати групите за ЕП за ракометарките

  Извлечени се групите за Европското првенство во ракомет, во женска конкуренција, што кон крајот на годината ќе се одржи во Франција. Македонската репрезентација нема да...

  Романија е декласирана, Македонија на чекор до пласман на СП

  Ракометната репрезентација на Македонија го направи првиот чекор кон пласманот на Светското првенство. Избраниците на Раул Гонзалес, во неделата, ја совладаа Романија со 32:24...

  Селекторот го објави поширокиот список за бараж-натпреварите со Романија

  Селекторот на ракометната репрезентација на Македонија, Раул Гонзалез, го објави поширокиот список од 28 ракометари на кои ќе смета за двете бараж-средби за пласман...

  ПРЕПОРАЧАНО

  Новиот случај во Кина ги остави научниците без зборови – во напуштен стан пронашле коронавирус, а еве како стигнал дотаму

  Во едно купатило во напуштен стан во Кина, научници пронашле коронавирус и дошле до неверојатно откритие. Стан во градот Гуангџоу во Кина кој бил дел...

  Мицкоски: Нема да поднесам оставка, додека сум жив ќе се борам против сите кои служат на Заев!

  Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конференција порача дека не планира да поднесе оставка од функцијата претседател на партијата. Како што посочи тој,...

  Во петок е голем и тежок празник- еве што треба да направат сите жени и мајки на најголемиот женски празник

  Во петок е големиот верски празник, Успение на Пресвета Богородица или Голема Богородица, а воедно овој ден е прогласен за неработен. Од повеќето празници посветени...
  error: Содржината е заклучена!