6 C
Skopje
понеделник, април 12, 2021

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ЕКОНОМИЈА

  Бабовски: Истекува рокот за поднесување апликации за мерката 3 по ИПАРД-програмата

  Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и рурланиот развој информира дека утре истекува рокот за доставување апликации за мерката 3 – „Инв..

  10 милиони евра заем од ЕБОР за набавка на еколошки автобуси за Скопје

  Со заем од Европската банка за обнова и развој (ЕБОР) ќе бидат набавени 35 нови автобуси на компресиран природен гас (КПГ) за Скопје, како одговор на ..

  (Видео) Царовска: Државата ќе обесштети илјадници идни пензионери на кои не им се префрлале придонеси во вториот столб

  Темелните анализи на пензискиот систем што ги направи Министерството за труд и социјална политика со Меѓународните финансиски институции за првпат пос..

  Се бара решение за исплата на лозарите за предаденото грозје во „Поварадие“ и „Стефанс винарија“

  Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство внимателно ги разгледува сите можности од правен аспект како и на кој начин државата може д..

  (Видео) Заев и Анѓушев од Велес: По ратификацијата на преспанскиот договор – 4 нови инвестиции

  „Со истата храброст со којашто го решивме спорот со името и ги отворивме вратите за членство на земјата во НАТО и ЕУ ќе влеземе во засилување на еконо..

  Органското производство на еко туризмот адути за развој на руралните средини

  Во организација на здружението на граѓани ,Еко Партнерс“ на 24.01.2019 година со поддршка на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанств..

  Заев и вицепремиерот Анѓушев на трибина со граѓаните и компаниите од Велес

  Денеска во 11 часот во големата сала на општина Велес ќе се одржи првата трибина од серијата трибини со граѓаните „Силна економија – шанса за сите“ на..

  Лани фирмите добиле 23,1 милијарди денари поврат на ДДВ

  Заклучно декември 2018 година, Министерството за финансии изврши поврат на вкупно 23,1 милијарда денари (375,6 милиони евра). Тоа е за 3,7 милијарди д..

  За грантот на снаата на Ласкова одлучувачите се двоумат една недела

  Шест месеци по одобрувањето на грантот, до Комитетот за одобрување инвестиции во Фондот за иновации стигнала информацијата за поврзаноста на советничк..

  ПРЕПОРАЧАНО

  Новиот случај во Кина ги остави научниците без зборови – во напуштен стан пронашле коронавирус, а еве како стигнал дотаму

  Во едно купатило во напуштен стан во Кина, научници пронашле коронавирус и дошле до неверојатно откритие. Стан во градот Гуангџоу во Кина кој бил дел...

  Мицкоски: Нема да поднесам оставка, додека сум жив ќе се борам против сите кои служат на Заев!

  Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конференција порача дека не планира да поднесе оставка од функцијата претседател на партијата. Како што посочи тој,...

  Во петок е голем и тежок празник- еве што треба да направат сите жени и мајки на најголемиот женски празник

  Во петок е големиот верски празник, Успение на Пресвета Богородица или Голема Богородица, а воедно овој ден е прогласен за неработен. Од повеќето празници посветени...
  error: Содржината е заклучена!