6 C
Skopje
понеделник, април 12, 2021

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  СВЕТ

  Хилари Клинтон ѝ напиша писмо на 8-годишна ученичка

  Хилари Клинтон ѝ напиша писмо на 8-годишна ученичка која не била изгласана за претседател на одделението, велејќи ѝ дека многу добро знае како да се к..

  Русија ги отфрли обвинувањата за поврзаност со „жолтите елеци“ во Франција

  Рускиот министер за економија, Максим Орешкин денеска ги отфрли обвинувањата за вмешаност на Москва во протестното движење „Жолти елеци“ во Париз. „Са..

  Портпаролот на грчката влада го осуди нападот врз телевизијата „Скај“

  Портпаролот на грчката влада, Димитрис Ѕанакопулос, изјави дека го осудува нападот врз телевизијата „Скај“ и го нарече недвосмислен и очигледен. Доцна..

  Во Кина притворени 100 христијани поради „субверзија на државната власт“

  Истакнат кинески свештеник е еден од 100те христијани уапсени од властите во земјата под обвинение дека поттикнувал „субверзија на државната власт“. В..

  Духовен исцелител од Бразил обвинет за сексуална злоупотреба им се предаде на властите

  Еден духовен исцелител од Бразил обвинет дека сексуално злоупотребил над 300 жени, се предаде на властите, пренесува „Еуроњуз“. Жоао Тешеира де Фарија..

  ОН итно бара 350 милиони долари за помош на Палестинците

  Обединетите нации и палестинската власт побараа 350 милиони долари за помош на Палестинците во 2019 година, и објаснија дека хуманитарните потреби се ..

  Барател на азил уапсен во Австрија под сомнение дека е терорист

  Австриската полиција уапси барател на азил под сомнение дека е член на терористичка организација. Властите во затвор сместиле 36-годишен барател на аз..

  Евакуиран супермаркет во Британија поради сомнителен пакет

  Британската полиција го евакуираше супермаркет „Асда” во Клемсфорд, во јужниот дел на Британија, откако бил пронајден сомнителен пакет. Од страна на п..

  ПРЕПОРАЧАНО

  Новиот случај во Кина ги остави научниците без зборови – во напуштен стан пронашле коронавирус, а еве како стигнал дотаму

  Во едно купатило во напуштен стан во Кина, научници пронашле коронавирус и дошле до неверојатно откритие. Стан во градот Гуангџоу во Кина кој бил дел...

  Мицкоски: Нема да поднесам оставка, додека сум жив ќе се борам против сите кои служат на Заев!

  Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конференција порача дека не планира да поднесе оставка од функцијата претседател на партијата. Како што посочи тој,...

  Во петок е голем и тежок празник- еве што треба да направат сите жени и мајки на најголемиот женски празник

  Во петок е големиот верски празник, Успение на Пресвета Богородица или Голема Богородица, а воедно овој ден е прогласен за неработен. Од повеќето празници посветени...
  error: Содржината е заклучена!