9.2 C
Skopje
недела, април 5, 2020

Пеколот во Бергамо: „Изнесуваме мртви од утро до вечер“

Драматичен текст на „Њујорк тајмс“ за апокалиптичната атмосфера на северот на Италија. Официјалните лица од Бергамо за прв пат го откриле корона вирусот во една...
More

  РЕГИОН

  Останале без татко, па сега секој ден гладуваат на училиште за да купат млеко за помалото братче

  Илија Ковачевиќ (14) и неговите браќа Душан (16) и Давид (4) живеат со својата мајка и болната баба на ридот Забучје во Ужице, во...

  Српска докторка за тоа како да не го внесеме вирусот дома: Пред мојата врата имам бришач натопен во вода и варикина

  Постојат милион прашања поврзани со коронавирусот кои не интересираат, а на многу од нив српската докторка Ивана Милошевиќ, заменичка директорка на Клиниката за инфективни...

  Погребан првиот заразен во Србија, НА ПОГРЕБОТ НЕМАЛО НИКОЈ ОД СЕМЕЈСТВОТО

  Во Кикинда денес, скоро во тајност, беше погребан Радислав Б. (59), првата жртва на коронавирус во Србија! Замина на последното збогум без да биде...

  Трагедија: Македонец загина во Србија во конвој на камиони кои минуваат во транзит поради короната

  Трагедија: Македонец загина во Србија во конвој на камиони кои минуваат во транзит поради короната Македонски државјанин (35) загина во сообраќајна несреќа што се случила...

  Докторка од Хрватска со својот статус ги „запали“ социјалните мрежи: Сè започна кога еден пензионер дојде по редовна терапија

  Статусот на докторката Ива Вулетиќ од Хрватска, каде бројот на заразени со коронавирус е 49, не престанува да се шири на социјалните мрежи. Нејзе...

  Бебето пронајдено покрај патот среде јануари, доби имe и згрижувачко семејство

  Само три часа откако е родено, бебе било оставено покрај патот во Кучево, Србија. Новороденчето го посвои згрижувачко семејтво, а доби име Јован. Семејството го...

  (ВИДЕО-ФОТО) СЛИКИ НА УЖАСОТ: Четворица мртви по моќниот земјотрес во Албанија – потрага по преживеани со кучиња

  Моќниот земјотрес кој ја потресе Албанија по серија земјотреси, во 03:54 часот утринава, со јачина од 6,4 степени, урна згради и предизвика големи штети,...

  Трогателна разделба на ќерка и татко, кој осуден на затвор поради три кубика дрва

  Денеска на социјалните мрежи ворегионот се шири фотографија на која се разделува татко и неговата ќеркичка , затоа што тој оди во затвор. Станува збор...

  Дали во СФР Југославија биле украдени илјадници бебиња?

  Илјадници мајки во земјите на екс Југославија се убедени дека бебињата им се одземени, прогласувани за мртви и продавани. Праксата била особено раширена во...

  ПРЕПОРАЧАНО

  Кога ова ќе се случи, короната повеќе нема да може да преживее – Ова треба да биде конечен крај на епидемијата!

  Истражувачите забележале дека најголемите избувнувања на КОВИД-19 ги ​​опфаќале државите лоцирани во прилично тесен простор на Северната хемисфера, што е ограничено на 30-та и...

  ВИДЕО: Филипче со детали за 31-годишниот маж кој почина од коронавирусот

  Откако министерот за здравство Венко Филипче, откри дека рано утрово на Инфективната клиника од коронавирусот починал пациент на 31-годишна возраст, следуваа повеќе новинарски прашања...

  Лекар од Кина: Јас не препорачувам никаков лек! Се што треба да направите е да…

  Лекар од Кина: Јас не препорачувам никаков лек! Се што треба да направите е да заработите време „Вистината е дека дури и ако одите во...
  error: Содржината е заклучена!