-5 C
Skopje
петок, ноември 27, 2020

Таравари: Ќе им ги дадеме сите пратеници на ДУИ ако дозволат да го направиме ОВА

Генералниот секретар на Алијансата за Албанците, Арбен Таравари, и порача на ДУИ дека АА и Алтернaтива ќе и ги стават на располагање сите 12...
More

  СВЕТ

  Кленк: Напаѓачот во Виена е Албанец со потекло од Македонија

  Роден е во 2000 година во Виена и е еден од 90-те Австријци кои беа спречени да одат во Сирија во јули, објави Ројтерс. Идентитетот...

  Бразилски град имал толку многу случаи на Ковид-19 што се создал колективен имунитет

  Бројот на новозаболени од Ковид-19 во градот Манаус, Бразил, се намалува. Експертите се сомневаат дека тоа се случува бидејќи многу луѓе веќе се заразиле...

  БРAВО: Од ДЕНЕСКA по 300 ЕВРA за СЕКО ДЕТЕ зa спрaвувaње кризата предизвикана од кopoнавиpyсот во Германија

  Од денеска почна исплатата на 300 евра за секое дете во Германија. Тоа е само една од мерките од спасувачкиот пакет договорен во јуни...

  Трагедија: Мајка ги убила своите пет деца

  Тела на пет деца се пронајдени во стан во градот Солинген во Германија, соопшти полицијата, која даде само мали детали за несреќата, без да...

  Мајка, татко и две ќерки починаа од корона вирус во еден месец, жив е само синот

  Мајка, татако и нивните две ќерки од Тексас починаа од последиците од корона вирус во неполн месец. Како што пренесува Метро, прво на возраст од...

  Утврдено како се заразиле гостите на луксузниот крузер: Сите 700 заболени имале едно нешто заедничко (ВИДЕО)

  Неодамна објавената генетска анализа покажува дека само едно лице било изворот на инфекција на 700 лица на туристичкиот брод „Дијамантска принцеза“, едно од првите...

  ВИДЕО: Полицаец скокнал од 13. спрат за да фати педофил – го скршил стапалото, но успеал

  Полицаец од Казахстан скокнал од прозор на 13-ти кат додека бркал осомничен за сексуален напад на тинејџерка. Полицаецот не само што не загинал, туку...

  (Видео) По кopoната, Италија погодена од друга кaтacтpoфа

  Роеви од скакулци уништиja илјадници хектари пасишта на Сардинија и им предизвикаа дополнителни проблеми на Италијанците, кои и тоа како ги чувствуваат пocледиците на...

  Добри вести од Италија: Во овој регион за првпат од почетокот на пандемијата нема регистриран нови случаи со Ковид 19

  Регионот Лигурија на северот на Италија, во близина на Ломбардија, кој беше најтешко погоден од вирусот „ковид-19“, за прв пат од почетокот на кризата...

  ПРЕПОРАЧАНО

  Кирил и Методиј се Бугари, а кирилицата бугарска, изгласа Парламентот во Софија

  Бугарското Собрание со 73 гласа за, 4 против и 34 воздржани, денеска го усвои во прво читање, предлогот на коалицијата Обединети патриоти предводена од...

  Учебната година ќе трае до 31 август 2021 година

  Владата донесе одлука учебната година да трае до 31 август 2021 година, објави Нетпрес. Одлуката е објавена во Службен весник на 27 септември. „Учебната 2020/2021 година во...

  Го згрозија светот: Влегла во соба и затекнала ужас- сопругот гол заедно со неговата мајка (ФОТО)

  Една жена која тврди дека го фатила својот сопруг за време на сестра со својата мајка, и рекла на полицијата дека секогаш се сомневала...